1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Избори за убавина за деца

Дискусија во 'Дете' започната од De-lovely, 22 декември 2010.

  1. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Јас сум за избори за убавина на деца! Има прекрасни деца (искрено- не дека сите се убави).
    Моментално работам еден проект во една градинка, и навистина неможам да им се изнагледам на малечките - бомбончиња

    Има девојчиња кои личат на куклички сами по себе, станати од спиење во пижамчиња. Да неможеш да им се изнагушкаш, те полнат со позитива, љубов, видикот ти се разубавува гледајќи ги.

    Но што е со бруталново касапење на овие нежни и невини душички? Трагедија. Пукнале мајките детето по секоја цена да им биде убаво, да личи на малабу барбика, па сега ајде ставај уметоци, диети, сончај го, шминкај го, депилирај го, чупај му веѓи,трепки ставај му, фарбај го, штиклички стви му... (некои одат и до таму да си ги носат малечките на естетска хирургија)

    [​IMG]

    [​IMG]

    АМАН ЖЕНО! Не ти е тоа кукла, живо суштество е!

    [​IMG] (башка кога ќе ја видиш мајката, се ти станува јасно :tmi: )
    [​IMG]

    [​IMG][​IMG]

    (барбикиве се по пристојни)

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    AJ ДА ВЕ ВИДАМ ПОГОДЕТЕ КОЕ Е КУКЛА А КОЕ ДЕТЕ! :lol:

    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG]

    Но нај несреќни им се насмевките! Апсурд!
    [​IMG]

    (насмеј се или ќе те скршам од ќотек) :devil:

    [​IMG] |(
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]


    *****************************************************************************

    Има толку прекрасни деца, на кои буквално ништо не им недостасува за да ги разубави. Е за такви деца на натпревари сум.
    Ова погоре е девијантно!
    :puke:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG] :inlove: :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG][​IMG]

    СОНЦИЊА МАЛЕЧКИ!!!![​IMG]
    [​IMG]
     
    На sweet-star, Divinebutterfly и macysh им се допаѓа ова.
  2. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам Хајди. Точно е дека има многу убави природни дечиња, но не треба да се натпреваруваат кој е поубав. Се развиваат комплекси. Некои ќе се тажни зашто не ги избрале, други ќе се претворат во шмизлички зашто победуваат. И како ќе одбереш најубаво дете? Сите се убави кога се природни.
     
    На AlicaInWonderland и HeidiDiWalt им се допаѓа ова.
  3. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Одвратно. Имам гледно слики на интернет, и се прашувам дали тоа што го видов беа барбики или деца? Им го одземаат најубавото нешто на децата - детството.

    Не сум ни воопшто „за“ одржување на вакви натпревари, или они од типот на „Најубаво бебе“. Господе боже, па тоа се деца, не некакви мисици, па ајде сега ќе ги оценуваме и ќе бираме кој е најубав. Децата кога се мали се како сунгери - се впиваат. После можат да се развијат комплекси и други негативни појави кај детето ако од мала возраст е отфрлано. Таквите работи не можете да му ги објасните на едно мало дете.
     
  4. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
  5. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Лечење на комплекси на родителите и ништо друго. Тежок идиотизам. Друго незнам како да го наречам ова. Наместо играчки и во градинка, детето добива шминки и се носи на козметичар.. :fubar: Ма не постои не убаво детенце, сите се сонциња. Незнам како после не ги боли разочарувањето кога нема да победи ето тоа. Па дечињата тоа го сваќаат при срце,души убави. Ма никакви избори бре, никакви! Додека не стане изградена личност па потоа ако тоа е тоа што го сака бујрум..
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  6. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    Тоа е измачување за детето. Со толку шминка, големи обетки, комплицирана облека, толку мали а се трудат да имаат насмевка ... Душички.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Одвратно!
    Гледам чат пат зашто после ова шоу почнува What not to wear :lol:
    Дали сте приметиле какви се мајките на овие жени во тело на дете?
    ПРЕдебели жени, кои се искомплексирани, и кои сакаат својот неостварен сон да го проживеат преку ќерките.

    И тие што гледаат знаат за што зборам ... сте приметиле кога ќе искочат на сцена и ќе речат дааааа таа има карактер |(
    Кој карактер бе? Јас не гледам карактер. Јас гледам нашминкани деца, исцрнети со солариум, вештачки нокти и трепки, вештачка коса, вештачки заби, преразголено за едно дете ... И она ќе ми рече да да ќерка ми има карактер ќе победи. А тоа истото плаче зашто сака да спие, уморно е, несака на сцена да излезе со сила го тераат и оно сакало да победи? Ајде бе оно не ни знае што се дешава во суштина.
    Испрани мозоци на деца!
    Да се забрани ова грдо шоу!

    Јас воопшто не сакам избори на убавина на дечиња. Мене сите ми се убавки, слатки на свој начин, кога се природни. Или низ весници и интернет кога ќе видам гласајте за некое детуле никогаш не гласам, сите ми се слатки :$ (иако има и грдички бебулиња искрено)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  8. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мене ми е скроз забегано, одвартно и мислам дека треба да биде нелегално!

    Срцето ме боли кога ќе видам мало девојче , напудрено и штиклосано. Зошто??
    Затоа што мајка му е исфрустрирана средовечна жена која никогаш не успела да се истакне во општеството, па сега го форсира детето! И си ги лечи комплексите од младоста со изопачување на детето!
    А на кутрото ниту шминка му треба, ниту дизајниран фустан, само по себе е убаво, што е природно и младо, невино и несвесно што му се случува.

    Никогаш не би го пријавила моето дете на ваков избор. Не само затоа што е болно и вештачко. Мислам дека ова е прилика да му создадеш на детето уште од мали години некој почетен стадиум на љубомора. И со форсирање уште од мали години, детето ќе помисли дека треба цело време да е во некој вид на натпревар, па така и ќе расте. Значи од многу аспекти не го одобрувам ваквиот избор.
     
  9. violetblue

    violetblue Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    1.791
    Допаѓања:
    5.426
    Не ги поддржувам ниту изборите за возрасни, а ниту пак на деца, за деца особено, ај што мораат цел живот да живеат со искомплексирани фрикови од мајки па мора да се подложуваат на милиони разубавувања, што ти знам тапирање шминкање на таа детска нежна кожа, а што ќе биде со нив на 30 -40 години :x како нема еден закон против ова, па фино да им ја пратам социјалната служба на сите овие „горди мајки„
     
  10. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Чудно ми е како уште не се забранети овие избори.
    Како прво каде се психолозите да изреагираат?
     
  11. LadyStyle

    LadyStyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Со овие избори ја мислам дека полека но сигурно им се уништува психата на децата.

    Како прво-тие од мали наместо со кукли да си играат,тие ќе се шминкаат и ќе облекуваат потпетици.
    Па добро...што ќе правите цел живот?! |(

    Второ-уште од мали ги учат дека треба да се совршени.И после се убиваат и паѓаат во депресии демек јас не сум убаваа итн. итн. :puke:

    Трето-пола од нив се жртви на комплексите на родителите. :fubar: Родителите немале,па сега децата ги трујат.А пола од родителите се
    дебели со простување
    и
    грди

    Четврто-којзнае на тие деца каков им е карактерот кога се третирани како принцези.Фини и паметни??

    НЕ!

    Сум запознала неколку такви деца и сите се исфрустрирани,самобендисани,мали ѓаволчиња.

    И затоа не ги сфаќам како сеуште се одржуваат тие избори и како победуваат такви наместени "теткици".

    Убаво кажа Хајди дека треба да победуваат деца кои зрачат со природна убавина,а не вештачка! :worried:
     
    На HeidiDiWalt му/ѝ се допаѓа ова.
  12. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Имам гледано неколку пати и стварно претерување е. Мало дете 4 годинки нашминкано, неможеш да ја познаеш дали е ќерка ти, средени веѓи, депилирање, фризури и што уште не. Колку само вештачки изгледаат. Нека има ете избор во танцување, одење, рипање, ама за убавина? Деца се. Некои и со се пелени ги качуваат. :x
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    На 7 годишно девојче нозете му ги бричеа :x
     
  14. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Меѓу најтрагичните работи е и тоа што ги учат дека круната и парите се најбитните работи во животот.

    Еднаш кога гледав, при крајот пред да ја изберат „најубавата“, едно девојче вика : „Јас ќе ги земам парите, мама ми кажа дека тоа е најбитната работа во животот. Тие мора да бидат мои!“

    И да, девојчето победи и рече „ Знаев дека јас ќе ги земам овие пари! “

    Греота децата. :x
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  15. SunFlower94

    SunFlower94 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    362
    Леле тоа е ужасно што им го прават на девојчињата!, Стварно за греота баш еднаш загледав, протези им ставаат за забите да им биле поубави, ги чупаат, ги шминкаат, што за девојчиња од 5-6-7 години е стварно претерано и жално!! Нека им служи на чест на мајките!!
     
  16. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Јеживо е особено вештачката насмевка !
    Ах Бардовци наше златно , сигурно и таму Америките има слични установи , ама или се преполни или пак самиот персонал не се нафаќа да ги прибере болните мозоци како овие :x
    Како што би рекла тетка Хајрие - Господ да ги казни ! :tmi:
     
  17. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    Леле секогаш кога ќе ја видам серијата Toddlers and tiaras ми се крева коса на глава!!! Како можат бе да ги малтретираат децата толку!! Ејј вечтачки заби им ставаат, ги сприцаат со средства за потемнување, депилации и чуда. Страшнооо!!! Јас мислам дека на тие родители треба да им се одземе право на родителство, заради малтретирање на дете.

    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/qY8lHNjMNc0?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/qY8lHNjMNc0?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

    Немам коментар!
     
    На tessie и Divinebutterfly им се допаѓа ова.
  18. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Море на тие старите и дртави мужи во жири маче да не им покажеш а камо ли дете.
    Сите би ги собрала во колона, и во вагони на туширање...

    Е*ате мајките, ќе им ги исполнувам фантазиите на педофилите :fubar:
     
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    а бе ајде парадираат девојчиња од 4 години како да се експонати за продажба!!! А наградата 1000 длари!!! Ејјјјј за мочани 1000 долари си го унаказуваат детето!!!! Морони ископлексирани!!!
     
  20. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.326
    Допаѓања:
    101.566
    Пол:
    Женски
    <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WeGBFgNxewc?fs=1&amp;hl=en_US"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WeGBFgNxewc?fs=1&amp;hl=en_US" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

    Срце ми се кине кога го гледам ова!!