1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изборот на Лара (Larin izbor) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 24 октомври 2011.

 1. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  „Изборот на Лара“одлична приказна за жената која треба да избира меѓу двајца мажи, семејството и кариерата. Серијата е снимена на далматинското крајбрежје во многу романтичен стил, главни ликови се Лара и Јаша. Во светот на далматинската аристократија Лара го пронаоѓа непријателот во мајката на Јаша кој мора да замине и да ја остави Лара сама. Емоционалните победи и загуби, шокантни пресврти за една човечка судбина раскажани во „Изборот на Лара“. Модерна љубовна приказна, која почна со емитување на 5 септември на Канал 5.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Дали ја гледате серијата? Кое е вашето мислење за истата?
   
  На feminka23, Iv4ule и Monchence им се допаѓа ова.
 2. ElenaRisteska

  ElenaRisteska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Јас ја гледам серијата... прекрасна е :)
  ми се свиѓаат вакви хрватски серии :)
   
 3. Heidi

  Heidi Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  168
  Почнав да ја гледам, не ми се допадна и престанав. Сакам хрватски серии, но оваа не е по мој вкус.
   
 4. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Јас ја гледам кога ќе фатам,не редовно,инаку во последно време почна да ме нервира Лара некако како наивна цела и тој нејзин наивен глас вртам канал |(
   
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Пететична серија :^)
  Сум гледала преку 10 хрватски серии, оваа е убедливо најлоша.
  Ме зачуди само кога чув дека била една од поскапите серии во хрватска |(
   
 6. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.283
  Допаѓања:
  236.335
  Сега читав што ќе се случи.
  Права шпанска серија.
  Овој Динко пустош прави и никој ама баш никој не го приметува.
  Ма дај! Барем хрватските серии не беа толку лоши.
   
  На madamstefi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Баш така ептен е ко шпанска серија имам погледнато неколку епизоди и не ми се верува до колку е само заплеткано и смешно ми е. Динко ја нападна Лара и после рекоа демек она му се нафрлила гледав пред некоја епизода глупости. А уште почетокот ми беше смешно се земаа а се познаваа само 2 недели :D . А кај читаше што ќе се случи??
   
 8. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.749
  Допаѓања:
  122.244
  Џули,ај пиши ни што ќе се случи?
  Без везе е знам,претпосатвувам на крај ќе бидат среќни и весели,а Динко ќе се кае и ќе му простат :lol:
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Леле жити мене ставајте во спојлер . Мислам знам дека ќе го отворам ама не сакам . Него што се случи денес ? Во школо бев :( :lol:
   
 10. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Незнам колку ќе ти помогне и јас само две сцени видов ама ајде ќе ти ги пишам :D Видов кога го осудија Јаков на 40 години затвор и видов кога Крис ја фрли Лејла во морето.Ете толку.
  Инаку многу убава серија, и онака ги сакам хрватските, ама оваа ми е посебно убава. Местата каде што е снимана серијата се прекрасни, музиката што ја пуштаат и песните што ги пеат ми се прекрасни... Само оваа Нела многу ме нервира.Змија една. Ај ве молам кажееееетееее што ќе се случи, во спојлер или не,важно кажете :D Или дајте барем линк па сами ќе си читаме. Јас случајно наоѓам ама има само за неколкуте наредни епизоди, нема нешто за понатака што ќе се случува. Однапред благодарам. :)
   
 11. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  И јас ја гледам , малце ми е патетична ама се загледав и сега ме интересира што ќе се случи :D
  Иначе многу ме нервираат ваквите ликови ко Лара, мислам ако има некој толку наивен на светов алал нека му е -.- ...... Нела можеби е лоша ама за повеќето работи има право, иако Лара и Тончи се демек добри ликови па они треба да бидат |( ....
   
  На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  ја гледам серијава, интересна е :)
   
 13. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.283
  Допаѓања:
  236.335
 14. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  Малце изгубена сум, но во недостаток на нет и лап-топ загледав 2 епизоди од серијава и ми се допадна, онака да имам некаква занимација во текот на денот.
  Е сега кое време оди серијава од колку часот е, и кога е репризата?
   
 15. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  За репризата поима немам, а инаку мислам дека почнува негде 17.40 или 17.45 така нешто. Ептен филмот се заплете како шпанска сапуница, ама ради досада понекогаш мора и такви да се гледаат, да мине времето.
   
  На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64

  Извинете што се цитирам само сакам да се надополнам, ме нервира тоа што зборуваат на англиски јазик и башка не ги изговараат правилно некои зборови не дека јас знам перфектно англиски далеку од тоа,ама знам како треба да звучат некои зборови кои они поинаку ги кажуваат.И јас сакам хрватски серии ама од оваа буквално ми се повраќа. :puke: |(
   
 17. Rozovka

  Rozovka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  15
  Значи не можам да поверувам колку е глупава серијава! Тек тук фаќам по некоја сцена и баш пред 2 мин го видов
  најневеројатното бегство од затвор! Значи затворов беше обезбеден со една врата низ која послаб човек комотно може да се спровне... и .. типов 10 мин се мачеше да ја отклучи додека сите стражари се мкнеа со другиве затвореници.. абе ај!
  И како бе никој не може да укопча дека Динко е ЛОШИОТ?! ццц.. катастрофа!
   
 18. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Да бегството од затвор беше стварно неверојатно...-.-...абе ајде така се бегало од затвор и од Африка , да толку е лесно :^)
  Иначе ко што читам на страната што ќе се случи ваква останувам |( :^) :o ВТФ ???
   
 19. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  А кај читате што ќе се случи? :wasntme:

  На страната на Канал5 ништо не пишува.
   
 20. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Ja читав на новатв.хр понапред се од кај нас! :D
   
  На Look му/ѝ се допаѓа ова.