1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изборот на Лара (Larin izbor) [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ana-banana, 24 октомври 2011.

  1. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Се израдував кога рекоа нова хрватска серија, ама се разочарав:
    - Како прво Лара завршила музичка академија, а ја претставиле како проста и наивна немам зборови. Значи за тие 4-5 години не успеала ич да се исшлифува??? Не ми се верува!
    - За разлика од неа мајка и, која демек не мрднала од островот, ептен убаво си се снајде;
    - Јасмин ли како се викаше, како „лако“ си ги украде клучевите и после тоа стражарите ич не си ги побараа???
    - И уште триста други работи како Крис, Динко, Бланка, Нела...
    Да не замарам многу, ама од сценарист како Јелена Вељача и што друго може да се очекува друго. А Под среќна ѕвезда ја укинаа, а баш беше убава!!!
     
  2. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Јас ко почна серијава си реков леле конечно една добра сеија љубовна, ама како шо поминува епизодиве се повеќе ми заличува на шпанска серија. Немате појма какви не глупости ќе се испослучат допрва, читав јас на една страна кај шо се понапред од нас и тоа со 10 епизоди понапред од нас.
     
  3. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    И сега овој Јаков навистина почина? :^)

    Имам гледано само 2-3 епизоди ама сега гледам погреб му прават,па ме заинтересира.
     
  4. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    ОД тоа што читав на нет видов дека Јаков е на пуст остров со јеменката (ама не читав многу детали за да знам како дошле сами на пуст остров) ептен ќе го испреплетат филмот, бетер од шпанска сапуница. Кога прочитав што се ќе се случи ме нервира да го гледам.
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    На островот прегратки ова она , а демек повреден од Лара , клошар низаеден . А дека е бетер од шпанска сапуница да , се сложувам . И се потапа е :?:
     
  6. kelly.r

    kelly.r Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    318
    Го гледам кога имам време само многу го тупат многу им е бавно дејството еве веќе 3 епизода е како го закопуваат Јаков и никако да го закопат :D
     
  7. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.071
    Допаѓања:
    33.623
    Пол:
    Женски
    Не ја пратам серијава, но на нет случајно ја најдов online.
    Кој сака може да погледне овде http://halobing.net/filmovi/serije/lizb/larin-izbor-42.php,
    мислам дека се понапред со епизодите отколку на канал 5 :?:
    Ги имате сите од 1 до 42 епизода и мислам дека секојдневно додаваат нова епизода.
     
  8. mamita

    mamita Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Навистина,и мене ме разочара серијава.А,зошто ја укинаа ПоД СРЕЌНА ЅВЕЗДА?
    Јас мислев само кај нас ја укинаа,ама и на sapunice.net ги има истите епизоди.
     
  9. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Наводно заради мала гледаност!
     
  10. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Да и јас така разбрав, дека заради мала гледаност е прекината. А мислам дека и оваа така ке ми ја прекинат и ќе ме остават така ништо да не ми е јасно- со безвезе крај :worried: незнам зошто ама така мислам. Па мајку му стара нели можат барем прво да ја доснимаат серијата па после да ја пуштаат, барем да не се подлажуваме... :(
     
    На tace73 и rajna-vojvoda им се допаѓа ова.
  11. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    се израдував кога почна , ама се повеке се разоцарувам , ја гледам онака колку време да мине дека у тој период сум низ кујна и слусам инаку тапа е филот катастрофа се поголема и поголема ...ептен забегаа веке мислам алоооо со сплавот со го напраи јаков (сплавче) низ океан ке идат хахаххаха смешкиии :lol: :tmi:
     
  12. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Е ајде де! Освен тоа, многу се нервирам кога ги „меткаат“ без врска главните ликови ;)
     
  13. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    не ја пратам редовно и од почеток ама полека како да се разочарувам.Многу футуристички ја напраиле,тој и таа сами на пуст остров па ке идат дома со сплавче бла бла бла...приказна за мали деца.ма дајј :emo:
     
  14. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.267
    Допаѓања:
    3.203
    Пол:
    Женски
    За разлика од повеќето феминка на кои не им се допаѓа оваа серија мене ми е сосем добра... На почетокот не ја гледав редовно исто и сега, но кога и да фатам епизода ја догледувам до крај... Мене ми е убава серија... :)
     
  15. Iv4ule

    Iv4ule Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    серијава ја обожавам ... толку има најразлична содржина од сите останати а и јазикот е толку сладок .... преокупирана сум со неа што дури и на нет глеам понапред што како ке се случи... Стискам голем ЛАЈК за неа :)
     
  16. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    Ја гледам чат-пат серијава. Не е нешто wow, али добра е.

    Сите во фамилијава ми се очајно глупи, а и дигнати, дури и мило ми беше некни кога ги гледав како ги избрка овој Динко :D. Јесте да е негативен лик, али онака многу интересен ми е, и начинот на изразување ме смее :D

    Лара ми е многу убавка, Јаков во друга серија знам го гледав, таму не ми беше ништо посебно, тука се разубавел :D. А овој Никша ми е најубав, ретко во балканскиве серии некоја таква лепота да излезе :D
    И да, оваа Јеменкава, ужасно ме нервира, коса ми се крева од неа |(
     
  17. NATALIJA89

    NATALIJA89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    43
    Добар е филмот,ама ова мислам научна фантастика да се враќаат Јаков и Лејла по една година на сплав,па плус тоа Лејла демек е од Јемен,и зборува англиски а поим си нема ,Јаков зборува потечно англиски од неа,па врв на врвови научила демек хрватски од Јаков :lol: патетики.А сите ликови се нешто наивни,само Лејла и Динко вака полукави,другите овци за стрижење.И Лара ми е позитивен лик,стварно се бори многу во животот,но ова што му го направи на Никша :x немам коментар,ептен жал ми падна кога она го одби.А за Кармен ,која исто така ми е позитивна личност,само што треба повеќе да се бори за Ален,а и Ален треба да ја остави Вера штом не ја сака,вака само ќе ги повреди и двете.Најинтересно ми беше кога Кармен му изнакажа се во лице на свекорот на Лара едно големо :clap: за неа
     
    На Iv4ule и tace73 им се допаѓа ова.
  18. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    не ја пратам редовно онака кога имам време. Зошто ја пратам? ја сакам Хрватска нивниот јазик и се разбира убавините кој ги имаат. Што се однесува до содржината можам да кажам дека е просечна но главниот лик Лара ми е многу слатка ;)
     
    На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
  19. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.979
    Јас само ја слушам серијава.. Пуштена ми е на звук и не се замарам со содржина. Го обожавам Хрватскиот јазик, (поготово Сплитскиот дијалект) ахх..Далматински.. :) Инаку имам дупки бидејќи скокам епизоди.. Ама се додека убаво ми зборат, ќе ги слушам! :)
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924