Избор на автошкола

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од PetiteCherry, 4 август 2011.

 1. Tam4yy

  Tam4yy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  13
  После прелошо искуство со автошкола Брм Брм за малце ќе се откажев од зимање часови али си реков ајде уште еднаш да пробам.Инаку инструкторот од саат ипол еден саат беше на телефон а јас изигравав приватен шофер и го носев по кафичи и дремев чекав во кола.А беше дополнителен час,се јавив и објаснив како било и наместо да се оправдаат само рекоа ипак мора да го платите часот. Автошколава на никој не ја препорачувам,прелошо искуство.

  Некој искуство или мислење за Асуц автошлола?
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. esenesen7777

  esenesen7777 Нов член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ве молам предлог за авто школа за Битола?
  Комплет услуга предавања каде има најдобри и инструктори?
  Не сум баш многу за возење, но моиве инсистираат и сакам да направам вистински избор,
  Фала
   
 3. esenesen7777

  esenesen7777 Нов член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Зарем нема препорака за авто школа за Битола?
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  136.994
  Пол:
  Женски
  @christinnn полагаше во Битола и може да ти препорача каде да (не) одиш.:lol:
  Извини што те тагнувам ама можеби може да и помогнеш. :lol:
   
  На esenesen7777 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Miki4eca

  Miki4eca Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  164
  Пол:
  Машки
  Авто школа КЕКЕЦ е исто добра
   
 6. italiangirl11

  italiangirl11 Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  decki moze glupo prasanje ali koa se vagja lekarsko za avtoskola u bolncia se soblakaat tamu? za da znam :$
   
 7. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  18.822
  Пол:
  Женски
  Асуц една од најдобра сппред мене...со свој полигон...немораш да плакаш користење ако не си од нивна авто школа...и цел ден да правиш само вежби за полигон ко од др авто школи...
   
 8. The Evil Queen

  The Evil Queen Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Можеби малку доцна, но сега се приклучувам на темава. ТОТАЛНО ИСТОТО ИСКУСТВО ГО ИМАМ. Како возач почетник кој првпат седнува зад волан, мојот инструктор сакаше да знам да возам перфектно. Уште не влезена во кола он ми се дереше. НА НИКОЈ НЕ ЈА ПРЕПОРАЧУВАМ. Секој извозен час ми беше психичко малтретирање. Нозете назад ми се враќаа кога одев накај ас коко.
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  136.994
  Пол:
  Женски
  Добро е, не сум била само јас.
  Значи треба секаде да пишуваме за ова, да не се зезнат други луѓе.
   
 10. The Evil Queen

  The Evil Queen Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2019
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Girl power
   
 11. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  478
  Пол:
  Машки
  Јас полагав со АМСМ ама во Прилеп за СК незнам. Цената беше повисока за разлика од другите за се.. Разлика нема, со АМСМ бев оти инстуктората мие роднина.
   
 12. __thegoodgirl

  __thegoodgirl Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Колку се плаќаат автошколите во Скопје? И сите полагања(тестови, полигон, градска)?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  136.994
  Пол:
  Женски
  2000 - 2500 лекарско и прва помош
  20.000 автошколата
  Секое полагање првпат околу 2300 (грубо 2400), нешто поскапо околу 180ден плус од цената е ако паднеш полагање и уплаќаш 2, 3 пат...
  Кола се плаќа 500-1000ка за полагање.
  Додатен час 1000-1200...
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.208
  Допаѓања:
  5.166
  Девојки, некоја свежа препорака за автошкола или кои треба да се одбегнуваат во широк лак?
  Во кола освен сувозач во друга позиција не сум била, така што ми треба некој со трпение и што ќе ме научи, не е планот дома да вежбам со своја кола/друг човек.

  Мартин ги забележав веќе, конкретен инструкотр од таму има некој ?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.575
  Допаѓања:
  136.994
  Пол:
  Женски
  Од Ас Коко бегај. :D

  На полагање баш се упознавме со еден инструктор од Мартин дур чекав да полагам, многу фин ми личеше, а и кандидатот од 3та му положи градска. Име искрено не знам, да видам слика ќе ми текне.
  Генерално се многу задоволни од таму, мислам дека не би згрешила.

  Кекец исто може да видиш.

  Откако сменив автошкола бев кај инструктор Глишо во Алфа автошколата.
  Доста искуство имаше, постар човек е, фин беше многу, флексибилен и за време и се. Мене ми се допадна, откако почнав часови со него да возам мислам многу ме научи за разлика од претходната автошкола.
  И трпелив беше иако грешев, знаеше да ми повтори нешто повеќе пати.
  Вака океј искуство имам.
  Ја отидов кај него по препорака од другарка после многу лошо искуство во првата автошкола. :)
  Прашај и ти по другарки исто, па види повеќе искуства може и тука ќе ти пишат, после ќе одлучиш шо како.:)
   
  На annii му/ѝ се допаѓа ова.
 16. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.208
  Допаѓања:
  5.166
  @Dream-Girl Коко е прв прецртан со црвена линија :rofl:

  Фала ти. Барам, пребарувам, ставам цртки, се надевам ќе се погодиме. :D
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.011
  Допаѓања:
  7.600
  Пол:
  Женски
  Од Мартин кој и да си одбереш нема да згрешиш. Сите се професионални и професионално си ја вршат работата, мене инструктор ми беше Стефан, многу позитивен тип, знае да се нашали, ако згрешиш ти кажува следен пат каде да внимаваш, многу е трпелив а и многу добро објаснува, јас сум презадоволна од него. Исто и Љупчо и Мартин се супер.
   
  На annii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  3.330
  Допаѓања:
  18.822
  Пол:
  Женски
  Асуц ја препорачувам со свој полигон за вежби не губиш време целден за нив Инструктор кој објаснува...
  А и Мартин исто но не ми тенкнува на кој инструктор ...другарка таму возеше
   
  На annii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Blackandwhite123

  Blackandwhite123 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2018
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Препораки за добра автошкола во Штип? .. и дали може некаде да се плаќа на рати?
   
 20. Lori999

  Lori999 Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2020
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Го препорачувам Инструкторот Ангел Митров.
  Најдобриот инструктор голем професионалец е во неговата професија,многу луѓе го фалат што возеле кај него.Јас отидов со препорака од другарка и не згрешив презадоволна сум.Дечкото е многу културен позитивен има добар однос со кандидатот и е коректен,принципиелен,трпелив,има и смеи и шали со него,смирено знае многу убаво да ти објасни и максимално е посветен на тебе за да те научи да возиш,со него часот е интересен не е досаден.Со еден збор кажано човек на место.