1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Избор на автошкола

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од PetiteCherry, 4 август 2011.

  1. Bebushka135

    Bebushka135 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2014
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    95
    Никако не ја препорачувам Сузана Ѓуровска од Мобилити како инструктор. Јесда цела авто школа им е крш, ама женава буквално не треба да има никаков контакт со клиенти кои даваат дебели пари за часови. Тотално непрофесионална, на секој договорен час доцнеше по минимум 15 минути кои притоа не ги надополнува. Јас лично никогаш немав возено претходно, па нормално немав појма од ништо. Жената си дозволи да се осеќам како од улица да ме собрала и ми држи часови од милостина. Втор пат додека возев си јадеше бурек со јогурт во кола, па сеа видете вие колку безбедна ситуација е тоа. Пола од часовите ги поминавме на пауза со другите инструктори кафе да пијат, пола разговараше на телефон со нејзината ќерка инфлуенсерка. Ретко злобна, исфрустрирана особа.
     
    На Dreamer, Madi и marijaz им се допаѓа ова.
  2. Lori999

    Lori999 Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Od Skopje, 071 277 804
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. deteriora

    deteriora Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Искуства со автошколи во Тетово? И конкретно ако некој имал искуство со инструктор Ѕвонко? Презиме не знам.
     
  4. Lori999

    Lori999 Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2020
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Od Skopje, eve broj telefon od Instruktorot 071 277 804
     
  5. mode-kristina

    mode-kristina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2014
    Пораки:
    1.155
    Допаѓања:
    4.089
    Пол:
    Женски
    Еве го моето искуство. Бев во Селика и многу сум задоволна. Од инструкторите ја препорачувам Соња бидејќи е најпрофесионална од сите таму, убаво ти објаснува што и како треба и добри совети ти дава за тоа како треба да возиш и што трева да правиш при возењето. На полигон ми имаше кажувано дека ако ја ставам колата во втора брзина, голема е веројатноста да згрешам и во право беше. И за четвртата ми кажуваше трикови за полесно да ја поминам.
     
    На senjorita-v и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  6. coolgirl123

    coolgirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    167
    Пол:
    Женски
    Авто школа НОВА карши основното Блаже Коневски, аеродром - најдобри :)
     
  7. Angelgirl7

    Angelgirl7 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дали може некој да ми препорача добри инструктори од Шкорпион?
     
  8. thehypersomniac

    thehypersomniac Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2019
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Дали може некој да ми препорача автошкола имам само еднаш пробано да возам со брат ми но приметив дека имам паника и страв па некој трпелив што би можел да ме научи:)
     
  9. Dahliaa

    Dahliaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2019
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Не толку позната автошкола, ама сепак ако наидете на неа да си знаете едно големо огромно НЕ! за "Банкина".
    Полагав пред 4-5 години и уште имам аверзија према возењето, иако со кој и да седнам да возам ми кажуваат дека супер си возам и џабе се паничам.

    Инструкторот беше никаков, колата и условите исто така. Прозори не се отвараа, на 40 степени отвараше врати на семафор за да не се свариме затоа што немаше клима, втора брзина едвај се убацуваше, ретровизорот ако го допреш во рака ти остануваше. Инструкторот ако направиш грешка макар и првпат да ти е, ти се обесува на врат и со циничен тон двеста пати те прашува "Зошто го направи тоа, м? Зошто?", иако ти возиш и си ПОЧЕТНИК и пробуваш да се сконцентрираш за да не дозаебеш работа уште толку. Во сред возење ти се џитка на волан и почнува да свири, затоа што видел некој познат успат па да се "поздрават". Од нигде никаде се јавува на телефон и ај се тоа океј, низ сите автошколи го има, ама луѓе такво урлање не знам дали сте чуле, буквално од памет се вадев и се штрекав на сред возење кога од нигде никаде ќе почнеше да се дере на телефон. Згора на сè, на полагање ми направи проблем со комисијата затоа што ги излажа нешто за документацијата и ме бутнаа. После кога положив, ми бараше пари за наводно да ги почастел од комисија, а супер и смирено си извозев. Ама човекот мислам ми ја сјеба цела самодоверба за возење.

    Сега вака кога се читам комично ми е дури, ама во тие моменти ужасно ми беше. Буквално нозе ми се враќаа пред секој час, и откако положив со месеци не седнав зад волан! Од што конечно го симнав од врат и од што сакав да одморам од сè затоа што ме влечкаше премногу долго.

    Да си барате соодветна автошкола затоа што верувајте искуството со часовите има многу влијание!
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Angelgirl7

    Angelgirl7 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Дечки може некој да ми каже колку бара комисијава пошо не планирам да се маткам по 5 6 пати. Споделете искуства.
     
  11. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Што колку бара девојче?
    Наместо да седнеш да научиш основни работи во возењето, ти не си сакала да се маткаш?
    Размислуваш ли дека ако те пуштат без да знаеш да возиш, утре ќе седнеш да се возиш сама или со семејството, не дај Боже ќе направиш сообраќајка бидејќи нема да знаеш што да направиш од паника и незнаење, па тогаш ќе се маткаш по болници.
    Типично за нашиов народ бе, со врски, се сервирано. Па после да му е страв на човек на улица да излезе од вакви шоферишта.
     
    Последна измена: 19 декември 2020
    На simoncelicius, Ingvild, WarriorAngel и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Angelgirl7

    Angelgirl7 Нов член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Прво информирајте се за што бутка денешната комисија па после ќе праиме муабет. И дека се се тоа луѓе на дотичниот Оливер Спасовски (небитно да не мешам политики). Сакам да кажам не е ова стариот режим кај шо се полагало од прва втора притоазнаеш да возиш.
     
  13. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Добро знам како оди. Ако знаеш да возиш и не направиш грешки 99% нема шанси да те бутнат. Проблемот е што кога сме почетници не обрнуваме внимание на некои грешки кои и те како се големи и важни. Не е срамота да згрешиш, паднеш, ти изгасне кола и сл.
    И јас кога полагав првото нешто што ми го рекоа сите околу мене - ееех, ако не положиш ништо од возачката. ;)
    Глупост.
    Последното нешто што треба да го слушне почетник возач.
    И е тотално не точно.
    Јас си положив се од прва, без врски, без пари, без маткања.
    Од кога се запишав па до денот за полагање тестови секоја ден повторував по 100 прашања. За полигон си доплатив неколку часеви. За градска исто.
    Се се може ако се сака и ако се потрудиш, ама многу е полесно без да мрднеш да добиеш возачка.
     
    На cresa-jagoda и marija305 им се допаѓа ова.
  14. Madi

    Madi Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2021
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Јас го имам тотално истото искуство со Сузана Ѓуровска. Никогаш не би ја препорачала
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.253
    Пол:
    Машки
    Порано можи барала, сега не верувам, тешко. Така да че си поминиш на редот 2-3-4 пати комисиски.
     
  16. the_queen15

    the_queen15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    Сакам да споделам негативно искуство со инструкторот Ивица од автошколата М22. Автошколата е генерално океј и има добри инструктори како што сум слушала, но од овој бегајте. Тотално неодговорен тип со никакво понашање. Се закажува во 5 до 12, доцни по пола саат,никогаш не доаѓа да те земе од дома или од близина треба да одиш каде што него му одговара. Едноставно ужас немам што да коментирам повеќе освен да бегате од тој човек. И да не заборавам најглавното не го бива мн за да ги научи кандидатите и многу знае да провоцира за да нервира и да шири негативна енергија.
     
    На Autumn_ му/ѝ се допаѓа ова.
  17. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Сакам да полагам за возачка. Сега се мислам во која автошкола да идам. Во мисла сум за м22 бидејќи ми е најблиску. Може да ми препорачате некој инструктор од таму?
     
  18. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Мислење за Алфа аеродром, Шкорпион (во маџир маало, на гугл ми дава повеќе со вакво име) или М22 аеродром?
     
  19. UmaThurman

    UmaThurman Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2020
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Јас бев во Идол. Не сакам да именувам инструкор ама не сум воопшто задоволна. Колите се ок, ама од план до реализација многу имаше. Самоука сум и сама се научив сé. Не би препорачала.
     
    На the_queen15 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. dreamsatine

    dreamsatine Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Најтопла препорака за Алфа автошкола, инструктор Гоце Николов. Професионален, одговорен, многу добро објаснува, трпелив.
     
    На WarriorAngel и cresa-jagoda им се допаѓа ова.