Избор на добитници и доделување на производите

Дискусија во 'dm drogerie markt' започната од dm drogerie markt, 7 декември 2014.

 1. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.462
  Допаѓања:
  66.630
  Пол:
  Женски
  :drunk:
  И ДМ слави изгледа.
   
  На Reachel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Reachel

  Reachel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2014
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Како сега да оставам податоци од мене и таму со лична карта да потврдам дека сум јас тоа,а малолетна сум?:?:
   
 3. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.581
  Допаѓања:
  35.381
  Пол:
  Женски
  Едноставно, со било каков друг документ, пасош, здравствена книшка...
   
  На Reachel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  3.591
  Допаѓања:
  22.943
  Пол:
  Женски
  Бидејќи го праќаат по брзa пошта производот ви стига на домашна адреса, не треба никакво подигање. Е сега во однос на тоа кој ја плаќа поштарината не знам нека ви кажат они, би требало они да ја плаќаат, зашто не е баш евтино мене за од Карпош до Радишани ми имаат зимано по 150 денари, за во друг град е сигурно поскапо :)
  Инаку јас си ги подигнав производите уште понеделникот, вчера за прв пат ги пробав, ќе има и рецензија наскоро :D
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.699
  Допаѓања:
  4.694
  Пол:
  Женски
  Јас ќе ви одговорам :)
  Вака поклончето ќе ви стигне преку брза пошта,трошоците се на сметка на ДМ. Мене ми стигна подарочето во четвртокот,ама го зедов вчера.
  Ваши лични податоци ќе им пишете порака на ДМ,тие ќе видат :) Исто така треба да оставите и контакт телефон :)
  Јас кога појдов вчера да го земам подарокот,не ми побараа лична карта бидејќи кога ми се јавија на телефон им кажав дека сеуште ја чекам да ми ја издадат за да си ја земам :)
  Ама најверојатно ќе треба нешто потврда ова-она да се покаже,или па не знам :) Секаде е различно,јас живеам во помал град каде што колку-толку луѓево меѓусебе се познаваме :)
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  837
  Допаѓања:
  1.988
  ^Мене пратката ми ја пратија по Карго, ми се јавија од таму да си ја земам . Не ми побараа било каков документ за индентификација, а поштарината беше платена од страна на Дм.
   
 7. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.183
  Па Carlibel ти честитаме и ти си меѓу познатите :smirk:8)
   
  На naturally, mims-89 и Carlibel им се допаѓа ова.
 8. Carlibel

  Carlibel Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нема потреба од сарказам.
   
 9. dm drogerie markt

  dm drogerie markt Истакнат член Верификуван профил

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  3.473
  Драги феминки, сите вие кои не сте од Скопје, подароците ќе ви бидат пратени по пошта и притоа не го сносите вие трошокот за достава :). Ние ја организираме и ние ги подмируваме трошоците за достава на производот на вашата куќна адреса. Производите ги праќаме по брза пошта и не треба да се подигнуваат, уште еднаш, тие ќе ви стигнат на доставената адреса.
  Првично доделените производи се веќе пратени кај добитничките, а новите подароци ќе бидат пратени оваа недела до среда.
  Секој добитник повторно ќе биде и директно контактиран.
   
  На AnGeL4e009, Marina89, Elence93 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  501
  Допаѓања:
  415
  Пол:
  Женски
  уште ли трае играва?
   
 11. Golden Rouse

  Golden Rouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Од каде да знзм дека сум добитник на некоја награда?
   
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  15.994
  Допаѓања:
  231.635
  Пол:
  Женски
  bi te izvestile po lp sigurno
   
  На Golden Rouse му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Golden Rouse

  Golden Rouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Фалаа