Избор на нови модератори

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 16 ноември 2016.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Ако сакате да функционира форумов како што треба, тогаш и модераторот ќе треба богами многу труд да вложи, ќе треба да трпи навреди, ќе се фрла по него дрва и камења, дежурен виновник за секој....Аааааа не, не, работите си вие за џабе и од задоволство ако немате попаметна работа во животот.
   
  На fallenangel, Olimpija17, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
 2. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Па ако некој кој работи за при работи ради реда, немој да ги ставаш сите во ист кош. ЈАс имам спротивно мислење од Вашето, друго е да си читаш и пишуваш кога сакаш колку сакаш, друго е да МОРАШ...... Се работи за обврска која одзема неколку часови дневно. И кога веќе лично ме искоментиравте за тоа колку дена сум зачленета, не знаете воопшто за моите познавања и искуство и колку време го следам форумот затоа немојте предвреме да донесувате заклучоци.
  Можеби имам среќа да работам она што сакам и тоа да ми носи приходи, но моето прво мислење е доколку работиш некаде треба да си ја сакаш фирмата и да придонесуваш за нејзино развивање, и доколку сите како и вработените така и работодавците го сватат тоа толку поголем успех за сите. И секако ако нема награда никој нема да се труди, никој не прави ништо од сакање ( освен хуманитарно) Секој сака трудот да им биде награден.
   
  На Glasna, Cka и baba Rada им се допаѓа ова.
 3. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Си била некогаш модератор штом мислиш дека не треба труд?
   
  На cresa-jagoda и baba Rada им се допаѓа ова.
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.973
  Допаѓања:
  77.229
  Пол:
  Женски
  Сум била, на друг форум. :)
  Не реков никаде дека не треба никаков труд, но лабава работа е, нема некаква „психичка тортура“, за да се крева галама до толку. И не, не може да се спореди со канцелариска работа во која си носител на одговорност. Тука одговорноста е од поинаков тип.
  Хејтање,плукање...леле, леле, мислиш новите модератори ќе бидат реинкарнација на Хитлер, па да се крева прашина до таа мера. :D

  На крајот на краиштата, волонтерско е - никој не ве фаќа за врат за да се пријавите ако сметате дека не сакате да го работите тоа.
   
  На Victorian, Annath, Lella и 9 други им се допаѓа ова.
 5. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.677
  Допаѓања:
  14.124
  Пол:
  Женски
  На еден модератор му даваат максимум три категории за уредување, што значи дека поголем дел од деновите нема да има работа. Гледате последниов период каква штама е на форумот?
   
  На supertoasty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ordinary

  Ordinary Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  62.158
  Има нешто што од љубов и со љубов го работиш.
  Се вика ХОБИ
   
  На atala, referentka, koritsaki и 7 други им се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Па зошто провоцираш со прашања на наши прашања..:envy:
   
  На fallenangel, Rama, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Да душо, тоа е хоби кое незнае да те опцуе и навреди:)
   
 9. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Модератор на форум го изедначуваш со ХООБИ ???? No comment
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.973
  Допаѓања:
  77.229
  Пол:
  Женски
  Имаш проблем со дискусијава бабе?
  Не провоцирам, ете си дискутираме, а мене уште ми е смешен твојот пост со „модераторската плата.“ :D
  Сè уште никој не ми забранил да се смеам на оние работи кои ми се смешни. :)
  Затоа чил.
   
  На Summerlover, koritsaki, Ketchup и 2 други им се допаѓа ова.
 11. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  10.446
  Допаѓања:
  123.701
  Пол:
  Женски
  @Dust ќе ја гласам нека се пријави. :*
  Има се тоа труло да очисти тука веднаш! :D
   
  На mareane, Tajnaotrovna, baba Rada и 2 други им се допаѓа ова.
 12. LadyC

  LadyC Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  10.446
  Допаѓања:
  123.701
  Пол:
  Женски
  ај бе мир у куќа! доста оф топици идете у пм!
   
  На leni_794, Dust, Ordinary и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Ordinary

  Ordinary Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  62.158
  Е па затоа и не е за секој
  Треба нерви ко кабли и квалитетни ABS
  Ако сакаш
  Немораш
   
  На atala, JuLleE, Tajnaotrovna и 2 други им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Па сигурно е дека ке биде штама..сите што отвараа глупи теми се тргнаа и оставија простор за умните глави од форумов да се појават со нови квалитетни теми..но увидовме дека они освен сарказам и провокација, не знааат ништо друго..Можеби сакаат модератори да станат, ете им прилика:D:D
   
  На atala, fallenangel, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Ordinary

  Ordinary Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  1.326
  Допаѓања:
  62.158
  Со што да го изедначам?
  Со работа во NASA???
   
  На Summerlover, lunicka, Annath и 11 други им се допаѓа ова.
 16. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.978
  Допаѓања:
  147.958
  Пол:
  Женски
  Прво и основно, ова е анонимен форум на кој што доаѓаат луѓе за дружба, така да модераторството треба да се разбере како дружба со дополнителни привилегии и обврски.

  Немам намера да се контрам со никого, ама ако некој нема страст и желба кон модерирање во катчето каде што ужива, џабе се сите пари на светов, бидејќи модераторството ќе биде само фигуративно.

  Толку од мене на темава..
  И еден апел до сите што ќе се пријават (апел од модератор на друг форум, значи со искуство)
  Не се пријавувајте за бенефиции, не се пријавувајте ради реда за после 2-3 недели кога нема да ви е интересно да ја баталите својата секција..
  Пријавете се поради силна желба и страст кон пишувањето..
  Инаку со сите обврски што оваа позиција ги носи, брзо ќе си ја замразите позицијата
   
  На atala, fallenangel, Annath и 9 други им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Тоа и го реков, дека не е лесна работа и треба труд:*
   
 18. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.124
  Пол:
  Женски
  Do 30 ke se iznacitam uste sto ne :lol:
  Tuku malku da ne vi e plata samo,da ne sakate i da ve osiguraat? :?:
   
  На Quuen, Annath, referentka и 7 други им се допаѓа ова.
 19. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  31.011
  Пол:
  Женски
  Не стварно , ако се продолжи вака ке ја затворат темата и толку од модераторите. А одвај пуштија душа да отворат конкурс :D
   
  На atala, Rama, mareane и 6 други им се допаѓа ова.
 20. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.496
  Пол:
  Женски
  Ако сакате да нема уште бош моабети, кажете јасно и гласно..ИМА ИЛИ НЕМА ПЛАТА и толку од нас:)
   
  На leni_794 му/ѝ се допаѓа ова.