Избор на нови модератори

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 16 ноември 2016.

 1. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.935
  Допаѓања:
  13.979
  Пол:
  Женски
  Ајде бегајте вие од + - 40, тешки лобисти сте :D
   
  На fallenangel, galapce, kjukli и 4 други им се допаѓа ова.
 2. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.270
  Допаѓања:
  130.954
  Само немојте @Bridget за модератор на 40 +/-.
  Сите ќе не ,,среди,,.

  И да интересна е темата.
  Се размрда форумот барем.
   
  На fallenangel, JuLleE, iloveyou29 и 12 други им се допаѓа ова.
 3. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  ТЕ ПРИЈАВУВАМ ТЕБЕ

  И СЛАТКО ГОРКА
  да ја најдам
  @Bitter-Sweet
   
  На fallenangel, Antebellum и Rama им се допаѓа ова.
 4. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.027
  Пол:
  Женски
  Мислам да се заклучи темава привремено и да се отклучи за гласање само кога ќе треба . Мн безвезни раб изнапишани.
   
  На fallenangel, Rama, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.012
  Допаѓања:
  130.400
  Пол:
  Женски
  Се пријави?
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.012
  Допаѓања:
  130.400
  Пол:
  Женски
  Зашто мааа ;(
   
 7. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  29.027
  Пол:
  Женски
  Сакаше за мене да гласаш ? :D
  Неам време ја со луѓе да се замарам нит па живци. Стара сум , за деца си ги чувам :D
   
  На fallenangel, MilaP, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.012
  Допаѓања:
  130.400
  Пол:
  Женски
  Нема да ми падни круната.
  Шо убоо... паметно ама паааа пријави сеее.
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  @eloves ja prijavuvam vo temi za vrski i mladi
  fina, pametna, kulturna, bas ke moze da bide moderator
   
  На eloves, Bender Rodriguez, SV1911 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.243
  Пол:
  Машки
  Немa дa бидaм пристрaсен кoн никoгo и немa дa именувaм личнoсти кoи требa дa бидaт мoдерaтoри, туку ќе бидaм нaјреaлен.

  Сметaм декa зa мoдерaтoр требa дa биде пoстaвенa личнoст кoјa е веќе пoлнoлетнa, oднoснo вoзрaснa кoјa имa oкoлу или нaд 30 гoдини и кoјa ќе биде oбјективнa спремa сите нaс. Гo пoддржувaм и мислењетo нa некoјa членкa декa не требa дa биде мoдерaтoр oнoј кoј пoвеќе oд пoлa фoрум ги имaaт членoвите пo Фејсбук, Инстaгрaм и слични тaкви сoцијaлни мрежи, сo цел сите членoви дa имaaт еднaкoв третмaн и дa бидaт сooдветнo кaзнети aкo е тoa пoтребнo.

  Се нaдевaм декa oвa ќе гo прoчитa некoј штo требa и ќе рaзмисли зa предлoгoт. :)
   
  На Сама Дома, Jordanovska-K, eloves и 22 други им се допаѓа ова.
 11. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  @Rama isto moze da bide moderatot
   
  На Bulgarian, eloves, BurstBerry и 6 други им се допаѓа ова.
 12. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  да напоменам дека најосетливи теми се религија, зачнување и посвојување и ве молам внимателно со избор на модератор на тие теми
   
  На cresa-jagoda, rose60, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 13. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  @SV1911 може во теми за семејство

  и дајте некое машко или не смее? Дека имаме и квалитетни машки членови

  А мене дремка не ми иде и сеа ке шпартам по форумов
   
  На SV1911, purple..m, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.521
  @vitamina омилен лик мислам дека може на сите теми да биде модератор
  @SuperGirl24 @Sesil
  ima kvalitetni clenki
   
  На SuperGirl24, rose60, purple..m и 2 други им се допаѓа ова.
 15. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  86.876
  А како ќе знаат кој, колку пријатели на ФБ има од членовите на фемина?
   
  На cresa-jagoda, eloves, fallenangel и 9 други им се допаѓа ова.
 16. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.209
  Допаѓања:
  121.384
  Пол:
  Женски
  многу души спомнавте гласање, кај прочитавте дека ќе има гласање??? Плус некои овде се пријавија, а не требаше ... и напнавте ко од форумов да ви зависи животот
   
  На cresa-jagoda, PaLaVa, fallenangel и 19 други им се допаѓа ова.
 17. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.122
  Со цел да се заштеди и работата да биде завршена без пари, ајде ќе сме бирале од членовите .

  Па ќе почнете со тоа дека се банира и брише мислења пристрасно ( што и ќе се случи ) , ама па и да не биде така, пак модераторот ќе биде крив.
  Од друга страна , ако си член и скоро секој ден седиш на форумов , не значи дека си во можност и имаш волја да го посетуваш секој ден, а камо ли да исправаш криви Дрини од љубов.
  Сепак, тоа е обврска и не секогаш ќе се најде време за неа меѓу работата, семејството и другите обврски .

  Најдобро е тоа да биде лице кое не е член, па затоа ќе биде непристрасно , и плус ако биде колку-толку платено, ќе има повеќе време и посериозно ќе си ја врши РАБОТАТА .
   
  На kim.k, buba4e89, galapce и 13 други им се допаѓа ова.
 18. leni_794

  leni_794 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2016
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  А
  А пак мене одма ме запукаа, дека нова и дека прашав за бенифиции од работата, а всушност овде темата беше сосема друга, но еве освен во првичниот пост никој што е одговорен нема подетално објаснето како ке се бираат модераторите.
   
  На Glasna, rose60 и Rama им се допаѓа ова.
 19. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  26.122
  И исто така сметам дека @Bitter-Sweet не е способна да биде модератор, оти до ден денешен не и е јасно зашто Хнк бил баниран , и тоа било неправедно според неа.
   
  На eloves, kim.k, Chanell* и 18 други им се допаѓа ова.
 20. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.986
  Јас ќе се пријавам за во темата политика само да бидам модератор, ветувам дека ќе ја злоупотребам мојата функција и ќе банирам многу членови и ќе има диктатура како што немало досега на форумот.

  И тоа не треба ни да ми платат.
   
  На Сама Дома, cresa-jagoda, eloves и 24 други им се допаѓа ова.