1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Избор на нови модератори

Дискусија во 'За форумот' започната од Femina, 16 ноември 2016.

  1. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Ти девојко имаш некои комплекси што постојано нешто измислуваш. Јас немам. Од кај ги вадиш овие чуда што ги пишуваш? Втор пат ти е ова да пишуваш за мене нешто што врска си нема. Не ги лечи фрустрациите на форумов. Не сум јас должна да ме клеветиш мене заради твои проблеми и изобилство на негативна енергија.
     
    На fallenangel, LUCERKA, Oscar Lady и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    По толку двоумење, се одлучив и покрај сè да се пријавам и јас.
    Најпрвин од почит кон тие луѓенца што ме посочија тука и низ муабет (Скај и Џоли, ви благодарам уште еднаш, а на и другите што ми сугерираа а не беше тоа јавно, си знаат :l:), а и со цел да допринесам во дел од работата околу средувањето на форумот.
    Признавам дека се знаам со многумина на социјалните мрежи, има и доста постари и можеби повеќе потковани членови што ќе се пријават и во овие категории, но затоа се пријавив за три категории кадешто нема многу жестоки дискусии во кои учествуваат конфликтни членки и кадешто не би имало баш многу ситуации за кои би требало да се биде толку строго непристрасен.
    Па ете, што сака нека биде! :D :d:

    @Ketchup, заедно сме посилни другарчеее! :hug: :lol: :rock:
     
    На Jordanovska-K, 1209, cresa-jagoda и 33 други им се допаѓа ова.
  3. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ajdeeee srekjno. I od mene imate poddrska Spec I Kekic ♡♡ Bender I Fenix ♡♡
    Mene klajteme vo kanta za I od tamu da brisam nekoi temi xD
    Da bese porano barem ova,vo vremeto koa spiev na femina ke se prijavev ama sega...vetuvam propast samo, tako da ne se prujavuvam I ne me prijavuvajte...poso ako e za propast - si ima tuka naglo :D...I tako to.
     
    Последна измена: 17 ноември 2016
    На Bender Rodriguez, rose60, macka91 и 7 други им се допаѓа ова.
  4. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.046
    Пол:
    Женски
    HUNK не викаше девојчиња на кафе , не викаше на собири не правеше за истите прекршувања(реклами) , не навреди никој , немаше 1000 офтоп.
    Ти си најспособна мислам за нодератор:D @buba4e89 ќе те разочарам , нема да ја имаш таа чест да ме видиш никад модератор :D
     
    На MilaP, baba Rada, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Никад не речи никад, млада дамо.
    :rofl:

    Едит: ја би @AnaKarenina со сите е фер!
     
    На cresa-jagoda, manja666, AnaKarenina и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Не Петра, Хунк (освен тоа што ширеше омраза по теми ко никој друг) само имаше два профили од којшто од еден се закануваше на чет на девојка којзнае колку помлада од него (на мене лично) дека ќе ми дојде на факс да се „пресметаме“, викаше дека ќе ми хакне инстаграм, и од овој профил пишувал лп и барал фб адреси од други членови.
    Само тоа направил, да.
    Знам дека е офтопик, но сакам да знаат сите што се случи со тој член оти коса ми се крева кога некој сè уште го брани, поголема негатива немам видено на форумот.
     
    На 1209, cresa-jagoda, eloves и 11 други им се допаѓа ова.
  7. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.046
    Пол:
    Женски
    Akо се бара правда , нека се банира и Евангелос. Има дупли активни профили, Херкул е негов, тврдам!
     
    Последна измена: 17 ноември 2016
    На Rama и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  8. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Вистината е ваква.
    Јас само кажав дека ако HUNK беше баниран заради прекршување на правилата, зошто тогаш не се банирани и другите кои ги прекршиле? Јас барам рамноправност. Да бидеме фер. А не за едни мајка а за други маќеа.
    Второ, гореспоменатиот не се заканувал на никој, туку на него му се закануваа дека некој ќе направи 1000 акаунти за да го банираат. И не, тој не барал никакви акаунти, не се заканувал со хакерски напади, туку се работеше за уцена од друг врз него. Знам јас. Само не спомнувам јавно. Затоа не се силете многу и не измислувајте.
     
    На fallenangel, Orthophill, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    И вие ќе бидете модератори?! :tmi:
    Ќе се потепате бе...:?:
     
    На cresa-jagoda, Summerlover, eloves и 14 други им се допаѓа ова.
  10. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    @okcenzi Фала ти за предлогот мила,ама ни сакам да бидам модератор ни па имам време за тоа,од проста причина што само доцна навечер се уклучувам,а некогаш се случува и да ме нема со месеци,а замисли 5 години сум на форумов :D
    Ќе си признаам де,многу сум пристрасна посебно во религија :D така да кога би постоел и онај најмал процент да бидам модератор пуфки би летале од сите кои плукаат по Православие :D
    Ете гледаш,јавно си кажав и нема да сум никогаш модератор ;)
    Друго што сакав да кажам,кој и да биде се знае дека ќе си има миленици на кои ќе им прогледува за се низ прсти.
    Ако барате да се има правда,нема правда,запомнете го тоа.

    За религија ги предложувам @Bulgarian @Orthophill @Bitter-Sweet @Petra777 @agios @Serafima @korisnichka :D :D :D
     
    На Bulgarian, MilaP, LUCERKA и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Заради ова јас се пријавив, заради правда. Сите мислат дека јас веднаш ќе банирам некого или ќе бришам мислења. НЕ! И во пораката на @Femina отворено пишав дека има членови кои ги сакам повеќе и кои ги сакам помалку, тоа не го кријам, ама како што ги почитувам Божјите заповеди така ги почитувам и правилата овде. Јас сум искрена, реална и борец за правда. И си знам јас колку и како можам да допринесам за форумов. Не ми е целта да ги банирам сите што ми сметаат, туку да престане овој хаос.
     
    На fallenangel и Rama им се допаѓа ова.
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    @Bitter-Sweet знам дека можеш и дека ќе успееш ( јас повеќето и за мене си кажав) ама па и од друга страна гледаш како сите се /сме "поделени на кланови" и не се сомневам дека новите што ќе бидат модератори потајно едвај чекаат да ги "распнат" своите неистомисленици :D
    Ама ај да не генерализирам де,чест на исклучоците :)
     
    На fallenangel и baba Rada им се допаѓа ова.
  13. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    @Rama фала за поддршката.
    Сепак од злобници што ме клеветат тешко... којзнае зошто од белото прават црно.
    Мене не ми зависи баш ништо од улогата модератор, само сакам да биде форумот добар и толку. Кој и да биде, со среќа нека му е, само да биде фер и неутрален.
     
    На okcenzi, fallenangel, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Мене искрено страв ме фаќа од ова ПОВЕЌЕ сакани и ПОМАЛКУ сакани личности... Колку и да се трудиш не може да бидеш рамнодушен ако некој ти е ПОМАЛКУ сакан. Ќе му бришеш мислења, ќе ги браниш саканите членови...
    Не може бре партал си се правел по другите теми, и одеднаш го гледаш модератор станал.
    Не зборувам за некој конкретен член, туку ОПШТО за сите пријавени кажувам.

    Овој избор требало да се случи пред 1000 год кога се формирал форумот, а сега веќе сите си се знаеме какви сме.
    Се надевам идните модератори нема да ја злоупотребуваат новата функција, а пред се очекувам сегашниот тим убаво да размисли кого ќе постави за модератор.

    Кога ќе размислиш воопшто не е битен бројот на мислења, колку што е битно колку е сакан членот на форумот. Што помалку кавги имал, тоа подобро.
     
    На 1209, Summerlover, eloves и 14 други им се допаѓа ова.
  15. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    Ако не јас да се пријавам, не сум се карала со никој, жими мене. :rofl:

    Потребен беше избор дефинитивно. Се надевам ќе се направи правилниот избор и конечно форумов ќе се среди.
     
    На eloves, fallenangel, Someonespecial и 6 други им се допаѓа ова.
  16. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Ееј! Ајмо и овде предизборна кампања - локуми, наполитанки, ветувања за банови... :party:
    Ко риба од овие води, немојте никако, ама никако во религија или политика да кажувате дали и за што/кого сте (иако може веќе е доцна, али ок) пошто после и за најмалата ситница ќе си земат за право да се вадат за своите недолични коментари со вашата (не)определеност.
    И општо, ако се сконтрате (макар и најсмирено и со факти) со некој што не се сложува со вас, ќе ви се вади дека му се понашате надмено ради функцијата (мислиш министерска е). Затоа бидете спремни да модифицирате речник оти не можам да замислам како е расправија со илјадници жени во менопауза, тинејџерство, пмс, нем'ебаледенес, итн.
    И спремете се за многу плачки и закани... иако никогаш не сфатив што закани се на нет. Демек ќе ми најде слика што и онака ја имам објавено или па документи дека имам вонбрачно дете во ДР Конго.
    Сречно. Брзо минува првичната еуфорија. И никако славата во глава. :D

    Гледам @baba Rada плати бара. За тебе бабе, на Кајгана и ЦрноБело да се добиваа пари за секој твој избришан или досреден пост, ќе бевме милионери на Сејшелски острови негде сите, сосе потесна фамилија. Ве има така некои ликови чисто од инает што се контрате, цитирате без врска колку да се трупаат мислења и да одземате време на луѓе кои доброволно се нафатиле да допринесат едно виртуелно катче да е попријатно.

    Модератор инаку не може да банира, ама затоа подеднакво ефективно е да додели 10+ казнени (не одеднаш, нека идат ко 3 warning strikes, да се даде шанса за оправање) на неопределено, што му иде мање-више исто. :D Секако, ова не важи за ботови и нова раја што одма праќа недолична содржина. За нив може одма златно, казнено 50че за навек.
    Шшш, не сум ви кажала. :shake:
     
    На 1209, PaLaVa, Summerlover и 22 други им се допаѓа ова.
  17. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Бреееј, гледам дека сум била означувана, а темава некако непозната. Сериозно, за еден ден успеавте да се искарате и тука?

    Како и да е, ќе мора малку да си ги смирите страстите, многу е наелектризиран форумов во последно време. Џабе и модератори и се', ако самите малку не почнете да се контролирате и да се чувствувате помалку навредени и повредени од луѓе кои не ги ни знаете, а тврдите дека не ве допираат.

    Ако сакате издувен вентил, постои темата Испукајте се, па може таму да се олесните. Ако и тоа ви е малку, навистина отворете тема за карање меѓу "клановите" и културно, без навреди, лично препукувајте се.

    Вака, која тема и да ја отворам - секаде на расправии наидувам.

    Патем, ќе размислам дали да се пријавам и за која категорија. Најчесто ги следам Кафе муабетите, па ќе видиме...
     
    На Jordanovska-K, busavobebe, 1209 и 29 други им се допаѓа ова.
  18. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Мене можат душо, постови да ми бришат, се ќе отиде во ветар и заборав АМА прљавштината на тојот јазик и тие што ти лајкнуваат НЕМОЖЕ никој жив на планетава да ви ги избрише...од такви како тебе пати светот и пропаѓа форумот....АЛАПАЧИ(mooning)
     
    На fallenangel, rose60, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Прво да ви се заблагодарам за поддршката и довербата на сите! ♡♡♡
    Јас се пријавив за Политика, Религија и Врски... ]:)
    Океј, не. Шала. :lol:
    Се пријавив на полабави категории каде нема многу вжештени дискусии и расправии.
    Се сложувам со одредени членки дека најдобар за Религија е Бендер. Додуша он за било која категорија е добар. Се гледа дека е паметен и секогаш гледа на работите од сечиј аспект. Иначе на секоја категорија ќе има по два -три модератори(најверојатно), така да не се секирајте дека ќе пропадне форумов од одредени членови доколку ги изберат.
    @Lady Phoenix, @Someonespecial, @Sky-butterfly, @LivingGlam, @Lella, @crimson и уште некои сметам дека се доволно добри за оваа функција.
     
    Последна измена: 17 ноември 2016
    На Jordanovska-K, 1209, Summerlover и 15 други им се допаѓа ова.
  20. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Се согласувам:handshake:
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.