Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 25 октомври 2010.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Известување oд фејсбук:
  New Yorker Friends first! Up to 50% discount on about 500 selected styles in all New Yorker stores. Sale starts on 30th of Nov. for ladies wear and on 1st of Dec. for menswear and accessories.

  И да има попуст бев денес, но има на понеубавите работи, на работи што останале и се мали бројчиња како XS и S, на дел од чизми и марами, ама најубавите не се на попуст, на фармерки и пред се летни блузички по кратки.
  За мене најубавите работи не се на попуст, или од тоа на попуст нема бројче M, L.
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Cosmo Tinex
  Декември - Месец на Nina Ricci , попуст на парфемите на Нина Ричи 8)
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
 4. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
  Каде да си купам?..па и на попуст плус ;)

  Има сезонско намаление во Васидора :) http://www.vasidora.com/
   
 5. lovely.lady

  lovely.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Во Calliope има 50% попуст, ама цените не се баш на пола, туку онака има парчиња со 100-200 денари намаление, и тоа не сите... А во Fiori од денес има 70% попуст, само не сум влегла да видам што-како има.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  и 50 % во Теранова.

  Иако реално попустот далеку од 50% е.
   
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Во Диоптра има акција до 1 јануари.
  ПЛАЌАШ 1 КУПУВАШ 2!
   
 8. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.409
  Пол:
  Женски
  Видов дека има попуст во БодиЛајн (Буњаковец) , таму секогаш си наоѓам по нешто убаво на попуст.
   
 9. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Во парфимерии Шатци има многу попусти и даваат скапи подароци :lol: ,а парфемите се - 10 и - 35 %...
  еве нешто што најдов на наивниот профил на ФБ

  EKSKLUZIVNO-SETOVI NA LOREAL:
  1.REVITA LIFT-dnevna nega protiv brcki i za zacvrstuvanje na kozata + mleko za cistenje lice..PODAROK ELEGANTNA KOZMETICKA TORBA I LASH ARCHITECT CRNA MASKARA
  2.TRIPLE ACTIVE-hidratantna nega + mleko za cistenje lice..PODAROK ELEGANTNA KOZMETICKA TORBA I LASH ARCHITECT CRNA MASKARA

  SET RICCI RICCI -KAKO PODAROK VO
  OSNOVNATA CENA NA PARFEMOT DOBIVATE BODY LOTION I GEL ZA TUSIRANJE

  ANGE OU DEMEN -LE SECRET....So
  osnovnata cena na parfemot,dobivate kako podarok - gel za tusiranje i
  body losion ...!!!!!samo vo SCHATZE

  И уште еден куп сетови има, видете на ФБ да не ми биде постов долгометражен :lol:
   
 10. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Видов на излозите на Nike Сезонско намаление пишуваше и BodyLine чинам 20-40%, ама не сум сигурна.
   
 11. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Од ФБ
  Xmas sale is still on! Additional price cuts on New Yorker winter items, starting on Dec. 15 for menswear and on Dec. 16 for ladieswear - now in all stores!

  Бев денес има повеќе работи ставени на попуст. Најефтин е рафтот 199, има 399, 499 и нагоре.
  Само првиот дел со свечени работи не е на попуст, другото речиси се е.
  И доста е празно, многу се купува.
  И доста работи денес ги ставаа на попусти.
  Ставија 10тина шарени блузи во овој стил денес на попуст кога бев ги наредија
  [​IMG]
  Само струкирана со ракави поткренати и за 5 минути немаше ниедна се ги купија :lol:
   
  На Angelche му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275

  Катарина ќе регрутира модели


  Топ моделот со светска кариера Катарина Ивановска (22) ќе регрутира модели од Македонија за светска модна агенција, со седиште во Милано, Италија.

  Кастингот ќе се одржи во среда од 12 до 16 часот, во фоајето на Македонската опера и балет во Скопје. Иавановска заедно со агент од агенција ќе ги избираат девојките, кои треба да бидат постари од 14 години и со минимум висина од 170 см.


  Така да знам дека има многу убави феминки кои се заинтересирани и сакаат да се модели, еве им голема можност 8)
   
 13. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  во СК во трговски има попуст -50% -20% -40% прошетајте има на сите ката
   
 14. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Незнам колку ќе помогнам , со оглед што не ми текнува имете на продавницата :rofl: , ама еве ќе ви кажам за еден попуст, оние кои сте од Скопје ќе ви текне може за што зборувам.
  Не сум од Скопје, бев викендов и си купив чизми од една продавница во ГТЦ, незнам како се викаше, мало тесничко продавниче, последно во редот беше, мислам на втори кат :?: имаше плати едно земи две за 1800 денари. Па, оние кои се заинтересирани нека прошетаат имаше голем избор на чизми и ниски и на штикла :)
   
 15. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  На 2 спрат карши кино Милениум е продавничката. Ја има истата и кај Борис средното и во Аеродром. Има плати едно земи две за 1000,1200 и 1800.
   
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  [​IMG]

  Видов на излог пишуваше зимаш 2 плаќаш 1 8)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  72
  дали некој знае колку попуст има во графити?
   
 18. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  193
  ^ До пред 2-3 дена беше 20%. Ако сега има поголем кажујте.
   
 19. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.838
  Ако купувате во Il cammino идете побрзо, пошо јас бев пред една недела и буквално тепачки имаше, викање и невидана гужва (во ГТЦ), а убавите модели беа распродадени...
   
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Stilissimo
  Празничен попуст до 50%