Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 25 октомври 2010.

 1. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.327
  Oд утре, попуст во Манго ;)
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  [​IMG]

  Oпааа не пишува на официјалната страна, епа навали народе :lol:
   
  На girl1985, skyAngel и Angelche им се допаѓа ова.
 3. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Јас вчера сабајлето случајно се најдов во ГТЦ и налетав на попустов накај 10 часот сабајле. Внатре жени еден тон, гас преку глава што се вика :lol: . Ајде си викам да разгледам и да ви кажам има да се најде за секого по нешто. Јас од случајно влегување си излегов со полна кеса... :$.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  ...
  Да ве предупредам дека се чека многу пред гардеробите а после и на касата. Инаку еден гаф од вчерашното мое пазарување. Стоиме и чекаме на ред за во соблекувална и една жена стои пред нас и гледа напред напишано на соблекувалните нешто во стилот, дозволено само со пет парчиња, без додавање. Јес да и напишаното беше двосмислено, ама жената праша дали треба да доземе уште нешто зошто изгледа во гардероба се влегува исклучиво со пет парчиња облека. Хихи се поднасмеавме слатко. Ништо страшно, се случуваат збунки при женското шопинг манијачење :lol:
   
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.323
  Кај рампа, во таа продавницата за чевли (кога веќе влагаш по улицата за накај К.вода) Пишуваше се по 599 денари :) Па вреди да се види, може ќе се најде нешто интересно :lol:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. littlegirl92

  littlegirl92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  13
  vo accessorize има 50% попуст на многуууу работи така да кој како мене е опседнат со нивните совршени тракатанци марш таму :D :D :inlove:
   
  На SexyPrincess и femina90 им се допаѓа ова.
 6. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  193
  Луѓе да не знае некој дали и колку има попуст во калцедониа? :^)
   
  На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Од ФБ


  - POPUST OD 30% - 70% NA CELATA KOLEKCIJA VO 4U ACCESSORIES, GTC I KAT..

  - BodyLine Gtc
  RASPRODAZBA....NEVEROJATNO NAMALENI CENI !!!!
   
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Cosmo Tinex

  [​IMG]
  [​IMG]

  И месец јануари е месец на Boss, така да овие парфеми се на попуст ;)
   
 9. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.764
  Во Теранова има ли нешто на попуст ?
   
 10. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Па пишува по излозите попуст до 70%. Многу многу не шетав низ ТераНова деновиве, повеќе во Калиопе наминував.
   
  На skyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  Има и во Теранова и во Калиопе попуст
   
 12. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Девојки, сте биле деновиве во Манго? Како им е состојбата со понудата деновиве како се на попуст? Јас го фатив попустот само првиот ден и тоа на среќа, немав поим дека има попуст, ама па немав време многу да шетам. Сакам денес да свратам да видам дали има нешто интересно останато. Би си земала некои фармерки и можеби уште нешто. Ениуан? :wasntme:
   
 13. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.115
  Пол:
  Женски
  јас бев денес, има доста работи на попуст, во Манго обично многу брзо иде робата на попуст. Видов и фамерки имаше доста, оди види, купи си и пофали се ;)

  Во Калиопе попустот е далеку од 70%
   
 14. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.051
  Допаѓања:
  5.371
  Има некој попуст во Спрингфилд, Котон или Мисс Поем?
   
 15. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  193
  Имаше пред една недела во спрингфилд 20%, во котон и мис поем има 50% ;)
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 16. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.533
  Допаѓања:
  4.044
  Пол:
  Женски
  Има бааајаги голем попуст во Фиори а има и убави работи
   
 17. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Најпрво 50% во Бата попуст ;)


  Иначе Фиори и она во ГТЦ новото нешто италијански е насловот што се наоѓа кај бившо Тејли Вејл, карши Џордано, е иста продавница како фиори иста облека 100%. Само оваа е помала. А дел од Фиори имаш во Боди Лајн и во Еко и Елит |(

  Јас Фиори како продавница ич не ја сакам...
   
  На milky-candy, Bibko, girl1985 и 3 други им се допаѓа ова.
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  ЈАс да ви кажам дека попустот во Шатци трае уште оваа недела.

  Инаку Фиори е најгрда продавница, све ми е како на пазар и старинско некако. Веќе не ни влагам
   
  На milky-candy, soncicko и girl1985 им се допаѓа ова.
 19. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  193
  Мислам дека во шутка има поубав избор него ли во фиори |(
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Она Ферги мислам се вика во ГТЦ за ташни, новчаници, торби, куфери има 50% попуст.

  И Miss Sixty има до 40%.