Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 25 октомври 2010.

 1. MissAnn

  MissAnn Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  278
  Пол:
  Женски
  Кој сака да чита книги во Матица има огромен попуст - 10/20/40/60/80% :rofl:
  http://www.matica.com.mk/
   
  На babyblue, budala.sum-pa.sto, maja8 и 7 други им се допаѓа ова.
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
 3. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.623
  Допаѓања:
  14.093
  Il Camino има акција купи 1 земи 2 :)
   
  На pink4ever и MissAnn им се допаѓа ова.
 4. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  193
  Сама да си одговорам на прашањето.
  Има попуст во калцедониа и интимисими 50% и во лиска 50%
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  вo Beneton има попуст
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.355
  Accessorize- 1/2 ( :rock: )
  New Yorker- намаление
  EuroAsia - распродажба
  Extreme intimo- 50%
  Office shoes - 50%
   
  На skyAngel и rossonerka им се допаѓа ова.
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Adams Shoes дo 50%!


  Иначе разочарана од Калиопе и Теранова и нивната политика во последниве 2 до 3 сезони. Дел од старата колекција ја ставаат во магацин и потоа ја вадат повторно во случајов на пролет како нова колекција (100% потврдено е го имам забележано тоа) и плус прават размена продавниците меѓу себе со други држави пред се Италија и им носат камион алишта од пред неколку сезони и они ги продаваат тие блузи по 200, 300 или 400 денари божем биле во есенската и зимската колекција а благе везе нема!!!
  Кој бил во продавнициве пред попустот ќе забележи дека многу работи се тргнати нигде ги нема, а попуст има на нови сосема други алишта!
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Во Fiorangelo има попуст, поточно тотална распродажба поради наводно затварање на дуќаните.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.727
  Допаѓања:
  9.509
  Пол:
  Женски
  Тејли Веил 70% попуст така слушнав на Бекстејџ кажа Маријана :)
  И кај економското до Белучи што е таа продавницата за чевли има чизми UGGS за 500 ден .
   
 10. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  5.016
  има убав попуст на патки во конверс
   
 11. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.882
  Допаѓања:
  3.919
  Пол:
  Женски
  Јас само да соопштам за тие што ме прашуваа за продавницата Дуки Дасо во Неготино :) Има попуст на сите чанти.Јас денес си купив преубаво чантиче намалено од 1190 на 390 денари.
   
  На Zaljubena111 и maja8 им се допаѓа ова.
 12. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.111
  во моментов секаде низ градов има попусти... во Манго -50%
   
  На Isidora-Veles му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Isidora-Veles

  Isidora-Veles Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  124
  Јас идам на 1-ви Февруари да се надевам дека ќе начекам нешто : :(
   
 14. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.160
  А колку се од прилика фармерките во Тејли Веил???
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.623
  Допаѓања:
  14.093
  Во Спрингфилд има попуст и многу убави работи


  пс. Уште пари да имав =(
   
 16. Legadema

  Legadema Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  во орка има 70% попуст
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  46.259
  Пол:
  Женски
  Има попуст во Манго до 70%,ама нема ништо останато,денес најверојатно ќе има допуна ,ама само на фустани,друго се е на 50%.Од тоа што е на 70% има само еден џемпер. :)
   
 18. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  има попуст во бодилајн хеланки по 250 , туники за секој ден по 700 исто и во павиа иамло попуст плати едно палто земи две и за капутите било исто
  (кажете им на мајките, тетките, стрините) ;)
   
 19. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.733
  Пол:
  Женски
  Во Манго козни јакни по 5000 денари и 4500 ;)
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. babyblue

  babyblue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  12
  во парфимерија МЕРКУР на ШИРОК СОКАК Битола попуст од 10% до 25 % на ЦЕЛИОТ АСОРТИМАН