Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 25 октомври 2010.

 1. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  14.054
  До кога траат попустиве низ ГТЦ?
   
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  9.295
  Во Калиопе во ГТЦ има многу попусти. Ништо ново де, ама прска прчитав, ќе затварале до крајот на месецов и има ставрно ниски цени. За облеката не кометирам, ништо посебно, зависи кој што бара, има џемперчиња по 400 денари, ролки 200ден, панталони 500, кошули по 300....ако имате време овие 2-3 дена разгледајте.
   
  На Shery му/ѝ се допаѓа ова.
 3. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  217
  Има распродажба во Jordan во ГТЦ, има интересни чизми и штикли некој погоре бараше, чизмите се движеа од 500 до кај 1200, а штиклите што јас ги видов беа 750 и беа прекрасни. Исто и во Fiorangelo имаше распродажба, но не влегов да видам што има :)
   
 4. miss-bootylicius

  miss-bootylicius Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  10.322
  Хехе ... Во секој бутик во Прилеп има попусти .... доста намалена гардероба на пола цена.
  Јас веќе искористив. :) Побрзајте
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Во Фиоранџело има комплетна распродажба божем ќе затварале, ама се сомневам има моментално во ГТЦ 2 Фиоранџела така да вајда едната продавница ќе ја затворат. Попустот е од 20 до 50%. Не е бомбастичен како што го објавуваат а и дека е распродажба.

  Во Џордан има ефтини работи ама нема бројчиња. Барем јас барав од неколку ништо немаше бројче.
  Имаше чизми што ми се свиѓаа и викам колку пари и таа вика епа 400 денари :D Ама само 36ка останато.
  А имаше маслинести "кожни" јакни по 900.
   
 6. babyI

  babyI Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2010
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  7
  Слушнав на радио попуст во КАРА до 70 %
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.409
  Пол:
  Женски
  Во Матица има голем попуст, планирам денес да ја посетам.
  Еве каталогче http://www.matica.com.mk/
   
 8. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  46.226
  Пол:
  Женски
  Во Манго има попуст од 70%,не на се,но има добар дел од работите што се на -70%.
  Вреди да се отиде затоа што може да се начека нешто убаво.
  :D
   
 9. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  5.394
  во oltre во рамстор има попуст на навистина квалитетни и убави работи (барем според мене) и има и поголеми бројчиња
   
 10. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Во трговски на втори спрат има една продавница за чевли и се е по 499. Имаат и интересни моделчиња.
   
 11. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.764
  До кога ќе траат попустите во Ск ?
  На 18ти сакам да дојдам !
   
 12. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.553
  Допаѓања:
  1.548
  50% попуст на СЕ во Стилисимо (на Цаци Паковска).
   
 13. Blondie01

  Blondie01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  Попусти во Битола кај има? и некој интересни џемперчиња и козметика?
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  И дефинитивно Калиопе денеска го затворија, ги извадија и буквите од излогот :D
  Aли приметив и дека Голден Поинт го нема на ул.Македонија. Кога го затвориле бе? :(

  Иначе почнаа да стигаат пролетни колекции.
  Засега видов пролетни колекции во:
  - Њујоркер
  - Бата
  - Мисс Сиксти
  - Кара
   
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  30.689
  Пол:
  Женски
  Во мојот град во Happening викендот што помина имаше неверојатен попуст. Мислам дека така ќе биде секој викенд. Си купив пантолони со елече за на работа за 2200 денари, ролка за со комплетот 300 денари маичка како корсет со бела чипка за 600 денари, сукња црна до над колена 600 денари, јакна дебела зимска за 2000 денари. На крај кога требаше да платам продавачката ми пресмета дека се ќе ме чини некаде околу 6000 денари, а без попуст околу 13000 илјади .
  Бидејќи стално купувам од таму, знам дека толку многу работи за толку малку пари никогаш не сум купила. Кога ќе ми текне само дека за некоја посвечена маичка плаќав по 2200 денари, ташна по 2500, а сега за 6000 си изнакупив многу повеќе.
  Распрашајте се во продавниците на Happening во другите градови, може го има истиот попуст.
   
  На rossonerka и LivingGlam им се допаѓа ова.
 16. AIT

  AIT Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  979
  Допаѓања:
  1.733
  Пол:
  Женски
  Каде да си купам?..па и на попуст плус ;)

  Сакам да прашам дали има уште попуст во Спрингфилд и Тели ?
   
 17. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.211
  Допаѓања:
  5.016
  Од Адидас се однесени во аутлетот, бар од тој Адидас во Беверли.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.468
  Допаѓања:
  9.295
  Има на некои парчиња, ама нема ништо останато, посебно во тели катастрофа, никаков избор, коа влезеш внатре се осеќаш го да си патувала назад во времето. Во Спрингфилд има добри работи ама тие не се на попуст
   
  На girl1985 и AIT им се допаѓа ова.
 19. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.827
 20. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Мене искрено не ми се допаѓаат работите од Топ Шоп, иако се пристапни цените. Ама без да пробам јас не купувам.
  Посебно фустаните убави беа летните, ама гарантирам дека ќе ми се кратки :)
  Потпросечна гардероба. Од толку продавници од Топ шоп лично немам намера да купувам.

  А да сумираме.
  Иначе комплетно е стигната новата колекција во Манго, од старата има останато едно 50сетина парчиња збуткани едно до друго. Новата колекција е супер, ама и цените им се уште посупер. Рамовки 1800 денари. Фустани летни денски над 4500.
  Новата колекција во Бата е стигната исто така.
  Нова колекција во Мис Сиксти.
  Нова колекција во Њујоркер.
  Нова колекција во Евроазија во предниот дел, со тоа што знајте тоа таму што е ново е всушност ланската пролетна колекција, дека станува збор за аутлет.
  Мал дел нова колекција во Теранова, другото парталчиња безвезални.
  Комплетна распродажба во Хепенинг.
  Боди лајн има и нова колекција, но и попуст.
  Шатце има некои добри промоции.
  Нова колекција во Спрингфилд.
  Нова колекција во Кара.
  Акцесорис е пола нова, пола стара колекција со 70% попуст.
   
  На Angelche и maja8 им се допаѓа ова.