Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 25 октомври 2010.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Во Космо има нов бренд Mafran

  [​IMG]

  Еве нешто од интернет што најдов од Мафран, што ни нуди.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  50% попуст во Конверс!
   
  На Angelche и karak им се допаѓа ова.
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Стилисимо старата колекција 50% попуст, а од денес има и нова пролетна колекција :wasntme:
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.798
  Не знам дали веќе некој известил, во Аеродром, белата зграда спроти трговскиот Бисер (позади автобуската) има продавница за чевли и видов дека пишува „Се по 600 ден“. Колку што видов од излог, има и чизми и чевли. Брзав и не влегов да видам што има, ама вака изгледа примамливо ценава.
   
 5. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  5.034
  Во конверс пристигна новата колекција на патики ;)
   
 6. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Една од поинтересните продавници во ГТЦ е Креативо, порано беше карши Змија тука некаде,а сега е до БОжиновски пред Спринфилд и има попуст моментално, а освен попуст има и акција за 8 ми март. 1 парче накит плаќаш, 2 купуваш ;)
  Иначе има интересни парчиња гардароба, но и често солени цени.
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 7. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.764
  Во БАРГАЛА има попуст на кондурки. Преубави има ама бројчиња или многу големи или многу мали.Јас имав среќа си најдов.
  Од 2500 цените сега им се 1200 и 800.
  Џабе !!


  Да нагласам ова за во Штип е .
   
  На rainlover, rossonerka и karina8 им се допаѓа ова.
 8. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  На местото на Калиопе во ГТЦ се отвара МОТИВИ јееее 8)

  Има 8мо мартовски попуст од вчера во Еликсир Парфимериите.
   
 9. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.494
  Допаѓања:
  9.355
  Во Tally Waijl има нова колекција донесено. Ако стилот не ви е многу елегантен има прубави работи :) Има убави светли фармерки, ташни, маички....
   
 10. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Пред Васидора, горе во трговски, на ќошето има една мала продавничка за кондури, мислам дека се вика Коле. Македонско производство се, има гоолем попуст, прават изгледа некоја чистка. Кожни кондури има од 500-600 денари па нагоре. Натрупано е и неугледно продавничето, но се наоѓаат убави кондури. Вреди да се види ;)
   
 11. soncicko

  soncicko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  72
  во шатце има 40%попуст
   
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Не на целата козметика да додадам, на парфемите само и тоа на дел од нив има 10% па се до 40% ама и не на сите парфеми.
  Има 5-6 акции за 8ми март кои не се ништо посебно ги има тие често, едни исти се вртат цело време.
  Очекував повеќе од парфимерииве за 8ми март, ама ништо, делат летоци низ гтц за 20 работи во цела продавница кои се на попуст и таму и во Еликсир на попуст е само една фирма.
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.327
  Кој има картичка во Јуник, да знае стигнати се ваучерите ;)
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Само да кажам колекцијата ESSENCE е на голем попуст во Еликсир Парфимериите
  [​IMG]
  [​IMG]


  И си ја земав оваа маскара за 85 денари, има на повеќето производи дупло намалена цена
  [​IMG]
   
  На AlicaInWonderland, Primavera, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.403
  бо тинекс има промоција на производи од гарние за целулит масажер за 140 денари
  па иде лето
   
 16. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Во Рубин Кармин има сенки, руменила и лакчиња во 20 денари :D А кармините се по 35 :rofl:
   
 17. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  87
  Во Principe во ГТЦ има тотална распродажба, фармерките од 3400ден ги симнале за 600ден...јас си купив едни сиви многу се убави :D :D ...идете дур има броеви...има и блузи за 300 ден ;)
  исто така има тотална распродажба во евроазија на зимската облека :)
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  На место на поранешно Тејли Вејл до Конверс.
  Иначе сосема случајно влегов во неа па отидов во Рамстор и влегов во Фиори и всушност е истата продавница, само во ГТЦ е многу помала. Исти им се и и етикетите. Не знам зашто само не е на двете места Фиори, туку во ГТЦ се води како друга продавница.
  Иначе дел од облеката од Фиори може да ја најдете и во Шутка и во Еко/Елит.
  Многу потпросечна облека. Таман е фармерката од 600 денари баш ќе одам да видам во понеделник што нудат. Ама 3400? Ах се зезнале, пљачка жива :)
  Распродажбата им е веќе 2-3 недели иначе.


  Ах и во Стилисимо има нова колекција пролетна и за оние што сакаат деловна типска облека да си ја посетат ако сакаат. Има супер кошулчиња, палтенца, панталони и сукњи. Јес да е мала продавницата ама има интересни работи. Едни панталони широки ептен црни деловни јао што мерак ми правеа, ама одма е купен мојот број. А и не беа скапи 2000 мислам.
   
 19. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  87
  Пишува со големи букви Principe нема шанси да ја пропуштите..на приземје е....многу гужва имаше денес во продавницава...се чекаше ред за гардероба...
  коа видов на етикетата дека од 3400 на 600ден ги симнале ваква останав :o и без размислување си земав :)
   
 20. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Има нова колекција наташни во Ферги преубави летни,во Фиоранџело има тотална распродажба на чевли пред затварање :)