1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Известувања за нови колекции, попусти, распродажби, промоции

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 25 октомври 2010.

  1. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    ^
    Да и јас ги видов чантите баш се супер.
    А она затварање на Фиоранџело трае веќе 2 месеци. И има нели горе во ГТЦ 2 дуќани фиоранџело во радиус од 10 метри, па мислам 1 ќе затворат, другиот ќе го остават. Како и да е имаше на 10 работи 50%, на другите по 20%.
    Ако е тоа распродажба |(


    Иначе еве дел од Стилисимо новата колекција :wasntme:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На soncicko му/ѝ се допаѓа ова.
  2. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Мислам дека истата понуда ја има во другите парфимерии. Прееска шетав низ центар и имаше такви 1+1 комплети и на мејбилин и на буржоа. :D
     
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Вчера набрзина видов дека во Tally Waijl имаат донесено нови ствари, има убави работи. И баш видов од оние сакоата (вака е ваљда множина од сако :D ) со подвиткани 3/4 ракави и многу се убави. Имаше неколку феминки што бараа во друга тема вакви па затоа да пишам. За цена невидов, ама знаете солени се малку цените таму на нова облека
     
  4. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Девојки да ви кажам денес бев во таа парфимеритјата во ГТЦ на ќошето кај златарската уличка (нез.како се вика) има попуст на макс фактор производите 20% на сите (пудри,маскари,коректор на се)
     
  5. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Ај едно поинакво известување, на кое јас многу се израдував :lol:
    Сите што имате интернет од t-home, јавете се на 0800 12345 да ви го дуплираат интернетот бесплатно.Значи ако сте имале 30гб, сега ќе имате 60.И ќе ги симнувате сите серии како јас сега :D
     
  6. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Во Евроазија има сакоа со долги ракави (ама многу се убави и кога ќе се подвратат) за 990 денари. Јас прееска си купив едно, за брзо ќе ги снема. Чисто информативно. :)
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Нема кај ама ќе си кажам. Во Бершка сестра ми купи чевли за 8 евра.
    Ова се едни од најубави чевли кои ги поседуваме. Кога ми кажа колку пари се, не можев да верувам. Ако некоја ја фаќа пат на дестинација каде што има Бершка...блазе неа! :)
     
  8. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    СЕКАКВИ МОДЕЛИ НА ФИГАРО ЗА КОСА, ОД 400 ДО 1000 ДЕНАРИ ВО ТЕХНОМАРКЕТ И НЕПТУН!! :) АКО ИМА ЗАИНТЕРЕСИРАНИ :)
     
    На rossonerka и maja8 им се допаѓа ова.
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ова некоја акција? Од кога до кога е?

    Иначе деновиве од она блиц видување на излози што можев да видам речиси секаде е стигната пролетната роба, полна со цветичи и кремасти и кафени нијанси, многу принт, а од чевли има огромен избор на салонки со високи потпетици, оние модели на салонка што ги баравте пред 1 сезона сега ги има секаде! :)
    Ах само да кажам цветни фустанчиња видов во ГТЦ со цени 2000-3000 илјадарки. А во Бисер за 1300-1500. Така да убаво прошетајте не брзајте со купување на она што прво во излог ќе го видите ;)


    Воедно излезе новата колекција на Дуки и Дасо која може да се најде низ акцесорис продавнициве низ градов. Во ГТЦ Дуки и Дасо држат едно 4-5 акцесорис минимум ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Ќе ве молам еден шлепер да ми испратите на домашна адреса, се сакам :rofl:
     
    На tinkerbelll, senza.parole и Rubiii им се допаѓа ова.
  10. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    за сите што бараа очила за сонце на попуст-во диоптра има 70посто попуст меѓутоа изборот не е преголем...ако имате крупно лице би можеле да најдете vogue од 4500 до 7000 ден мн убави модели....друго од попустот не ми се допадна...имаше и police добри некои беа на попуст некои не,јас си бендисав ray ban 9000ден а на тие има само 10посто попуст :worried: па ќ е размислам уште еднаш ;)
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Не, не е шега, книгата „Чиста анархија“ на нашиот сакан невротик Вуди Ален, на 1 април за само 170 ден. Што пишува во неа најпознатиот Њујорчанец?

    Еве, ова е важно!

    - Збирката содржи осумнаесет кратки раскази. И критиката и читателите се согласуваат дека Ален успеал да напише книга која одговара на најдлабоките прашања на човековата егзистенција.
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    во рубин кармин во бисер, мајка ми начекала некои кармини (постари се затоа е по оваа цена :rofl: )
    на фрилајн на аура за 20 денари!
    ми купи еден сјај ко месо боја, малце горчи кога ќе влезе во уста :rofl: Aма преубав е :rofl:
    црвен кармин (тој не горчи) исто 20 денари, карминов е :inlove: :inlove: :inlove:
    и сјај и крамин - карминов е некоја метал боја, и кога ќе се помеша со сјајчево добиваш чоколадна блескава боја, не можам да ја опишам :)
    се по 20 денари!
    хахахаха, јез да се застарени, ама жива сум :D
    и ливингглам сега баш прочитав дека
    Aура не врши тестирање врз животни
    :!:
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  13. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    каде можам да најдам убави евтинки свечени фустани ?
     
  14. Devojche

    Devojche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    36
    Има нова колекција во Фиори,интересни работи,цветичи на сите страни :D А забележав дека дел од робата ја има и по другиве ,помали продавнички,за поевтина цена..иначе во глобала интересни работки,но цените така-така.. :)
     
  15. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Во Најк, Адидас, Пума да не сте забележале да не има некаков попуст ? Ми требаат патики, па да си прашам :P
     
  16. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Кај што беше порано Tally Weijl во ГТЦ, во таа продавница има тотална распродажба. Не знам што облека и цени има, прв пат гледам дека постои тоа нешто, вчера само видов дека има попуст додека чекав другарка да се видиме. :)
     
  17. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    да ве прашам дали уште во фиори има црни сакоа мислам по 500 дека беа?
     
  18. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    ај некој што е од лисиче нека ми каже дали им стигна нова роба во бутиокот мана! ми рекоа овие денови па да не одам до таму, да знам за сигурно иначе многу интересни парчиња облека има за секој ден и ефтино е! :!:
     
  19. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Во тој бутик од кога е отврен или ила попуст или распродажба. Правата недела само си поласкаа со високите цени и сега попусти цело време
     
  20. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    ^ по 100ти пат ќе кажам тоа е втор бутик на Фиори, истата роба е :D

    Ko што Фиори има кинеска роба, со јаки цени и попусти огромни исто е и со овој бутик во ГТЦ. Само никад не ми се разјасни зашто не се вика и ова Фиори, кога исти им се и етикетите, али ај нивна политика :)
     
    На ketisk му/ѝ се допаѓа ова.