1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Извинете... Но морам да ја отворам оваа тема.

Дискусија во 'Канта' започната од Angel4eeee, 10 март 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Ве молам за помош.Мојата баба која е на 64 годишна возраст доби болка во желудникот а покасно болката и престана и сеа има болка под ребрата.Беше на лекар и ставија инекција, но веке поминаа 3 саати а болките не и престанувааат сеуште. :doh: Повторно болки во желудникот и без прекин болки во ребрата.Сеа ке ја носат мојте пак на доктор.Ако знаете да ми кажете ве молам доколку ви е познато за симптомите за која болест се работи.Опасно ли е :?: :sweat: :worried:
  Ве молам одговорете а потоа можете и да ја заклучите темата.Ви благодарам однапред. :)
   
 2. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Зар никој не знае????? ;(
   
 3. n1k0la

  n1k0la Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  82
  Има стотици болести и заболувања кои одговараат на симптомите на вашата баба. Штом болката не одговара на медикаментите против болка може да се работи за еден куп работи од кој како почести би ги издвоил:
  Жолчно каменче кое ги блокира жолчните патишта, акутен гастрит(воспаление на желудник), акутен апендицит, акутен панкреатит, ако има историја на чир може да се работи за перфорација или крварење на истиот и многу други работи.
  Наместо да и ставаат инјекции нека се позанимаваат со дијагностичкиот дел и нека направат крвна слика, мокрача, ехо, рентген и т.н.
   
 4. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaaram mnogu. :)
   
 5. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Сите симптоми и причини ги пронајдов во една болест акутен панкреатит. ;( ;( ;(
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.