1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Извршители

Дискусија во 'Правни совети' започната од none75, 8 јули 2012.

  1. Marymay

    Marymay Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2023
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    240
    Се закануваат само за да ве исплашат да платите. Нема да дадат ништо во обвинителството и нема кражба на идентитет, смири се, платете веднаш што има за плаќање и нема повеќе да ви се јавуваат.
     
    На SummerGirl и VDT2906 им се допаѓа ова.
  2. Zoe050805

    Zoe050805 Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    12
    Ne sum pametna veke, probuvam da stignam do zbor da i objasnam deka babami nema email i zatoa moj email i brou ostavile koga naracuvale od avon, deka sakam da platam
    zenata od transparency international mi vreska na tel Deka nie sme koristele nejzini licni podatoci deka toa e krivicjo delo i vikam dajte mi zbor da ponudam nesto mi vika ke si se pravdas pred obvinitelstvoto sto i kako ne tuka i mi go tresna telefonot
     
  3. Zoe050805

    Zoe050805 Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    12
    Se javiv kaj advokat moj mu kazav i mi vika za sto da prijavi ona u obvinitelstvo koga baba ti ne prijavuva nisto ne i e storeno ako naracale oni zaedno i ne platile
    Deka taa od transparency nema nadleznost nikakva obvinitelstvo da mesa tuku se samo da se naplati dolgot a ne da vreska nantelefon zosto bil ostaven moj broj i email i da ne krivi i ni se zakanuva deka sme zloupotrebile.. volku stres nemam oseteno odamna
     
    На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Forca

    Forca Популарен член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2016
    Пораки:
    734
    Допаѓања:
    2.001
    Пол:
    Машки
    Не се грижи, убаво ти кажал колегата, еве јас ќе ти потврдам, немаш ниту ти, ниту твојата мајка сторено никакво кривично дело со тоа што сте оставиле ваши контакт информации, меѓудругото не е спротивно на закон да се нарача од туѓо име, тоа не се смета како злоупотреба на податоци освен ако не е нарачано за да се стекне со имотна корист и значајно да му се наштети на оштетениот, во конкретниот случај не станува збор за тоа, сега само платете ги тие 100 евра за да не стигне до извршител затоа што наместо 100 евра ќе треба да платите 500 евра кои се камати и извршителски трошоци.
    Второ таа од таа агенција не може да го предаде предметот затоа што таа е од приватно трговско друштво не е државен орган/институција и нема овластувања по закон вака да се заканува, имено вие може да ја пријавите во полиција или јавно обвинителство таа личност за закани и лажно претставување.
    Затоа ќе кажам не се грижите, дури можете да направите преглед (вештачење) дека сте доживеале панични напади, страв, итн., и да барате од таа личност надомест на нематеријална штета, и верувам ќе успеете во спорот.
     
    На SummerGirl, Zoe050805 и VDT2906 им се допаѓа ова.
  5. Zoe050805

    Zoe050805 Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    12
    I mene toa me zbuni, baba i majka mi naracale na ime na baba mi kozmetika za site doma i ostanala neplatena rata 4,5 iljadi bukvalno ni 100e ne e.. baba mi koga zemase i kredit a i ovoj pat koga naracuvale od avon ostava moj broj i email zatoa so ne koristi ni edno ni drugo a znae deka moze preku mene da kontaktiraat ziveeme zaedno i avtomatski moze da ja dobijat, se iznaslusav zakani kako smeelo da se ostavat moj mail i tel broj sme pravele jas i majka mi zloupotreba na podatoci a naracale kozmetika za 4,5
    Iljadi, ne mi dade zbor da recam da se plati direktno obvinitelstvo mi zboruva za krivicni dela deka na baba mi predmeti ima broj moj i email zatoa so zenata ne koristi ednostavno, katastrofa i advokatot se nasmea, no mene ne mi bese seedno
    Duso fala ti mnogu za odgovorot .. mi znaci mn
     
    На Forca му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Zoe050805

    Zoe050805 Активен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    12
    A i advokatot mi rece uste ednas ako mi se javi da i kazam slobodno da prijavi vo obvinitelstvo ako moze i da nemam gajle, deka ova e smesno so go praela i nemalo smisla, sekakvi ludaci rabotat tamu, nemam komentar
    Zenata zivee so mene nie sme pravele zloupotreba na podatocibolesnici
     
    На Forca му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Vedala

    Vedala Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2023
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo..Ve molam ako nekoj ima iskustvo za vo Flex kredit..Posle kolku rati docnjenje davaat na izvrsitel..Dali nekoj se ima dogovoreno za refinansiranje na toj dolg na pomali rati..blagodaram
     
  8. Maci1012

    Maci1012 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2022
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Kolku rati kasnis ako ne e tajna?Jas tamu imam kasneto poveke od 8 meseci ne me dale na izvrsitel,drugarka mi plati posle 1 godina kasnenje kredit,Od Flex samo moze ke ti se zakanuvaat po telefon demek izvrsitel ama ne davaat tolku lesno,posle 5 meseci te davaat na napltana agencija pa so niv se dogovaras itn
     
    На AngelMI му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Vedala

    Vedala Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2023
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Eden meses, do sega..i ovoj nema da platam..vi blagodaram..a kamatata kolkava e za mesec?
     
  10. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.936
    Допаѓања:
    3.609
    Пол:
    Женски
    Значи вие сте земале на име на бабати,кажи директно така не околу феминките те разбраа дека не е точно дека на нејзино име сте нарачувале. И да, плати си побрзо долгот а колку е дозволено на туѓо име да нарачувате незнам искрено ама сумливо ми е...
     
  11. Maci1012

    Maci1012 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2022
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Ne plakav kamata za mesec ,pamtam platov 8 kazni po 500 denari toa se 4000 denari od toa sto trebase da go platam.Nisto ne e 1 mesec ni dva meseci neka ne ve plasat nisto ne vi mozat.Neznam kolku vi e rata i koja suma ste ja zele ama ete vo februari uplatete im pola od ratata i otkacete gi jas taka posle 8 meseci kasnje plativ pola rata samo i ne me zamaraa.Kreditot cel go isplativ posle godina ipol od koga mi bese zemen a go zemav na 3 rati .
     
    На ivanoskmario му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Vedala

    Vedala Активен член

    Се зачлени на:
    15 јули 2023
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
  13. DejN

    DejN Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2023
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Машки
    Ја доцнам моментално у флекс 43 дена се договараме дел по дел им плаќам...нормално има казни не се многу големи.Само најбитно е да дигаш на телефон разговарај искрено и гледај по нешто плаќај им
     
  14. Maci1012

    Maci1012 Активен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2022
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Da taka e I ne se napast kako m Kesh primer.Samo krej na telefon i ako imas nesto sitno uplati im. Luge kasnat i poveke od godina dena pa ne davaat na izvrsiteli,Na brzite krediti ne im se isplati na izvrsitel da te dade oni gi prodavaat kredite na agencii sto otkupuvaat krediti pa posle tie si ja brkaat rabotata
     
    На DejN му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Еlinas23

    Еlinas23 Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2023
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Машки
    Во 2018 потпишав Магента плаќав 3 месеци после 2 не платив и после некое време ми го раскинаа договорот и ми стигна писмо од телеком дека должам 64 илјади и ако не платам ќе ме дадат на извршител.. После ми се јавуваа од агенција за извршување два пати после неа ми стигна писмо од адвокат дека ако не го платам долгот ќе ме даде на извршител и еве од тогаш уште чекам извршител од тогаш никој не ми се јавил ниту пратил писмо, и така и останав должен на Телеком 64 илјади денари и не и го вратив до денескаво цената е пресметана и опремата..
     
  16. Robot4456

    Robot4456 Нов член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2024
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Dobar den, me interesira da li nekoj imal maka so iute kredit, nemam plateno samo ovoj mesec i vekje mi se zakanuvaat deka ke go raskinat dogovorot, sto se slucuva ako se raskine dogovorot? Ke me dadat direkt na izvrsitel?
     
  17. Еlinas23

    Еlinas23 Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2023
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Машки
    Ќе го продадат договорот на агенции за наплата и долгот ќе се зголемува
     
  18. Robot4456

    Robot4456 Нов член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2024
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    No ne e izvrsitel ili i tie mozat da blokiraat smetki, bidejki kako sto citav po forumot so niv mozam da se dogovoram okolu ratite
     
  19. Еlinas23

    Еlinas23 Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2023
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Машки
    https://fb.watch/pO1rvekmL2/?mibextid=Nif5oz
     
  20. Robot4456

    Robot4456 Нов член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2024
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1