1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изгледот на интимните делови

Дискусија во 'Канта' започната од anabela931, 17 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Здраво феминки, јас сум нова на форумот. Имам еден проблем.Срам ми е да кажам но морам да ве прашам за мислење.Ете така.До сега не бев погледнала долу, но кога се депилирав на огледалото забелезав несто необично, само да напоменам дека НЕ сум сексуално активна.Најдолу на вагината кај хименот имам еден дел мн мал кој излегува нанадвор, кога стојам норламно не се гледа но кога сум раширена се гледа мн е мал но сепак ме плаши дали е во ред или не? ве молам за совет мислење.. мозеби некој ке се смее но јас сум загризена ве молам за советт.. позз <3
     
  2. Ferhunde-87sk

    Ferhunde-87sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    41
    Проблем со вагината или не?????Ве молам помош


    Не е тоа никаков проблем, нема потреба да се плашиш, нормално е. позз
     
    На anabela931 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Проблем со вагината или не?????Ве молам помош

    Друго мислење?
     
  4. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    фала многу за помошта, толку никој не мозе да каже нешто????
    Фала на ферхунде
     
  5. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Нормално е, не се плаши. Да не ти постирам слики, иди на гугл пиши вагина и ќе видиш безброј слики од различни калибри :D
     
    На anabela931 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. BettyBoop25

    BettyBoop25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    1.107
    anabela931 види слики на гугл како што ти пиша slavica999 ќе си видиш сама.Нема зошто да се плашиш, тоа е нормална појава нормално е сето тоа што го гледаш.Тоа e така може поради тоа што ти сеуште не си сексуално активна (според мене) мислам така.Без галје ништо страшно.Земи прочитај на гугл нешто и види слики и ќе ти стани јасно.

    Поздрав ;)
     
  7. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Нема место за паника драга моја секоја од нас има различна вгина и ралични усни така да не се секирај убаво ти напишаа претходните феминки погледај некои слики на интернет и ќе видиш дека не си единствена што и виси мало парче мевце од вагината.
     
  8. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Фала мн, после чекање од 3 дена хуху, имам гледано многу но поолеснително е кога некој ке ти потврди. :)
     
  9. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Ќе кажам само дека темава е не дискутабилна ! Како што постојат различни големини, дебелини т.е. видови на пениси :rofl: така постојат и различни вагини ...некои подебели, некои "послаби", некои со поистакнат клиторис, а кај некои не се гледа... Со секоја чест кон Анабела-предлагам клуч на темава или па ако не ви смета нека стои па ајде сите да си ги опишуваме тука како ни изгледаат :lol: :lol:
     
  10. anabela931

    anabela931 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    41
    Ако толку пречи нека стават клуч админите.. И напоменав горе можеби на некој му е смешно но како што знам овој форум е за да споделуваме мислење, да си ги кажуваме проблемите итн. А јас барав мислење од вас и да запознаена сум дека е индивидуално. Позз.. :*
     
  11. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.003
    Пол:
    Женски
    Темата ќе биде заклучена бидејќи не поттикнува дискусија. За слични прашања може да се обратите во веќе постоечките теми.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.