1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изглед за на плажа

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Magnolija, 19 јули 2011.

  1. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Купаќи, апостолки, фустанче, краток шорц или тексас сукна и некое лесно блузиче. Торба во која има млеко за сончање, пешкир, карти, списание, влажни маримици...
    Уште да се нашминкам за на плажа, па коа ќе се размачкам..па и се потиш бе, што ќе ти каже лицето...после излагале бубулки па излагале....
     
  2. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Купачи, очила, шешир, и имам едно како марама долга за на плажа. Апостолки и ташна за на плажа и тоа е се. :)
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Јас со Пирамитка веќе коментиравме за ова на некоја летна тема али ај пак :lol:

    Нешто да се притресувам нормално не, но сакам да сум средена, во тон по можност, со омилените додатоци.
    На лицето имам само крема. Никогаш нема да можам да ги сватам девојките со шминка на плажа, побогу дал се нормални? Обетки не носам да не ги изгубам, саатот го вадам од рака, алките си остануваат, обавезно секое лето си купувам алки за нога ужасно секси ми се. Очила за сонце се неизбежни, шеширче ретко ал се дешава, годинава сакам да се подновам со ново. Купачи на мене нормално, едни дополнителни во ташна. Сакам да имам бар 3-4 пара купачи, не се нови нормално, не ни купувам секоја година, ама нека има, мож ќе се скине, обеле бла бла :) Ташна огромна, али стварно огромна во неа цел голем несесер со 10 креми мислам дека во него, литро до две вода, овошје, пешкири 2, маска за нуркање и то вајда.
    А облека воглавно тоа се фустанчиња, шорц со блузиче, мини сукњиче и блуза. Секоја година викам дека ќе купам марама и сеуште не дошол моментот за купување :D
    Имам неколку пара апостолки во завиност од бикинито или фустанот.
    Не се замарам многу со облеката, ама ја носам во големи количини, подобро ќе ставам 3 пара апостолки него штикли пример во куферот за одмор.Летно време поголемиот дел од одморот сум на плажа, затоа си ја носам во големи количини :)
     
    На BoaVista и kolache им се допаѓа ова.
  4. Stam

    Stam Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    175
    Воопшто не внимавам на изгледот, купаќи, очила за сонце,некое фустанче што ми одговара на купаќите за да појдам до плажа(таму го соблекувам) нормално голема торба со потребните работи во неа, косата најчесто ми е фатена во пунџичка, шминка јок..тоа е тоа
     
  5. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Па се знае за на плажа убаво лесно фустанче,купачи,наочари,шеширче за да не те удри сонцето во глава :D јадранчиња или гумени сандалчиња како оние од Ipanema и чантата под рака и тераш :) Можи и од оние марамите што се врзуваат на разни начини :) Косата можи да е фатена,најдобро :) И да,без шминка :)
     

    Прикачени фајлови:

    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Шминка никогаш-и тоа неможам да го сфатам :puke: .Уф,колку само грдо изгледа.
    Торба доволно голема за да собере пешкири,креми,грицки,вода...Косата секогаш соберена,наочарки,апостолки,некое фустанче,шорц,или кратка сукњичка.Некогаш и марама врзувам,најчесто кога се враќам.На главата ретко ставам шешир ме нервира некако,некогаш ставам марама,и менѓуши не носам ,од накит само саатот кој ми е водоотпорен.Значи-најобично на плажа.
    [​IMG]
     
  7. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    папучки , наочари , некое фустанче , ташна у рака.. и тоа е тоа
     
  8. blackstyle

    blackstyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    апостолки,наочари,марама,ташна, нормално купаќи и строго собрана коса :)
     
  9. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.074
    Лесна маичка на прерамки,шорц,тексас сукња,фустанче...апостолки или римјанки,голема ташна,косата во пунџа,наочарки накит и шминка никако :)
     
  10. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.018
    Допаѓања:
    5.930
    Најчесто фустанче носам , голема xxl чанта кај што собира се : млеко за сончање ако одам на плажа попладнето , пешкири ( за глава и за тело ) , овошје обавезно ,вода, новчаникот го носам за крофни да си купам :D , и се разбира лабело . Не се шминкам за на плажа ама усните мора да ми бидат заштитени од сонцето .
     
    На unstoppablemind му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lolita97

    lolita97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    37
    Па зависи :) Сукњичка со рамбовка, или фустанче или шорц битно да сум у тон :D
    Голема ташна што ќе собира се (пешкир, книга, млеко за сончање, списание, карти, други купаќи)
    Наочари секако
    Некогаш и шеширче :lol:
    Накит а шминка НИКАКО!
     
  12. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Фустанче, или пак шорц/ сукничка со мачка, купаќи, апостолки, наочари за сонце. Голема ташна да собере се: пешкир, млеко за сончање, лабело,некое списание или книга, вода, мобилниот, малку пари :) од прилика тоа е тоа основните работи, аа да не заборавам понекогаш го земам и дигиталниот апарат да ми прави друштво :D
    Шминка во никој случај :!:
    Редактирање мора да надополнам, го заборавив шеширот, без него не мрдам :lol:
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Најчесто некое интересно фустанче, обавезно во тон со костимот.
    Или пак сукњичка или шорц...
    Секогаш носам шешир или капче, како и очила за сонце. За на плажа не се шминкам никогаш. Може да носам некое парче накит ама и тоа ретко.
    И да не ја заборавам и торбата за на плажа, со се што е потребно во неа. :)
     
  14. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Се трудам да сум исчешлана зошто од сите гуми за пливање, мускули, душеци, млека за сончање фактор 150, крпи, сокчиња, овошје, ужинки, наочарчиња, шеширчиња и останато ненаборојано, баш и немам време за мојот изглед.... :rofl: што ке ми дојде до рака, шорц и маица најчесто
     
  15. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Нешто што ми е омилено се хипи долгите фустани и мислам дека се идеални за на плажа.
    И многу сакам лелави кошули. Имам еден кремаст шешир што често си го носев, маринки нон стоп (само еднаш носев полна пета, ама тогаш седевме само во кафулето), голема ташна и ла бело.
     

    Прикачени фајлови:

    На mims-89 и zhap4e им се допаѓа ова.
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Бикини наочари за сонце и долга блуза со куси ракави :) со мене си носам и торба за крпата и средството за сунчање :D :D
     
  17. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Магнолија преубава :inlove: На првото сликиче ми личиш како некоја ѕвезда на Хаваи :D
     
  18. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    удобни сукничиња , удобни маички , јадранки , шешир .. и фустанчиња како за на плажа се разбира
    ;)
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. Tamy1

    Tamy1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    34
    Бикини , очила за сунце , шешир ... :lol:
     
  20. Elena-97

    Elena-97 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    2.107
    Годинава одам за прв пат на Море и едвај чекам да скокнам во моретооо :sun:

    Од хотелот во кој престојувам до плажата има доста одење.Јас ќе носам повеќе различни комбинации но комбинацијата која мислам дека ке ја носам најмногу ке биде еден кремаст romper, апостолки, купачите се разбира, моите ray-ban наочарки, косата во плетенка на страна за да можам да си го ставам шеширчето , па кога ке стасам на плажа ке си ја фатам косата во пунџичка и тоа. Големата торба со се што треба да се има на плажа ке и ја оставам на мама :)