1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изглед за на плажа

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Magnolija, 19 јули 2011.

  1. Solunn

    Solunn Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    Купачите, некое кратко фустанче, наочари, торба за работите нормално, крпа, кремче за сончање, лабело обавезно, добра книга и некое овошје пример зелено јаболко
     
  2. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67

    многу слиична сум и јас :)
    шминка не ставам, што ќе ми е :)
     
  3. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Скоро исто ...
     
  4. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.467
    Допаѓања:
    39.688
    Пол:
    Женски
    Фустанче кратко, наочари за сонце, чешел за коса, косата фатена.
    Шминка што ќе ми е, да неможам да се избањам ко што треба.
     
  5. GlamorousGirl

    GlamorousGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    101
    Купаќи, Кратко фустанче или маичка и сукњичка (може и шорц) , ташна-колку да ми собере се што ќе понесам, апостолки, очила за сонце, пешкирче, крема за сончање и ПАРИ! :D
    Шминка-НЕ! :!:
     
  6. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Купачи, јадранки, шешир така поголем, очила за сонце, чанта. А за попат додека одам носам од тие проѕирните пантолони и некоја маичка или некое постаро обично фустанче! Шминка не ставам освен сјај за усни! И понекогаш некои големи пластични обетки! :)
     
  7. Hopeful

    Hopeful Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    1.467
    Кога одам на плажа гледам да имам што е можно помалку облека и работи на мене и со мене, затоа што ем помалку место ми зафаќаат кога ги ставам в чанта, ем помалку време ми одзема преслекувањето, па на плажа одам, а не на пат околу светот. Облекувам купачи и некое лесно, памучно фустанче како за на плажа, или пак кратки пантолони (сукња) со маичка, на нозе апостолки, понекогаш носам и капче или шеширче на глава, наочари и чанта - средна по големина која инаку собира многу работи, иако јас ставам најмалку што можам. Внатре ја ставам крпата, книгата, несесерчето со најнеопходните работи (пари, лосион за сончање, карти, палома или влажни марамчиња, лабело), шишенце со вода и топката. Косата ја носам собрана, во репче, кокче или плетенка. Шминка за на плажа, па да бидам во панда-ефект, не благодарам!
     
  8. Aniche

    Aniche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    20
    Сега не сфаќам тие кои што не пишаа дека се против шминка на плажа всушност се шминкаат? :) Или па скоро педесет жени пишале на темава и како ниту една не става шминка?
    Јас носам папучки за на плажа, торбичка, перниче, новчаник, купачи, крпа, крем за заштита на телото и лицето, шешир, наочари, душек, чешел.
    Ма каква шминка и накит. Едвај чекам да сум на одмор и да го одморам лицето, да се изнакапам, изнаџиткам и нагњурам, а не како змија да пливам цело време со главата над вода за да не ми се расипе шминката и да не ми се намокри косата.
    Не одам на плажа за да бидам видена и не одам со страв дали некој познат што ќе ме види ќе ме оговара ако ме види без шминка.
     
    На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dayse

    Dayse Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    133
    Пол:
    Женски
    Купачи, фустанче, чанта, јадранки, наочари. Се да ми  во тон!! Без грам шминка се разбира.
     
  10. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Купачите на мене и некоја кошула подолга, летно фустанче или некоја рамбовка со памучен шорц. Очила за сонце, а доле како и секогаш апостолки. Торбата на рамо или пак во раце ќе соберам се што ми треба и шибам. ( Најосновното - пешкири за после бањање и за доле, крем за сончање, вода, сок, телефони, слушалки, нешто за гнетење и некоја добра книга).
    Обчино собирам што ми дојде при рака, па ако има нешто заборавено одма брат ми го враќам, јас да не се загубам. :wasntme: (А собата ни беше одма до плажата ).
     
  11. Gargamel

    Gargamel Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    413
    Допаѓања:
    129
    Купаќите на мене, рамбовка со шорцеви или фустанче, апостолки, ташна со крпа во неа и крема за сончање , наочари за сонце и тоа е тоа.Правац на плажа :D
     
  12. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    Купачи,фустан,куси пант ,рамбовка,млеко/крем за сончање,наочари, слушалки за тел, апостолки или сандалки, крпа и тоа :)
     
  13. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    Купачи,фустанче или куси анталончина со блузе,чанта за на плажа,лежалката враце и шубај аа и наочарчина да не заборавам :!:
     
  14. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    на плажа,убави наочари, квалитетен костим за капење, косата фатена во реп лицето чисто се разбира без шминка,голема чанта со крпа добро списание, заштитна крема со фактор ,чешел за коса(некогаш) шешир,фустанче и се разбира шише вода и сокче при рака. :D
     
  15. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.257
    Тон шминка, капа, шал, нараквици, џемпер, капут, фармерки, сомотни панталони, чизми ... знаете најнормални работи :)

    хахаха, се зезам... се знае, купаќи, сукњичка, блузе, ташна, апостолки, наочари, никаква шминка и некогаш капа... :)
     
  16. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
  17. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Купаќи,наочари,апостолки,чанта со крпа и крема за сончање,и фустанче или шорцеви и рамбовка.Косата врсана ворепче или пунџа :)
     
  18. sirena4

    sirena4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    купаќи.. фустанче за на плажа.. апостолки.. наочари.. и ташна во неа крема за сонце, лабело,марамчиња,крпа и правец на плажа :) :) :) никако со шминка :@
     
  19. Elika

    Elika Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    46
    Апостолки,купаќи,ташна за пешкирот и слично,и фустанче или шорцеви и блуза :)
     
  20. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    [​IMG] :D

    Шала на страна, на плажа претпочитам да не носам ни прстени ни алки, ни ланчиња, од причина што многу бргу ги губам. Секогаш носам некое капче или шеширче. За наочари да не зборам, секогаш се до мене :D
    Шминка не ставам.

    Значи купаќи, некоја минималистичка суќничка или пак шорцеви, блуза... Фустанче некое тенко.. Апостолки, наочари, шеширче.. Тоа е тоа.