1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изглед за на плажа

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Magnolija, 19 јули 2011.

  1. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    [​IMG]
     
    На DigY и Hipster им се допаѓа ова.
  2. 1bunny

    1bunny Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    20
    Знаете што ми е многу убаво и прикладно за на плажаааааа?!!? :) Долга бела кошула :)
     

    Прикачени фајлови:

    • image1xl.jpg
      image1xl.jpg
      Големина на фајлот:
      24,5 KB
      Прегледи:
      342
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Носам фустанче некое летно во свежи бои
    ташна за на плажа
    крем за сончање
    чешел
    шешир
    апостолки
    добра книга
    слушалки за телефонот
    новчаник
    отприлика тоа е тоа
     
  4. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    Ми се свиѓа се што видов во темава.Супер комбинации, само уште да ги правев. :lol: Значи купачи носам до плажа, исто како и марама. Кога ке стигнам таму фрлам горниот дел и храбро си шетам топлес и танга. Кад тад ке се префрлам на нудистичка дефинитивно. Сигурно нема да опнам шминка и штикла за на плажа. О не. Тоа не сум јас :D А каква марама , каков шешир и каква ташна ке носам-зависи од тоа што ке ми се најде при рака утрото. :$
     
  5. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Фатена косата (најчесто), наочари, можеби и капче или шешир. Купачи, некое лефтерно фустанче или па долга широка кошула и јадранки. А да, и голема торба шаренка :wasntme: Шминка никако!
     
  6. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Фатена косата, наочарите, ташна за плажа, апостолки, купаќите и некое убаво фустанче, што е можно полесно :)
     
  7. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Кратки панталони, никако фустанче (одбивност страшна имам кон летни лесни фустанчиња, кој ме знае зошто), маичка или само горен дел од купачи, апостолки и огромни наочари- кога носам наочари имам чувство дека никој не ме гледа :D а сакам да сум неприметна додека сум скоро гола, па затоа и едвај ги вадам...А косата-болна точка, ебате комплексите и на одмор да не можеш да се опуштиш до крај од нив |(
     
  8. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Шешир - задолжително!
    Минатата година си го заборавив дома, па откако ми изгоре главата - си купив од таму.
    Многу чувствителна кожа имам, па морам да внимавам.

    Фустанчиња ретко носам, повеќе сум за шорцеви и маичка по прерамки.
    Имам неколку огромни ташни за на плажа, па ги менувам според бојата. А внатре - се и сешто.
    Од леден чај, резервни купачи, карти, грицки, се до списанија, весници, апарати и такви ствари.
    На нозе апостолки (не се сеќавам кога последен пат сум облекла обични папучи), на глава наочари, а косата ми е обично пуштена, затоа што носам шешир.
     
  9. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Со оглед што колку и да спијам јас пак ќе бидам ненаспана, утрото пред плажа сум во тотален хаос, поготово ако одам со друштво и треба во одредено време да сум спремна за тргнување. Затоа со Петко ми е најдобро, не е он плажа тип, па и во 5 попладне да му кажам да одиме ќе одиме, не е битно уште во 9 наутро да се нацртаме таму.
    Значи станувам (со тешка мака од спиење, зошто сигурно претходела бурна ноќ), одам да мочам и да извадам тоа што останало од шминка на мене. Правам кафе, и барам купаќи, горен и долен дел кои колку толку одговараат во боите. Шрмкам од кафето, облакам купаќите, и ја полнам ташната со цигари, телефони, новчаник, некоја книга или списание, пешкир, некое млеко или спреј и понекогаш душек.
    Одам во ВЦ, и со наведната глава врзувам мада фака пунџа, која ќе ми ја собере во шеширот, или можда и некој така речи турбан да извртам, ако шешир не ми се носи. Врз купаќите или набацувам некоја кошула, некоја долга маица, шорц најчесто, фустани ретко кога.
    Апостолки или некои рамни сандалки на нозе.
    Наочарите на фаца и чао џаци.
    За боите не дискутирам, летни се, шарени, све со све иде :D .

    Нејќум бре шминка, каква шминка, какви бакрачи, мене смрт ми е летно време воопшто да се шминкам а не па за на плажа. Или недај Боже да пеглам коса, со кој памет бе, со кој :^) ?
    Штикли нема шанси, мислам молим ти се, одиш да газиш по песок и камења не на фешн писта, па да мораш беспрекорно да изгледаш. Ти се погоди некоја плажа ко Градиште па од одмор со лонгета се враќаш, па што има везе битно ти мис сељандура си била.
     
    На mims-89 и Nastjaaa4 им се допаѓа ова.
  10. Nastjaaa4

    Nastjaaa4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    81
    косата фатена во марама, ленена кошула бела....наочари, масло за сончање, голема чанта во која ќе може да се стави списание и ред др работи, шише со вода, стик за заштита на лице, разладувачки спреј...хм...четка за коса фотоапарат за одолговечување на убави моменти...i toa....
     
  11. Champs.Elysees

    Champs.Elysees Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    117
    Јас кога идам на плажа најчесто носам рамни гумени сандали ( оние на ипанема ) , најчесто сум облечена во некое проѕирно фустанче или шорцеви и обичен памучен топ.Носам голема ташна во натре да може да се стават сите потребни работи , книга/списание, крем/масло за сончање, паричник, фотоапарат, четка за коса ...
    Косата во марама , но почесто ми е во оние растурените пунџички ( messy buns ) , обавезно очила за сонце на главата и тоа е тоа .. :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Divinebutterfly

    Divinebutterfly Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јули 2011
    Пораки:
    2.967
    Допаѓања:
    9.980
    Пол:
    Женски
    Ова се убави купачи за на плажа :)
    [​IMG]
     
  13. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    купачи,некое фустанче проѕирно,или куси панталони и нагоре само на горниот дел на купачите,јадранки,шешир [​IMG]
    ваков модел ,наочари за сонце и голема чанта, ааааа ииииии шминка никако.
     
  14. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Бикини-дводелно.
    Куси панталончиња или мини
    Маица на рамки или топ
    Апостолки

    Летна ташна, а во неа: пешкир и чешел

    Минимално носам и не се кинџурам за на плажа. :)
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Бикини
    Маичка и шорцеви
    Наочари за сонце
    Фенси марама/стегач за коса, или само ластиче за плетенка
    Апостолки
    Спортска ташничка за основните работи внатре
    Голема ташна за пешкири, масла, млека за тело и останати реквизити за плажа.
     
  16. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
  17. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Decki izvinete ne e vo temata ama sakav da Ve prasam kade mozam da najdam mornarski kupaci?
    Fala :inlove: :*
     
  18. MiniMouse7391

    MiniMouse7391 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2011
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    30
    ^ I.love.your.lips можиш да си прашаш во темата "Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)"

    Инаку многу не се преоптеретувам за на плажа. Нај нормално: Блузичка некоја со шорцеви или пак фустанче чанта така поголема за на плажа во незе масло за сончање, крпа и усте некој ситници, купачи нај нормално на мене и апостолки.
     
  19. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Наједноставно се облекувам кога одам на плажа,како за на плажа де.
    Шминка не ставам во никој случај,носам кратки шорцеви,некогаш и некое такво летно скукњиче,некое маиче,голема чанта,шеширче и наочари за сонце :)
     
  20. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Вакво нешто ;)
     

    Прикачени фајлови:

    • beach.jpg
      beach.jpg
      Големина на фајлот:
      67,6 KB
      Прегледи:
      370
    • beach2.jpg
      beach2.jpg
      Големина на фајлот:
      49,9 KB
      Прегледи:
      370