1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изглед за на плажа

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Magnolija, 19 јули 2011.

  1. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Косата фатена, шешир , наочари , врз купачите некое фустанче за на плажа .
    Во ташна пешкир, млеко за сончање, фотоапарат, чешел, книга или нешто слично :)
    Доволно е , за пијачка низ кафичите по плажите :)
     
  2. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Дека секогаш сме сместен во прв ред пред плажите, како јас изгледам на плажа не ми е воопшто важно.
    Облекувам купачи и апостолки, косата фатена во висока пунџа, пешкирот во рака и право во вода :lol:
     
  3. ana.ubavkata

    ana.ubavkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    59
    Купачи,апостолки,пешкир,наочари за сонце,торба за на плажа,и некое летно фустанче за на плажа или шорцеви и маичка :rofl:
     
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    погледнете колку е убав :clap: :clap: :clap:
    [​IMG]
     
  5. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
  6. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Колку ги сакам ,,оние,, за водење сеир. Па тоа штикла, шминка едно кило, избацени цицки напред, случајно влезена купаќа во г`з и на крај шлагот на тортата , книга во раце :D :D , незнам дали е трагедија или комедија.

    Јас, онака стандард, купаќи на мене, фатена коса, шешир, цвик обавезно на очи и некоја марама може да се најде во торба случајно да не ми затреба. А во торбата нема што нема, од вода, сок, средства за сончање, апарат, новчаник, некое овошје.... а во рацете не сум наоружана со книга туку со гуми за пливање, кофичка за на плажа.
    :!: не се за мене, за малиот се :$
     
    На kravce и Sara123 им се допаѓа ова.
  7. bluegirl7

    bluegirl7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    754
    Допаѓања:
    931
    Апостолки, шешир, купачи и врз нив фустанче, наочари, ташна а во неа: млеко за сончање, фотоапарат, нешто за грицкање, книга, списание, пешкир и тоа е се :D
     
  8. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Бикини на мене,апостолки,шешир,очила за сонце, некоја поголема ташна се да собере :
    Заштитен крем за лице и тело,пешкири, фотоапарат,пари :!: ,и некои грицки.
    Тоа е се што мене ми треба ~
     
  9. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    јас си носам кофичка на плажа за мене :$ (имам и гребло и лопата и сито... :wasntme: )

    Купаќи, очила за сонце, некоја марамка може, фустанче за до плажа и останати стандардни реквизити...и топка може, за во вода
     
    На slavica999 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На antonina, mims-89 и Sara123 им се допаѓа ова.
  11. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Фустанче , шеширче , купачитее , торба за на плажа во неа крпа , млеко за сончење и други потребни работи
     

    Прикачени фајлови:

  12. L-enna

    L-enna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2010
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    1.793
    Купаќи, фустанче/кратки пантолони/суќна, апостолки, наочари, косата во реп/пунџа и торба. Во неа сламена лежалка, крпа, обичен крем за лицево, лабело и понекогаш масло за сончање. Ова е ако одам со секојдневново друштво, со кое скоро цело време сум во вода а излегувам колку да се исушам и да си одам дома. :lol:
    Ако одам со друштво кое повеќе сака да се сонча него да се капи, носам карти, некое списание или книга, зависи од расположението. :)
     
  13. indelible

    indelible Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    81
    Јас имам две прекрасни фустанчиња за на плажа од групофиори и најчесто тие си ги носам над купачите. Или пак тексас шорцеви со бело проѕирно кошулче. :)
     
  14. SweetChild

    SweetChild Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    1.597
    Допаѓања:
    2.987
    Пол:
    Женски
    Купачи(нормално :)),фустанче,наочари за сонце,торба и шешир.Понекогаш наместо фустанче носам кратки шорцеви и некоја тенка,лефтерна маичка :)
     
  15. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    Девојки да не знаете каде има ленени фустанчиња за на плажа и од прилика по колку се? :)
     
  16. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Купаќи, апостолки, наочари за сонце, кратки панталони, блузичка, торба... може и фустанче :)
     
  17. Hkikica

    Hkikica Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    989
    Допаѓања:
    676
    :)
     

    Прикачени фајлови:

  18. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Па купаќи обавезно, не одам на плажа да се фрцкам со фустанчиња. Врз нив обично носам кратки пантолончиња со маиче, но некогаш и фустанче.
    Обожавам шешири, секогаш носам. Шешерот ми е летна асоцијација за плажа. Наочари за сонце не носам, имам едни на мене, неможам да се измачувам со други, нон - стоп да ги менувам. Ташна обавезно, не гледам дали многу ми одговара, гледам да ми собира работите што сакам да ги понесам. На нозе носам апостолки или некои за во вода, гумени сандали. Воопшто не сакам да газам со водена нога во ситен песок, чувството ми е грозно, па секогаш гледам да се малку поддигнати од земјата.
    Никогаш не ставам никаква шминка, освен лабело, многу ми пука устата. Не ставам накит, незнам за што се става, го носиш 15 минути и го вадиш штом ќе се сместиш. Инаку, многу ми се допаѓаат оние белегзии за на нога, многу ми се штосни, но не би ја носела за на плажа. Може за на прошетка некоја.
     
  19. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    [​IMG]
     
    На glosipgirl и lackygirl им се допаѓа ова.
  20. Tikvi4ka

    Tikvi4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2012
    Пораки:
    938
    Допаѓања:
    451
    купаки, фустанче или кратки панталони и маиче, наочари, ташна за на плажа (во неа книга,пари,телефон,лабело), апостолки и обетки