1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Издавачка куќа ,,Сакам Книги''

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од levely, 21 јануари 2012.

 1. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Во последно време особено кога ми е досадно посегнувам по добра книга....Имам слушнато дека Издавачката куќа ,,Сакам Книги'' имаат доста добри книги па доколку имате некоја препорака повелете :)
  Колку што разгледав јас не идов дубла тема но ако има може слободно да оди в канта :D
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.716
  Допаѓања:
  150.560
  Посегнувај почесто...те молам.
   
  На Sephora, Ducky, EmGreen и 2 други им се допаѓа ова.
 3. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Јас од кај нив ги имам земено, т.е ми ги донесоа на подарок трилогијата: ''Го сакам...''.
   
 4. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Да...Велат биле многу интересни сите 3 книги од тој серијал баш сакав да ги нарачам :)
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Секоја чест за Сакам Книги. Го обожавам и порталот и многу ми е мило што сега имаат и издавачка куќа.
  Јас си ги имам купено од таму Рајот може да почека и Го сакам Њу Јорк. :)
   
 6. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.098
  Допаѓања:
  56.329
  Пол:
  Женски
  Порталот мене тотално ме разочара откако премногу се искомерцијализира.
  Почна одлично и со љубов кон книгите, кога се појавија спонзорите се почна со редактирање коментари и статии, бришење на негативните забелешки кон издавачките куќи кои се спонзори, дури еднаш имаше и статус на фб да не пишуваме информации за издавачи кои не се спонзори... сосема се оддалечи од првичната цел која беше прекрасна. Сега веќе ретко го посетувам сајтот, а за книгите што ги издава не би можела се’ уште да коментирам.
   
  На sweet-cherry, nena2010 и sesilija им се допаѓа ова.
 7. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  RainBow..Прочитав дака имаат издавачка куќа но не сум 100% сигурна.....И не знам дали инормациите се точни но сепак му
  станав редовен купувач :D
   
 8. LadyMillion

  LadyMillion Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  61
  Јас го посетувам сајтот ако не секој ден, барем пред еден. Ги имам купено речиси сите нивни книги, бидејќи вадат стварно добри наслови, преводите им се кул, а и книгите се супер за подароци, многу добро изгледаат. До сега ме немаат разочарано со ниедна книга, едвај чекам да дојде саемот за да си ги докупам новите книги. Можам да кажам дека ми станаа една од омилените издавачки куќи, по сите критериуми :)

  Во врска со коментарот на LivingGlam, мислам дека не си во право за спонзорствата зошто јас гледам дека кога даваат книги поклони даваат само нивни, многу ретко од други издавачи:):) Една моја другарка е колешка на една од девојките кои се администратори на сајтот и од неа знам дека сајтот воопшто не заработува, ниедна издавачка куќа не им плаќа ништо и сајтот сега функционира исто како на почетокот, го прават тоа што го прават затоа што сакаат, а не затоа што заработуваат од тоа. Поздрав девојки:*
   
  На levely му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ivanamk25

  ivanamk25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Јас денес прв пат купив книга од кај нив. "Момчето во пижами на риги" од Џон Бојн, и баш ќе видиме дали ќе ми се допадне. Многу прашина се крена околу оваа издавачка куќа, и гледам дека се сконцетрирани на бестселери само. Па ќе видиме :)
   
 10. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  Од таа издавачка куќа ги имам прочитано момчето во пижами на риги и Рајот може да почека и двете се извонредни ти ги препорачувам...а слшам дека сите книги им се добри...следна од таму ја планирам Роза за балерината а и многу им се привлечни кориците што според мене е многу битно :lol:
   
 11. Srckata28

  Srckata28 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  4.551
  Допаѓања:
  21.645
  Пол:
  Женски
  Сум ги читала ГО САКАМ ЊУЈОРК и ГО САКАМ ПАРИЗ од САКАМ КНИГИ ..... :))
   
 12. sara333

  sara333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Од ,,Сакам Книги'' имам купено доста книги и навистина се убави особено серијалот ,,Го сакам..." .А исто така ги препорачувам: ,,Скриена во најмрачниот агол'' и ,,Нешто слично на љубов". :)
   
 13. LadyMillion

  LadyMillion Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  61
  Значи алал им вера бе!
  Утре одам на одмор и си нарачав 3 пакети од Купикнига:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  се плашев дека нема да ми стигнат. Умрена сум за книгите. И сега ми стигнаа, :clap: Купикнига брзи сте ко стрела :rofl:
  Јупиии http://kupikniga.mk/Publisher.aspx?pubQS=107
   
 14. Bookaholic

  Bookaholic Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Со среќа да си ги читаш Lady Million :)

  Иначе,ги имам купено сите книги од Сакам Книги,уште од почетокот кога се појавува сум голем фан,преводите им се одлични,се е убаво,чисто преведено,плус доста многу придонесоа кај нас во Македонија со доста нови,познати наслови,бестселери,уникатни се во својот избор и што е најважно за секој вкус има по нешто.Со нетрпение го очекувам секој нов наслов,затоа што знам дека нема да се разочарам од нивниот избор :)
  Нема промаршување за било која нивна книга да се одлучите да купите,за секое расположение имат книга :)
   
 15. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.969
  Допаѓања:
  8.728
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има читано книгата?

  Се двоумев каде да го сместам прашањето :^) , но ајде оваа тема ми се виде најсоодветна :)

  Гледам на fb сакам книги има онлајн купување.Е сега да прашам како оди таа работа, после парите каде треба да се платат, преку пошта се зема книгата и таму се плаќа?
  Ај некој нека ми објасни поубаво :wasntme:

  Или нека ми каже некоја продавница за книги што врши достава
  повеќе информации :wasntme:
   
 16. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.398
  Дали некој ја има читано книгата?

  sakamknigi.mk најдоле на страната имаат објавено телефонски број каде што можеш да ги побараш, па они лично да те известат. Така ќе си бидеш најсигурна и ќе си прашаш се што те интересира. На мејлови не враќаат така често и со конкретни одговори (од лично искуство).
  Можеш и преку оваа страна:
  http://www.kupikniga.mk/Help.aspx
  Тука ти се дадени прашањата и одговорите како можеш да нарачаш.
  Се надевам помогнав малку :)
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Јас имам купувано преку интернет.
  Најпрво им пратив e-mail за да се информирам, и како повратна информација ми пратија уплатница која требаше да ја пополнам и да ја уплатам цената на книгите.
  Потоа откако парите ќе им легнат на сметка ги праќаат книгите по пошта.
  Книгите стигаат по 3-4 дена. :)
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  1.396
  Пол:
  Женски
  А кај можам директно да си земам книги ? По книжарнициве ?
   
 19. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  456
  Ги има книгите во Матица, Култура, Три, Топер..
   
 20. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793