Издржување на семејството

Дискусија во 'Бременост' започната од viktoriaaaa, 17 февруари 2013.

 1. viktoriaaaa

  viktoriaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  imam decko 3 godini, toj e 28, jas sum 20, go sakam najmnogu so nego porasnav prv decko mi e i mnogu sme sreknu, bremena sum go sakam deteto no imam mal problem mojot decko ne e vraboten, i kako sto go znam naucen si e da ceka od negovite bidejki mn dobro stoa finansiski megutoa jas mislam deka za da gleda svja familija sepak treba da bide toj licno vraboten, neznam kako da go ubedam da si najde rabota.. btw ima ekonomski na fon zavrseno ... ama bas e mrza... kako da go razubedam deka nema negovite da bidat vecno zivi i deka mora da se navikni da pecali sam...???????? a koga mu vikam da najde rab. mi veli ne se sekiraj za pari nisto nema da ti fali ni tebe ni na bebceto, no jas sakam toj da pocni da rabootiiii za posigurna idnina za nas i za bebto.. jas studiram praven isto na fon i koa ke diplomiram sakam da pocnam da rab.a ne da cekam od nego ili od moite... a on ne razmisluva taka....

  [mod-kirilica:1l5h525h][/mod-kirilica:1l5h525h]
   
 2. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  sto da napravam!!!!!!!

  Остави го вака нема да го убедиш но со доаѓањето на вашето бебе на свет ќе свати дека нема постојано неговите да купуваат кашички,облека, пелени, шишенца, итн и самиот ќе побара работа. А ти тешко дека ќе го убедиш штом веќе е навикнат на лукусуз и се на тацна да му е сервирано што би се рекло самиот ќе се освести со тек на времето.
   
  На SimonaTino и viktoriaaaa им се допаѓа ова.
 3. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.852
  Допаѓања:
  737
  sto da napravam!!!!!!!

  Кога родителите го научиле цел век да има се на тацна сега нека ставаат на тацна пелени цуцли шишиња
  Остави го нека се пофилмува уште некој месец кога ке му прекипе и на стрите негови ке трча а не да не оди на работа ти не се секирај за тоа ако не го срам нека се валка како свиња по дома
   
  На SimonaTino и viktoriaaaa им се допаѓа ова.
 4. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.567
  sto da napravam!!!!!!!

  viktoriaaaa без нервози убаво ти напишале "колешкиве" :lol: не му стварај притисок ништо нема да се смени додека не си осети на своја кожа...А потоа ќе си бара и ќе си најде работа...Поздрав
   
  На viktoriaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Forko

  Forko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  954
  Допаѓања:
  583
  sto da napravam!!!!!!!

  абе жено ме изнасмеа :lol: ''да се валка како свиња по дома'' :D кај ти текна :lol:
   
 6. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  4.149
  Пол:
  Женски
  sto da napravam!!!!!!!

  Хахах да се валка како свиња по дома :D :D :D
   
 7. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.170
  sto da napravam!!!!!!!

  Реално гледано допрва ке ви излезат проблемите на површина. Тешко со вакви луѓе на крај да излезеш. На ова да гледаш посериозно, детето уште не пристигнало у светов ти се соочувапш со ова, нема пороблемов магично да исчезне.
  Доколку си спремна на живот со него, според мене седни го и кажи му како стојат раб, дека е потребно да си се зафати со раб. Ако не, вака цел живот ке си трпиш и кукаш низ форуми ..
   
  На EleMental, Tanjamm и Forko им се допаѓа ова.
 8. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.602
  Пол:
  Женски
  sto da napravam!!!!!!!

  Како прво седни и кажу му дека си бремена ( ако не знае ) кажи му дека чекаш негово дете, дека во скоро време ќе имате бебе и дека треба тој да се научи да заработува додека му е време. Ниту твоите, Ниту неговите родители нема да бидат вечно живи, еден ден ќе ѓи нема и после што ќе прајте? Затоа нека си најде работа уште сега има 28 години ќе биде татко, родител и мора самиот да се научи да си го заработува лебот :) Со Среќа <3
   
 9. AnaMKD

  AnaMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  115
  sto da napravam!!!!!!!

  Најпрвин честитки за бременоста, со лесно да ја истераш:) Иако си многу млада, а тој доволно возрасен, очигледно е дека тој е поголемото дете :) Познавам многу дечки на негова возраст што не се созреани, така да не ме ни чуди ни ова што ти го кажуваш, посебно штом знае дека неговите се ситуирани па немал потреба да се условно кажано "мачи" за да постигне нешто. Но неговите нема вечно да се покрај него нели?
  Сигурно со текот на времето ќе сфати дека треба некако да се заангажира и сам да си го заработува лебот. Се надевам ќе успеете, ако ништо друго за тој нов живот што се развива во тебе.

  поздрав и се најдобро
   
 10. pepita82

  pepita82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  512
  sto da napravam!!!!!!!

  знам повеке такви случаи ,не се секирај нека си дојде бебто на свет живо и здраво па после и те како ке почне да работи :)
   
 11. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.132
  Допаѓања:
  6.736
  sto da napravam!!!!!!!

  Богами тешка категорија се ваквите мажи,да не речам поголеми деца.
  Што да направиш?
  Конструктивен разговор кај ваков тип на мажи тешко дека помага,освен ако можеби несшто се промени на подобро кога ќе дојде бебето,мада ни тоа не е некаква гаранција.
  Сепак разговарај,размислувај и делувај.
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. viktoriaaaa

  viktoriaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  fala vi na siteeee.. inaku da znae deka sum bremena i toa negovoto vo glavata deka nema nisto da ni fali mene i na bebeto nikako da go smeni, si tera po negovo...vcera razgovaravme i so negovite tatko mu me podzruva a dodeka majka mu malku me iznervira posto celo vreme go brani sinceto i samo ''ne se sekirajte sine, ne se sekirajte'' pa i zaradi nea e toj takov...daj boze da se svesti inaku nz sto ke pravime stvarno.. vi blagodaram najiskreno sto odvoivte vreme da mi pomognite :*