1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Издувен вентил

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од baba Rada, 1 февруари 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Животот знаеме каков е, таков, онаков, чупав и длакав, убав...пријатели, љубов, фамилија...напорен:^)..
  но што правите кога еден ден ќе ви дојде се преку глава:headbang:...КАКО СЕ РЕСТАРТИРАТЕ.....кој е вашиот ИЗДУВЕН ВЕНТИЛ:?:

  Порано одев во шопинг, купував безвезе и така се смирував, пред две години издувен вентил ми беше во преждерување..а сега, а нешто ми прекипи, идам одма да се издувам на фризер..мењам боја, се шишам( останав со тифус фризура):emo:....како не се растартирам на пр. со вежбање или плетење???:wasntme:

  Кој е вашиот издувен вентил, вентилче:party:
   
  На Espadrila, Aleksandar1212, Val-Dim и 10 други им се допаѓа ова.
 2. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  А..да..:lol: заборавив дека има издувен вентил и преку секс:$
   
  На SummerGirl, mira.mira, BabyStyle и 4 други им се допаѓа ова.
 3. carangigia

  carangigia Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  898
  Допаѓања:
  6.482
  Пол:
  Женски
  Мене издувен вентил ми е вежбањето. Тогаш ја исфрлам целата негативна енергија :) Исто така ми помага кога со другарките одиме на кафе и оговараме :coffee: :lol:
   
  На Espadrila, Milobebence, Касија и 4 други им се допаѓа ова.
 4. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.324
  Bravo Babe, ovoj ti e em zdrav em ekonomicen i zabaven. :rofl:
   
  На Espadrila, mira.mira, BabyStyle и 3 други им се допаѓа ова.
 5. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  9.127
  Пол:
  Машки
  На мене издувен вентил ми е возење точак,така ме опушта и смирува ни дијазепам нема таков ефект:D
  Поготово Водно кога го возам:nod:
  Уште ако се дупне гума баш издувен ќе биде:rofl::rofl:
  Лошо е ова Водно и друга гума да се дупне:$:rofl:
   
  На Espadrila, Milobebence, Srcka $ и 5 други им се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.067
  Пол:
  Женски
  Соба и тишина.
   
  На lost123, littleflower, kikkki и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.593
  Допаѓања:
  171.596
  Пол:
  Женски
  Спијам|-)
  Откако ќе се испоразвикам на некој ни крив ни должен:D
   
  На Espadrila, Касија, ceca-1 и 9 други им се допаѓа ова.
 8. majstore

  majstore Активен член

  Се зачлени на:
  12 април 2017
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Машки
  За мене најдобар издувен вентил е добар и јак секс. Па сто сака нека е :)
   
  На mira.mira, Justicija и baba Rada им се допаѓа ова.
 9. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Се повлекувам во соба да спијам добри 2-3 дена :D заклучена ќе седам,нема да барам ни јадење ни пиење,и после ќе излезам како нова јас :worried:
  Или одам да пешачам во некоја планина каде што нема луѓе.
  Од една во друга крајност одам за мојот издувен вентил :D
   
  На Касија, Justicija, Nigredo Odor и 4 други им се допаѓа ова.
 10. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Сакам една порака да пратам до сите членови на форумов фемина, кој навистина ми стана добар проверен издувен вентил...хахаха..значи, морате редовно да го употребувате тој издувен вентил, немојте да собирате и собирате ви себе се и сешто, оти најлошо е така...еден ден ќе експлодирате и ќе направите катаклизма;)
  (морам скришно да си признам дека понекогаш издувен вентил ми е кога ги нервирам модераторите и некои дотични особи):lol:
   
  На Espadrila, Milobebence, mira.mira и 6 други им се допаѓа ова.
 11. "Zoki"

  "Zoki" Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  1.032
  Допаѓања:
  9.127
  Пол:
  Машки
  Нервирај ги бабе кога ќе те напумпаат на вентилот ќе видиш:hug::rofl::rofl::rofl:
   
  На Milobebence, Justicija и baba Rada им се допаѓа ова.
 12. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.138
  Допаѓања:
  17.722
  Ми се допаѓа темава :clap:
  Може некому ќе дадеме идеја доколку нема начин како да се изрелаксира и наполни со позитивна енергија.

  Мои издвни вентили и извори на позитивна енергија се, пред се медитација (иако не знам дали може да се каже “издувен вентил'), планинарење и секс.
   
  На Justicija и baba Rada им се допаѓа ова.
 13. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.175
  Допаѓања:
  105.929
  Пол:
  Женски
  Низ годиниве приметувам дека начините на преживување и надминување на некои животни сопки ми се менува.
  Само едно останало исто - да се изнаплачам силно,гласно, гестикулирано, со дерење скокање урлање...да ги 'протерам' демоните од себе.
  Еден период одев по дуќани и купував безвезе, и сега се 'фаќам на дело' но поретко, сватив дека ова ми е само краткотрајно задоволство и џабе дадени пари ( најчесто ) за нешто безвезе.
  Исто така , 'удирам' по косата, нова боја, нова фризура, драстично шишање... често пати подоцна ми е криво.
  Порано неконтролирано гнетев, а сега пак обратно, ништо не ставам во уста.
  Последниве години гледам сум станала попрактична :lol: и издувен вентил ми е генералка дома, прередување шкафови и чистка на истите ( е покасно и за ова зажалувам некогаш :lol: ) , но тоа е кругот на живеењето - изнервирај се, удри на шопинг, изнервирај се и исфрли шо не носиш..:lol::lol:
   
  На Espadrila, Касија, mira.mira и 8 други им се допаѓа ова.
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.809
  Допаѓања:
  25.092
  Пол:
  Женски
  Izduven ventil .. Generalka niz kukja :D Skafovi ne pomestuvam , ama zatoa sekoe predmetce i ukrasce go prebrisuvam sto pati :D
   
  На Касија, mira.mira, Petra777 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Nalutena1

  Nalutena1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  1.762
  Пол:
  Женски
  Placenje i samo placenje. Jas sum licnost so mnogu slab karakter i mrazam sto sum takva.
   
  На littleflower, Justicija, baba Rada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.014
  Допаѓања:
  36.003
  Пол:
  Женски
  Животното патешествие ме научи дека морам нешто да правам за да им се спротивставам на случувањата. Кога трпението ми е пред колапс сакам да бидам сама.
  Најчесто шетам, преуредувам средени работи низ дома или реализирам креативни идеи за да ги отфрлам негативните мисли.
  Сакам да молчам и да слушам музика.
  Во последно време како да не ми се доволни овие начини на рестартирање на умот и емоциите, па се почесто наоѓам утеха во книгите.
   
  На Касија, Asistentkа, Justicija и 4 други им се допаѓа ова.
 17. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.976
  Допаѓања:
  50.148
  Пол:
  Женски
  Издувен вентил ми е туширањето.
  Туширањето ме многу опушта како физички така и психички. Тогаш не мислам на ништо и се препуштам на уживањето.
   
  На Tinaaa, Касија, Asistentkа и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.359
  Допаѓања:
  44.148
  Пол:
  Женски
  Издувен вентил ми е се.На час можам да се издувам, на кафе.Било каде било кога, лабава сум.А ако се изнервирам на бирам кој е што е и каде се наоѓам.Посилна е нервозата од мене.
   
  На Justicija и baba Rada им се допаѓа ова.
 19. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  9.823
  Пол:
  Машки
  Молитва, музика, лежење у када, џогирање или шетање во природа (сам или со близок пријател пред кого можам се да си кажам). Понекогаш и си одам сам у кафиќ со книга и кафе. Понекогаш, кога сакам да избегам од гужви, и на едно ноќевање во некое СПА надвор од градов. А понекогаш и боксерска вреќа завршува работа :punch:
   
  На Milobebence, Касија, poenta и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  19.459
  Убивање луѓе кои тестираат нерви и медитациона прошетка до Водно со нивните тела. Гарантирано најефикасен начин за трајна релаксација и опуштање.
   
  На Florenсе, CrazyGirl15, La.loca и 1 друга личност им се допаѓа ова.