1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Излажи ме (Lie to me)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од vvendetta, 3 мај 2011.

 1. vvendetta

  vvendetta Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  14
  Вистината е испишана по нашите лица

  Многу јак филм,зараза, ги изгледав сите три сезони и сега немам шо да праам :(

  Гледајте обавезно!! Главен лик: Тим Рут
   
  На loola23 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.553
  Допаѓања:
  9.614
  Мене првата сезона ми беше воодушевувачка, после ми опадна возбудата да серијава. Последнава ја гледав онака, за занимација, ама мислам дека многу и е опаднат квалитетот. Или може мене веќе не ми е интересно :)

  Инаку ме нервира што главниот лик го прават апла манга. Веќе претераа со тоа низ сите серии. Нешто во House wanna be. Демек сарказам, иронија и пак сите неможат без него
   
  На biGirl, Trendafilka и XTinaV им се допаѓа ова.
 3. agi

  agi Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  и мене почна да ме нервира тоа што Тим Рот премногу се кревељеше
   
 4. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  На почеток се мислев дали да почнувам со гледање, али малку епизоди има и се решив.
  Немам некое нај нај мислење, добра е..од психолошка страна. Ама ме нервира шо нема ништо во позадина, од ден на ден само случај..барем да се дешаваше нешто во животот на овие главните ликови па да заврши интересно и да неможеш да дочекаш следната да ја гледаш. Но, 40-тина епизоди се, па ке ги изгледам. :)
  А и да, баш ми е и мене некако House wanna be. :)
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.553
  Допаѓања:
  9.614
  Инаку серијава заврши. Нема повеќе да ја снимаат. Незнам дали толку било планирано или ради гледаност....не сум се заинтересирала да се информирам
   
 6. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Ваљда ради гледаност, баш вчера од прва сезона гледав една серија во кога ФБИ му објаснуваа на Лајтмен дека Ал Каеда пери пари преку Македонија и Албанија.. :D :D
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.478
  Снимањето не е прекинато по план. Fox го има направено тоа. :)
   
 8. Tantica

  Tantica Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  24
  Добра серија и баш ми жал што е откажана, но за јубителите на овој тип серии можат да си го гледаат Менталист (тhe mentalist)
   
  На Trnche и Stephanie им се допаѓа ова.
 9. loola23

  loola23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  27
  Gledam deka nema nekoja golema publika kaj nas serijava makar sto neznam zosto, jas sum impresionirana. Site tri sezoni gi izgledav i eve sega od vas doznavam deka namalo poveka da ima :( zalno. A mn e originalna i seto ona sto se zboruva za izrazite na liceto gore dolu ima smisla. covek moze duri i da nauci kako da prepoznava koga nekoj ne ja zboruva vistinata.
   
  На biGirl и Stephanie им се допаѓа ова.
 10. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
  [​IMG]
  и јас сум импресионирана и морам да кажам дека ми е во кругот на омилени ...
  ОООО зш секогаш нешто што е навистина добро го прекинувааттт???
  Малава беше царица !!![​IMG][​IMG]
   
 11. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.301
 12. K.Mari4ka

  K.Mari4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  1.559
  Пол:
  Женски
  Lie to me

  Јас почнав да ја гледам, ама заправ. Оти гледам повеќе серии и така со некои заостанувам :lol: иначе серијата е добра. Се работи за разни случки и освен полиција и детективи што го истражуваат случајот има компанија и тие што работат таму, ги гледаат лицата според изразите и знаат дали лажат или ја кажуваат вистината. Интересна серија
   
 13. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Lie to me

  Серијава јас ја гледав ми беше доста интересна и непревидлива, само што серијава е прекината и тоа пo 3 сезони прикажување, иако доста голема гледаност имаше.
  Така е и со другиве интересни серии, се случува и тие да бидат прекинати со прикажување...
   
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.862
  Жал ми е што нема да се снима серијата повеќе. Колку истражување и колку труд е вметнато да се направи...
  Инаку, јас бев станала експерт за откривање на лажговци. И така никој не можеше да ме излаже, ама додека ја гледав серијата му идев на нерви на дечко ми. Ни едно обично изненадување не можеше да ми приреди. Се знаев што се случува во секој момент. Славеше кога ја догледав :)
   
  На biGirl и figgiMK им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  19.238
  Допаѓања:
  178.214
  Пол:
  Женски
  Јас ја почнав со гледање, ептен се заразив, засега првава сезона е одлична :D