1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Излегување без долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Nezna28, 12 март 2014.

 1. Nezna28

  Nezna28 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  215
  Кој е вашиот став за не носење на долна облека? Дали тоа го бара моделот на фустанот, материјалот и сл или е тоа само начин на привлекување на внимание?
  Дали некогаш вие сте излегле без долна облека и доколку можете да ни го доловите тоа магично чувство на сите нас кои не сме до толку просветлени.
   
  На Spiceyourlife и natemila им се допаѓа ова.
 2. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  242
  Пол:
  Машки
  Ми се случило само 1 до сега,но тоа беше стрикно поради дечко ми.Премногу блиску живееме и затоа.
  Инаку што знам чувството е глупаво барем според мене,а и воопшто не е добро да не се носи долна облека.Колку ли само инфекции и сл. би можеле така да добиеме.Сеедно,јас реков дека тоа го правам стрикно само за дечко ми,во др.ситуации никако и никогаш.
   
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.223
  Допаѓања:
  5.743
  НЕ! низ град без долна облека никако,барем за мене.

  Само ако доаѓа дечко ми или одам кај него да го изненадам :lol: , но тоа ќе е само еднаш и никогаш повеќе :)
   
  На CrazyGirl96 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Немам конкретен став за неносење долна облека. Сигурно дека не би излегла без гаќи, во фармерки ама во случај каков што спомна, кога фустанот го бара тоа - дефинитивно би. Зошто да не? Ако да речеме ми уз тело и отсликува долен веш, не би носела зашто многу ми е неубаво тоа познавањето на рабови, особено танги. Не ми се случнило да излезам до сега без долна облека,ама кога моделот и матерјалот бараат не би имала проблем. Исто така не ми се случило да излезам за кај дечко ми да идам без веш, тоа нема ни да ми се случи, не сум баш таков тип ваљда...
   
 5. Andrianaaaaa

  Andrianaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  41
  Не би излегла без долна облека, а за да не се познаваат рабовите на одреден фустан има посебена долна облека и решен проблемот. :D
   
  На Anne15 и Rose96 им се допаѓа ова.
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.298
  Допаѓања:
  99.702
  Пол:
  Женски
  Мислев темава е некоја шега :D НЕ НЕ и НЕ
   
 7. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.414
  Пол:
  Женски
  Ау, нема шанси. Грозно..
  Замислете само колку инфекции има.
  Попрво би носела танга отколку воошто без долна облека.
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.027
  Допаѓања:
  43.355
  Пол:
  Женски
  Тоа не сум го сторила и никогаш нема да го сторам.Ако не требало да се носи долна облека,тогаш истата воопшто немаше да биде измислена.
   
 9. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.137
  Никогаш не ми се случило и нема да ми се случи
   
  На vivateam му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mrs.Carter

  Mrs.Carter Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  110
  Пол:
  Женски
  Како што кажаа има специјална долна облека :)
   
  На Lile_05 и vivateam им се допаѓа ова.
 11. Keri

  Keri Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  :o Не. Мислам дека многу незгодно ќе се осеќам ако го направам тоа. Се согласувам со другите феминки дека за одредени креации кои го бараат тоа си постојат соодветни гаќички. Заклучок: Без гаќички нема живот. :lol:
   
  На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tikvice

  Tikvice Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  384
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Ми се случи еднас бесе еден топол летен ден излегов од дома само со фустанче специјално само за дечко ми ама одев кај него и ме собра од дома
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Ми се има случено 2-3 пати да излезам без прслук, ама до продавница. Сум заборавила да го облечам. Не се приметуваше дека не носам прслук, бидејќи бев наоблечена. Беше зима. Без гаќи не сум излегла, ниту пак ќе излезам.
   
 14. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  Да, ако имам повод и потреба да се почувствувам претерано секси. На пример, во нов фустан кој долго време чекал во плакарот да го облечам. Ама, најмногу за да му се пофалам на маж ми ;) .
   
  На 1209 и Lepaaa им се допаѓа ова.
 15. bubac

  bubac Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2013
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  1.865
  Пол:
  Женски
  ЗОшто да не,
  само со намера кога би излегувала со дечко, за афтер парти де! :lol:
  Баш ги пали мажите тоа додатно
   
 16. Emotional123

  Emotional123 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  8.048
  Допаѓања:
  38.195
  Пол:
  Женски
  Јас лично никогаш не би искочила без долна облека, никогаш, а ако преку облеката може да се примети, па постои посебен долен веш за такви случаеви.
   
  На poenta и Ketrin.Moon им се допаѓа ова.
 17. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.725
  Допаѓања:
  60.614
  Какво излегување без долна облека?!? Грозно, не би се чувствувала пријатно и комплетно!!!
   
 18. PapillonGirl

  PapillonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  27
  Јас поддржувам излегување без долна облека само во стилот „никој да незнае“. Ова што го прават старлетите, „гледајте ме сите, јас сум голичка одоздола“ ми е некако одвратно. Не прифаќам објаснување дека материјалот или моделот на фустанот е таков што нетрпи долна облека, само се вадат, мислам дека целта им е да го потенцираат тоа дека ништо неносат и со тоа да привлечат внимание.
  Јас си дозволив неносење гаќички, сега пред некој ден кога беше малку потопло. Идејата не беше моја, по барање на дечко ми секако но не му требаше многу убедување. Сум размислувала за тоа и порано, баш ми онака малку палаво, возбудливо но нема шанса сама да го направам тоа, но со него покрај мене, па си реков зошто да не, тоа ќе биде наша мала тајна.
  Бевме излезени, лесна вечерна прошетка, седнавме на сладолед, кога бевме при крај станав, отидов до тоалетите, ги соблеков гаќичките и ги ставив во чантата. Носев тексас сукња, не многу кратка, малку над колена, па така бев сигурна дека не се забележува ништо, дали имаш пет пара на себе или ниту еден, нема шанси од страна да се примети на таков дебел материјал. Кога излегував нозе ми се тресеа од трема, мислев дека сите гледаат во мене :lol: и не си дозволив луксуз повторно да седнам на масата, од пусти страв да не се ѕирне нешто несакајки.
  Прошетавме некои 15мин наоколу, многу се возбудив, чуството ми беше како да летам и како да ме гали нешто по газето. Се напаливме двајцата ептен, ми се чинеше дека сум толку навлажнета што ќе почнат капки да ми течат по внатрешната страна на нозете. Да не ви раскажувам понатаму, можете и сами да претпоставите колку див секс имавме таа вечер
   
  На Мачкетина, Tekkyi и zekzeki им се допаѓа ова.
 19. vinozito1

  vinozito1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.417
  Aј па и вие што ни треба облека може и голи да се шетаме како во камено доба. :D
  Mислам дали првин мислите на здравјето па после на се друго.Воопшто не е хигиенски да се шета без долна облека,ризично е од инфекции.А и мислам дека се знее кој излегува без долна облека, па и без горна... :tmi:
   
 20. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.351
  Допаѓања:
  10.436
  Многу глупаво. Да бе се познавале гаќи на фустан, а растресен задник без да се стегне со гаќи како ќе изгледа под фустан? Се познава ако не носите гаќи. Денеска видов една повозрасна жена без гаќи, тренерски носеше и чекаше автобус. Се и се оцртуваше, се растргнато, за никаде...