1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Излегување без долна облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Nezna28, 12 март 2014.

  1. Nezna28

    Nezna28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    215
    Кој е вашиот став за не носење на долна облека? Дали тоа го бара моделот на фустанот, материјалот и сл или е тоа само начин на привлекување на внимание?
    Дали некогаш вие сте излегле без долна облека и доколку можете да ни го доловите тоа магично чувство на сите нас кои не сме до толку просветлени.
     
    На Spiceyourlife и natemila им се допаѓа ова.
  2. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Ми се случило само 1 до сега,но тоа беше стрикно поради дечко ми.Премногу блиску живееме и затоа.
    Инаку што знам чувството е глупаво барем според мене,а и воопшто не е добро да не се носи долна облека.Колку ли само инфекции и сл. би можеле така да добиеме.Сеедно,јас реков дека тоа го правам стрикно само за дечко ми,во др.ситуации никако и никогаш.
     
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    НЕ! низ град без долна облека никако,барем за мене.

    Само ако доаѓа дечко ми или одам кај него да го изненадам :lol: , но тоа ќе е само еднаш и никогаш повеќе :)
     
    На CrazyGirl96 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Немам конкретен став за неносење долна облека. Сигурно дека не би излегла без гаќи, во фармерки ама во случај каков што спомна, кога фустанот го бара тоа - дефинитивно би. Зошто да не? Ако да речеме ми уз тело и отсликува долен веш, не би носела зашто многу ми е неубаво тоа познавањето на рабови, особено танги. Не ми се случнило да излезам до сега без долна облека,ама кога моделот и матерјалот бараат не би имала проблем. Исто така не ми се случило да излезам за кај дечко ми да идам без веш, тоа нема ни да ми се случи, не сум баш таков тип ваљда...
     
  5. Andrianaaaaa

    Andrianaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2012
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    41
    Не би излегла без долна облека, а за да не се познаваат рабовите на одреден фустан има посебена долна облека и решен проблемот. :D
     
    На Anne15 и Rose96 им се допаѓа ова.
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.882
    Допаѓања:
    102.912
    Пол:
    Женски
    Мислев темава е некоја шега :D НЕ НЕ и НЕ
     
  7. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Ау, нема шанси. Грозно..
    Замислете само колку инфекции има.
    Попрво би носела танга отколку воошто без долна облека.
     
    На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Тоа не сум го сторила и никогаш нема да го сторам.Ако не требало да се носи долна облека,тогаш истата воопшто немаше да биде измислена.
     
  9. Saricko

    Saricko Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.137
    Никогаш не ми се случило и нема да ми се случи
     
    На vivateam му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mrs.Carter

    Mrs.Carter Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Како што кажаа има специјална долна облека :)
     
    На Lile_05 и vivateam им се допаѓа ова.
  11. Keri

    Keri Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    1.398
    Пол:
    Женски
    :o Не. Мислам дека многу незгодно ќе се осеќам ако го направам тоа. Се согласувам со другите феминки дека за одредени креации кои го бараат тоа си постојат соодветни гаќички. Заклучок: Без гаќички нема живот. :lol:
     
    На Tina2017 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Ми се случи еднас бесе еден топол летен ден излегов од дома само со фустанче специјално само за дечко ми ама одев кај него и ме собра од дома
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.538
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено 2-3 пати да излезам без прслук, ама до продавница. Сум заборавила да го облечам. Не се приметуваше дека не носам прслук, бидејќи бев наоблечена. Беше зима. Без гаќи не сум излегла, ниту пак ќе излезам.
     
  14. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Да, ако имам повод и потреба да се почувствувам претерано секси. На пример, во нов фустан кој долго време чекал во плакарот да го облечам. Ама, најмногу за да му се пофалам на маж ми ;) .
     
    На 1209 и Lepaaa им се допаѓа ова.
  15. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    ЗОшто да не,
    само со намера кога би излегувала со дечко, за афтер парти де! :lol:
    Баш ги пали мажите тоа додатно
     
  16. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.472
    Допаѓања:
    39.695
    Пол:
    Женски
    Јас лично никогаш не би искочила без долна облека, никогаш, а ако преку облеката може да се примети, па постои посебен долен веш за такви случаеви.
     
    На poenta и Ketrin.Moon им се допаѓа ова.
  17. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.970
    Какво излегување без долна облека?!? Грозно, не би се чувствувала пријатно и комплетно!!!
     
  18. PapillonGirl

    PapillonGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2012
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    27
    Јас поддржувам излегување без долна облека само во стилот „никој да незнае“. Ова што го прават старлетите, „гледајте ме сите, јас сум голичка одоздола“ ми е некако одвратно. Не прифаќам објаснување дека материјалот или моделот на фустанот е таков што нетрпи долна облека, само се вадат, мислам дека целта им е да го потенцираат тоа дека ништо неносат и со тоа да привлечат внимание.
    Јас си дозволив неносење гаќички, сега пред некој ден кога беше малку потопло. Идејата не беше моја, по барање на дечко ми секако но не му требаше многу убедување. Сум размислувала за тоа и порано, баш ми онака малку палаво, возбудливо но нема шанса сама да го направам тоа, но со него покрај мене, па си реков зошто да не, тоа ќе биде наша мала тајна.
    Бевме излезени, лесна вечерна прошетка, седнавме на сладолед, кога бевме при крај станав, отидов до тоалетите, ги соблеков гаќичките и ги ставив во чантата. Носев тексас сукња, не многу кратка, малку над колена, па така бев сигурна дека не се забележува ништо, дали имаш пет пара на себе или ниту еден, нема шанси од страна да се примети на таков дебел материјал. Кога излегував нозе ми се тресеа од трема, мислев дека сите гледаат во мене :lol: и не си дозволив луксуз повторно да седнам на масата, од пусти страв да не се ѕирне нешто несакајки.
    Прошетавме некои 15мин наоколу, многу се возбудив, чуството ми беше како да летам и како да ме гали нешто по газето. Се напаливме двајцата ептен, ми се чинеше дека сум толку навлажнета што ќе почнат капки да ми течат по внатрешната страна на нозете. Да не ви раскажувам понатаму, можете и сами да претпоставите колку див секс имавме таа вечер
     
    На Мачкетина, Tekkyi и zekzeki им се допаѓа ова.
  19. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Aј па и вие што ни треба облека може и голи да се шетаме како во камено доба. :D
    Mислам дали првин мислите на здравјето па после на се друго.Воопшто не е хигиенски да се шета без долна облека,ризично е од инфекции.А и мислам дека се знее кој излегува без долна облека, па и без горна... :tmi:
     
  20. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.067
    Допаѓања:
    11.215
    Многу глупаво. Да бе се познавале гаќи на фустан, а растресен задник без да се стегне со гаќи како ќе изгледа под фустан? Се познава ако не носите гаќи. Денеска видов една повозрасна жена без гаќи, тренерски носеше и чекаше автобус. Се и се оцртуваше, се растргнато, за никаде...