1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изложба на кучиња,ЗА или ПРОТИВ?

Дискусија во 'Канта' започната од sofijanoka, 23 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Баш сега читам за изложбата на миленичиња која викендов се одржала во хотел Белви во Скопје,читам мислења,ставови,па се инспирирав да создадам ваква тема,а мислам дека нема друга ваква.
  Јас одамна размислувам за ваквите изложби сум ги гледала на ТВ и на интернет,никогаш не сум учествувала,ниту како публика ниту како дел од изложбата со свој `придонес`,а и нема,верувам.
  Јас сум ПРОТИВ,и тоа многу.Како може луѓето да се борат против дискриминација,а кучињата да ги носат на изложби?! Исто е.Ајде вас да ве однесеме на изложби на луѓе. :^) :x
  Мислам,не да е глупо,преглупо е.

  Ваше мислење,став?
  Сте биле ли вие на некоја ваква изложба,сте учествувале ли?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.474
  Допаѓања:
  63.980
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.