1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Измамена

Дискусија во 'Сингл' започната од Marte95, 11 ноември 2014.

 1. Marte95

  Marte95 Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Како би реагирале кога ваш најдобар другар се обидува да ви го мести неговиот другар во кој сум лудо вљубена и тој се согласи но под услов мојата најдобра другарка му ја мести на мојот другар..и на крајот мојата другарка излезе само со другар му , а мене јако ме зафркна со изговор дека цело друштво го зафркавале поради мене иако знај дека многу го сакам тој го одбра друштвото и сега правиме само едно здраво..Многу го сакам и се што сакам е да го имам барем на една вечер и незнам како да постапувам спрема него ?
   
  На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. S.J.Parker

  S.J.Parker Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  834
  Допаѓања:
  3.930
  Многу ниско од негова страна. Таков воопшто не ти треба, А и твојот најдобар другар сигурно учествувал во измамата. Можел да те повика на кафе барем за да ти заблагодари за работата што си ја направила за другар му.
   
  На tessie и Marte95 им се допаѓа ова.
 3. GossupGirlxoxo

  GossupGirlxoxo Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  врати му во поголема мера покажи му како се игра, сега планирам јас некоја таква тема да отворам :))
   
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.454
  Пол:
  Женски
  Јакиот дечко што уште се води по тоа што му викаат другарите. Не му е уште време за женска на кутричкиот, треба уште троа да потпорасне.
   
  На Divinebutterfly, Marte95 и slavica999 им се допаѓа ова.
 5. Marte95

  Marte95 Нов член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Измамена
  Но како да постапувам спрема него, тој мене демек ме сакал но другарите не го дозволувале тоа а и јас многу го сакам како се однесувам спрема него?
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.296
  ...другарот на другарот твој кој многу го сакаш не му дава.....:)

  Оди дирекно до него, бакни го и кажи му дека другарка твоја ти дозволи да го бакнеж ;). Он тоа се води по емоции или како ќе му кажат другарите, арно вели Теси малечок е уште.
   
  На GossupGirlxoxo, Marte95 и tessie им се допаѓа ова.
 7. GossupGirlxoxo

  GossupGirlxoxo Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  абе како може другар му да му забрани ?! Според мене овој си игра со тебе...
   
  На Princess.A му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Princess.A

  Princess.A Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  И јас се согласувам со феминката над мене дека си игра си тебе. Изговор е тоа само и многу ниско паднале и двајцата...
  ти биди си дама со достоинство и не паѓај на нивно ниско ниво. Не спомнувај му ништо веќе за тоа нека се чуди и прави се дека ти поминало и не се замараш веќе, а не да си крева акции господинот.
   
  На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GossupGirlxoxo

  GossupGirlxoxo Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2014
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  Да, и пробај малце поигнорирај го ќе трча како куче по тебе
   
  На Princess.A му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.925
  И јас ќе се сложам со тебе. Да му врати со иста мера.
   
  На GossupGirlxoxo му/ѝ се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.223
  Допаѓања:
  139.179
  Пол:
  Женски
  На таквиот дечко немој ни здраво да му кажеш. Игнорирај го само.
   
 12. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.515
  се извинувам што ќе бидам дрска
  Ама јас вака ја разбирам ситуацијата, ако не сум разбрала добро не го земајте во предвид моето мислење.

  1.Како би реагирале кога ваш најдобар другар се обидува да ви го мести неговиот другар во кој сум лудо вљубена и тој се согласи но под услов = Типот не те сака. Ако сакаше да биде со тебе немаше да постои услов:!:
  2. но под услов мојата најдобра другарка му ја мести на мојот другар = А ти каков другар си ако безусловно не ја местиш твојата најдобра другарка на твојот најдобар другар ако знаеш дека тој ја сака:!:= Себичен другар
  3.мене јако ме зафркна=sum= што ќе си здробиш тоа ќе си сркаш.
  Другар ти за да ти покаже дека типот кој го сакаш, нема никакви чувства кон тебе, го одбрал најстрогиот можен начин.Зошто? Злато ти упорно не си сакала да сфатиш дека не те сака. Понекогаш најлошиот начин е најдобриот начин. Сигурно си му се качила на глава за дечкото. Кој според мене не сака да те смисли.
  Дополнително го одбрал тој начин, затоа што, ти си ги замарила неговите чувства, кон твојата најдобра другарка. Во твојот случај, тој неможел да направи типот да те сака, ама ти си можела да направиш нешто во врска со неговите чувства, затоа што и ти си му него ДРУГАРКА а не само он тебе. Другарството мора да биде заемно. А и како што гледаме твојата другарка имала чувства кон него, зошто да немала, немала да се сложи на двоен состанок, како што направил другар му .
  Е сега тоа ти невозвратена љубов ...во љубовта нема правила. Нема што да се лутиш. Убаво ти ги спуштиле крилјата на земјата. Кој високо лета ниско паѓа.
  Жал ми е ама тоа е болната вистина. Се надевам во иднина љубовта ќе ти биде секогаш возвратена.
   
  На Miss.M5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Igrata

  Igrata Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2013
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Машки
  Чек чек чек чек а како се случи тоа да го сакаш? Како го свати тоа? Што е тоа што толку те привликува за да мора да го имаш барем на една вечер?