1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изнајмен или купен фустан

Дискусија во 'Свадба' започната од ciribiribela, 7 октомври 2010.

  1. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Ти оди еден ден и разгледај какви фустани има и што ти се допаѓа и потоа кажи и на свекрвата дека си нашла и евентуално колку кошта .Инаку не се секирај свекрвата не бира фустан ,тоа го прави невестата. А ако сака да бира свекрвата ,тогаш твоите ќе му бираат одело на зетот :D
     
  2. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    јас за мојата свадба си го изнајмив фустанот за 100 евра, сама си платив :lol:
    а што ако го шиев за џабе ке дадев многу пари и така ке ми стоеше во плакарот :D
    јас сум за изнајмување фустан :P
     
    На eleni23 и padme1517 им се допаѓа ова.
  3. ane-sk

    ane-sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    694
    Јас сум за купен фустан.Веќе си го нарачав и се надевам ќе биде каков што го замислував :)
    Ќе ме кошта 700 евра и ич не ги жалам парите.
     
    На Sharlott му/ѝ се допаѓа ова.
  4. mkgirl

    mkgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    8
    Ane-sk, од кај го нарача фустанот? Јас треба во што најбрзо време да се одлучам.. веќе избрав модел од интернет но не знам каде да го шијам. Не знам дали ке го направат баш таков како на сликата.
     
  5. ane-sk

    ane-sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    694

    Го нарачав кај Зијане во Беверли.Поскапа е од другите но сите ми ја фалеа,а сум и видела нејзини венацаници по свадби и стварно биле прекрасни,како што си сакале невестите,тоа мислам е најбитно :)
     
  6. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    И јас шиев фустан од слика од интернет , на едно место не е важно кое ми бараа 550 евра, ми се виде скапо, па отидов во Мавровка и истиот модел ми го соши шивачка за 250 евра. Ако сакаш број од неа ќе ти дадам во ЛП.
     
  7. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    јас си шиев за 380 евра ете ја стои ама нека,тоа е спомен останува за цел живот може ќерка ми ќе сака да ја облече кога ќе се омажи МОЖЕБИ :D :D
     
  8. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    хиихих и јас и сестрами го облековме од мајка ми фустанот од нејзината свадба, ама ко си игравме ко бевме малечки :D
     
  9. Vesna25

    Vesna25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    11


    Кај го изнајми???
     
  10. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    го изнајмив во охрид, во емили тоа е бутик за венчаници, а мислам дека има и струга бутик ;)
     
  11. hunny-bunny

    hunny-bunny Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2011
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    80
    ако некој знае каде изнајмуваат венцаници и која цена се двизам молам да ме извести. :*
     
  12. ivo-na

    ivo-na Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2011
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    39
    Јас сепак сум за купување на невестинскиот фустан. Сепак еднаш (би требало да) се случува. Глупаво ми е да се изнајмува за таков настан, на тој ден сите ке бидат облечени во ново, а невестата која е главната ѕвезда на свадбата да биде во нешто што ниту било, ниту пак ќе биде нејзино ...
    Сепак се зависи и од можностите ...
    А за изнајмување - па мислам дека скоро во секој бутик за венчаници изнајмуваат, треба само да се распрашаш, има различни и модели и цени.
     
  13. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    јас мислам дека кај и да прашаш каде што има венчаници за продавање тие и изнајмуват
     
  14. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Јас мислам изнајмен зашто ми е да го купам кога знам дека поќе никогаш нема да го облечам само за фаќање место и за прашина друго ништо
     
  15. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Купен секако, ако немаш можности да купиш изнајмуваш, изнајмувањето е секогаш втората опција :)
     
  16. lady05

    lady05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    48
    Здраво девојки, ве замолувам да ми кажете ако знаете каде може да се изнајми венчаница но да ја сошијат како што јас сакам и после да им ја вратам (да бидам прва која ке го носи), поздрав имајте убав ден....
     
  17. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    секаде каде што се продава и изнајмуват ако сакаш? а ако имаш план специјално за тебе да биде шиен и прва да го облечеш ќе те чини поскапо ако треба да го изнајмиш за 7 илјади така може да биде и за 14 илјади. а од каде си?
     
  18. lolooo

    lolooo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    11
    jas za mojata svadba prvo bi videla da iznajmam dokolku se soglasat so toa familit od dvete strani bidejki nesakam posle samo na zakacalka da mi stoe i tolku pari za edna vecer da se frlat a dokolku navistina ne mi se dopadnat ke kipa bidejki ne se samo da zemes a da ne ti se dopaga :) :) :) :) i potoa duplo da dases :)
     
  19. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Како што кажаа и погоре,секако дека е поубаво да е купен и да биде лично твој.Друго е кога ќе се облечеш во нешто лично твое (особено на тој ден) и нема да бидеш ничија копија,а друго во нешто кое го носеле милион пред тебе.


    Но,сепак се до финансиите. :)
     
  20. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Ако имам доволно финансиски средства (мора да имам :D ) ќе си го купам секако.