1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изнајмување/Издавање на стан (куќа)

Дискусија во 'Дом' започната од teddygirl, 3 ноември 2011.

 1. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  617
  Дали знаете некој што издава стан во Скопје по конкретно Автокоманда по околу 50 м2
  ајде плс помогнете :)
  Тука можете да напишете ако имате за издавање соба во куќа или стан или познавате некој кој издава.
  ПРАВИЛО: Сите информации поврзани со издавателот пренесете си ги преку ЛП(лични пораки) за да ја задржиме нивната приватност. (Телефонските броеви и др. информации)
   
 2. lepa.milena

  lepa.milena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2011
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  161
  Изнајмување на стан

  види на онлајн огласи на http://www.pazar3.mk/ одбери град и после ќе видиш по категории
   
 3. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  617
  Изнајмување на стан

  Уфф мислам дека скоро сите можни страни ги прегледав :) мислев ако знаете некој од ваши пријатели да издава, сте виделе оглас,... али сепак фала мн ;)
   
 4. mia9184

  mia9184 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Изнајмување на стан

  Итно ми треба соба за изнајмување во Маџари , ако некој знае или изнајмува ке ве молам писете ми лп.
  Однапред Ви благодарам !
   
 5. OzzyAngel

  OzzyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2010
  Пораки:
  1.884
  Допаѓања:
  1.223
  Изнајмување на стан

  Мислам дека e добро да има ваква тема за сите кои бараат да изнајмат соба/стан/спрат од куќа или пак имаат за издавање.

  Јас барам стан или соба во Скопје за едно лице, ако знаете- пишете ми.
   
 6. Maacy

  Maacy Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  2
  Итно ми треба стан во центарот на Скопје. За 4 дена мора да се преселам. Ве молам помогнете ми.
  Поздрав ]:)
   
 7. MalataNena

  MalataNena Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  181
  Каде во Скопје можам да најдам стан на изнајмување за Нова Година?
   
 8. rajna-vojvoda

  rajna-vojvoda Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  282
  Пол:
  Женски
  ова морам да го кажам за становите во Скопје и кириите......ПА ДАЛИ СЕ НОРМАЛНИ!!!! јас до скоро плакав кирии ама тоа е нешто неиздржливо и како што гледам се повеке и повеке растат цените, па до кога , па ова е грабеж а што е најинтересно никој во државава не се замара со тоа да се стави ред, да плакаат газдите нешто на тој приход...данок или како и да е ..ова е најдобриот бизнис ИЗДАВАЊЕ НА СТАН ВО СКОПЈЕ . ни данок ни бутур а парииии колку сакаш до кога до кога ...до кога :fubar:
   
 9. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Ретко кој се нафаќа да издава стан за Нова Година, посебно не на тинејџери. Не им се исплати пошто може лом да им направаат. Инаку има такви ама ретки се, треба да се намачиш додека да дојдеш до некој што ќе издава стан за Нова Година. ;)
   
 10. nicolosi

  nicolosi Активен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  се издава стан 50-60 м2 во населба Железара на главната улица 072629971
   
 11. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.168
  Општи прашања

  Малку прашањево не е едноставно, но навистина ми треба да најдам двособен стан за изнајмување, на локација Кисела Вода, Аеродром, Карпош 1, Буњаковец, Капиштец! Со дечко ми сакаме да живееме заедно ама навистина овие од агенцииве за недвижнини земаат преголем процент за нив, ни бараат 100 евра за услуга. Сепак, ако некоја знае добар стан кој се издава за 200 евра, пристојно наместен нека ми пише?
   
  На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
 12. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  229
  Искрено, за 200 евра многу мала сума е за наместен стан. Знам кај Песталоци позади Буњаковец трговскиот, издаваат двособен, наместен за 300 евра.
  Побарај позади Хотел Карпош, во старите згради, таму 90% од становите се издаваат на студенти, таму може да начекаш нешто. Најдобро, залепи оглас на влезовите, сигурно ке ти се јави некој.
   
 13. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.043
  Двособен може нема да најдете, ама до околу 40-45квадрати сигурно има и во Аеродром до 200евра наместени.
  Ти предлагам да разгледаш низ ова страните за огласи што се, барем јас до сега секогаш на тој начин сум наоѓала.
   
 14. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Девојќи се издава стан во Аеродром, кај три бисери 58 квадрати. цената е 250 евра. Пишете ми лп ако сте заинтересирани ќе ви ги кажам сите потребни информации. :hug: :hug: :hug: :hug:
   
 15. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.702
  Допаѓања:
  17.199
  Пол:
  Женски
  Ми треба итно спрат од куќа или соба со вц и кујна во маџари,триангла....ако знае некој нека ми пише порака.благодарам
   
 16. Chupe

  Chupe Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2011
  Пораки:
  656
  Допаѓања:
  421
  Се издава гарсоњера во близина на Железничка станица, ако некој е заинтересиран нека ми пише л п па ќе му испратам број од луѓето
   
 17. My-Way

  My-Way Активен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Барам еднособен стан или соба во Битола за 1 лице, ако знае некој нека пише :)
   
 18. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  итно се бара стан во аеродром по можност двособен благодарам однапред
   
 19. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.034
  Допаѓања:
  97.827
  Пол:
  Женски
  Се издава празен стан во Црниче , 50 м2 во куќа на приземје , со посебен влез. Цена , ако е еден , 130 евра. Ако се повеќе луѓе 150 евра. Станот се состои од купатило , кујна и салон. Информации на телефон : 075/595-685
   
 20. srcka55

  srcka55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2011
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  18
  јас зивам во битола со уште една цимерка и ни фалат 2 па дојди ти и ќе ни фали уште една хаха,иначе 3 собен е станот....пиши во лп ако те интересира детаљи нешто...позз