1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изнајмување/Издавање на стан (куќа)

Дискусија во 'Дом' започната од teddygirl, 3 ноември 2011.

  1. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    Дали знаете некој што издава стан во Скопје по конкретно Автокоманда по околу 50 м2
    ајде плс помогнете :)
    Тука можете да напишете ако имате за издавање соба во куќа или стан или познавате некој кој издава.
    ПРАВИЛО: Сите информации поврзани со издавателот пренесете си ги преку ЛП(лични пораки) за да ја задржиме нивната приватност. (Телефонските броеви и др. информации)
     
  2. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    Изнајмување на стан

    види на онлајн огласи на http://www.pazar3.mk/ одбери град и после ќе видиш по категории
     
  3. teddygirl

    teddygirl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    618
    Изнајмување на стан

    Уфф мислам дека скоро сите можни страни ги прегледав :) мислев ако знаете некој од ваши пријатели да издава, сте виделе оглас,... али сепак фала мн ;)
     
  4. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Изнајмување на стан

    Итно ми треба соба за изнајмување во Маџари , ако некој знае или изнајмува ке ве молам писете ми лп.
    Однапред Ви благодарам !
     
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Изнајмување на стан

    Мислам дека e добро да има ваква тема за сите кои бараат да изнајмат соба/стан/спрат од куќа или пак имаат за издавање.

    Јас барам стан или соба во Скопје за едно лице, ако знаете- пишете ми.
     
  6. Maacy

    Maacy Активен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
    Итно ми треба стан во центарот на Скопје. За 4 дена мора да се преселам. Ве молам помогнете ми.
    Поздрав ]:)
     
  7. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    Каде во Скопје можам да најдам стан на изнајмување за Нова Година?
     
  8. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    ова морам да го кажам за становите во Скопје и кириите......ПА ДАЛИ СЕ НОРМАЛНИ!!!! јас до скоро плакав кирии ама тоа е нешто неиздржливо и како што гледам се повеке и повеке растат цените, па до кога , па ова е грабеж а што е најинтересно никој во државава не се замара со тоа да се стави ред, да плакаат газдите нешто на тој приход...данок или како и да е ..ова е најдобриот бизнис ИЗДАВАЊЕ НА СТАН ВО СКОПЈЕ . ни данок ни бутур а парииии колку сакаш до кога до кога ...до кога :fubar:
     
  9. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Ретко кој се нафаќа да издава стан за Нова Година, посебно не на тинејџери. Не им се исплати пошто може лом да им направаат. Инаку има такви ама ретки се, треба да се намачиш додека да дојдеш до некој што ќе издава стан за Нова Година. ;)
     
  10. nicolosi

    nicolosi Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    се издава стан 50-60 м2 во населба Железара на главната улица 072629971
     
  11. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.171
    Општи прашања

    Малку прашањево не е едноставно, но навистина ми треба да најдам двособен стан за изнајмување, на локација Кисела Вода, Аеродром, Карпош 1, Буњаковец, Капиштец! Со дечко ми сакаме да живееме заедно ама навистина овие од агенцииве за недвижнини земаат преголем процент за нив, ни бараат 100 евра за услуга. Сепак, ако некоја знае добар стан кој се издава за 200 евра, пристојно наместен нека ми пише?
     
    На AngelOfArh му/ѝ се допаѓа ова.
  12. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Искрено, за 200 евра многу мала сума е за наместен стан. Знам кај Песталоци позади Буњаковец трговскиот, издаваат двособен, наместен за 300 евра.
    Побарај позади Хотел Карпош, во старите згради, таму 90% од становите се издаваат на студенти, таму може да начекаш нешто. Најдобро, залепи оглас на влезовите, сигурно ке ти се јави некој.
     
  13. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    Двособен може нема да најдете, ама до околу 40-45квадрати сигурно има и во Аеродром до 200евра наместени.
    Ти предлагам да разгледаш низ ова страните за огласи што се, барем јас до сега секогаш на тој начин сум наоѓала.
     
  14. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Девојќи се издава стан во Аеродром, кај три бисери 58 квадрати. цената е 250 евра. Пишете ми лп ако сте заинтересирани ќе ви ги кажам сите потребни информации. :hug: :hug: :hug: :hug:
     
  15. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Ми треба итно спрат од куќа или соба со вц и кујна во маџари,триангла....ако знае некој нека ми пише порака.благодарам
     
  16. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    Се издава гарсоњера во близина на Железничка станица, ако некој е заинтересиран нека ми пише л п па ќе му испратам број од луѓето
     
  17. My-Way

    My-Way Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Барам еднособен стан или соба во Битола за 1 лице, ако знае некој нека пише :)
     
  18. stefigirl

    stefigirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    123
    итно се бара стан во аеродром по можност двособен благодарам однапред
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.877
    Допаѓања:
    102.876
    Пол:
    Женски
    Се издава празен стан во Црниче , 50 м2 во куќа на приземје , со посебен влез. Цена , ако е еден , 130 евра. Ако се повеќе луѓе 150 евра. Станот се состои од купатило , кујна и салон. Информации на телефон : 075/595-685
     
  20. srcka55

    srcka55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2011
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    18
    јас зивам во битола со уште една цимерка и ни фалат 2 па дојди ти и ќе ни фали уште една хаха,иначе 3 собен е станот....пиши во лп ако те интересира детаљи нешто...позз