1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изнајмување/Издавање на стан (куќа)

Дискусија во 'Дом' започната од teddygirl, 3 ноември 2011.

  1. TheEkaterina

    TheEkaterina Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2013
    Пораки:
    345
    Допаѓања:
    337
    Се издава стан од 40м2 во Скопје, населба кисела вода кај рампата на ул. Балзакова. Зградата е нова со лифт и жена која ја одржува зградата. Станот е на втор кат, со посебна спална соба со тераса, дневна со кујна и трпезарија, купатило опремено со туш кабина и машина за алишта. Во станот има тв и wifi како и подземен паркинг. Станот е погоден за студент, два студенти, пар или фамилија. Цената на станот е 150 евра. За повеќе информации пишете ми инбокс.

    Исто така...

    Се издава стан во Охрид од 70м2. Станот се наоѓа во самата охридска чаршија на прв спрат. Станот е нов и се издава прв пат. Станот е со две спални, кујна со машина за чинии, купатило со туш кабина, проточен бојлер, машина за алишта, дневна, тераса со поглед на чаршијата како и двор од 20м2. Во станот има тв, wifi, клима. Станот е погоден за фамилија со деца, две фамилии, пар, два пара. Туристички цена е 50 евра, за подолг период 150 евра месечно.
    За повеќе информации пишете ми инбокс.

    Доколку некој е заинтересиран издавам и стан на море во Албанија.
     
  2. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Барам стан под кирија да биде во населба Аеродром со спална соба кујна со дневна и вц.
    По можност да биде во близина на железничка станица или во кругот околу палма
    фала
     
  3. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Има ли некој искуство со издавање на пола стан? Станот е физички поделен, има две влезни врати. Како би се поделиле сметките за режиските трошоци? Дали може да се склучи Договор за издавање на пола стан и така да се завери на нотар?
     
  4. FLady

    FLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2012
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    16
    Baram trosoben stan, za 3-4 studenti vo Karpos 2, do 220 evra. Dokolku nekoj izdava ve molam kontaktirajte me.
     
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.010
    Пол:
    Женски
    Се издава ненаместен стан во населба Црниче - 50м2 со посебен влез, има салон , кујна и тоалет. Контакт телефон: Бранко , 075595685
     
  6. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    4.648
    Се бара помал стан/дел од куќа со посебен влез во Кисела Вода, до 150 евра ќирија за една вработена личност. Доколу има некој што издава,ве молам да ми пишете :)
     
  7. gjul

    gjul Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2012
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Здраво барам куќа за изнајмување до кај 120 до 130 евра можи лисиче или кисела вода битно е да има посебна спална соба кој издава нека ме контактира преку порака
     
  8. EuHenIa

    EuHenIa Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    2.359
    Допаѓања:
    72.930
    Пол:
    Женски
    Издавам стан во стар Аеродром 100м2, делумно наместен, со три спални, дневна, кујна, трпезарија, два тоалета, две тераси. На трети кат, зградата има лифт. Цена по договор. Заинтересирани пишете пп.
     
  9. LadyR

    LadyR Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2012
    Пораки:
    1.438
    Допаѓања:
    4.648
    Некој да не бара цимер (вработен,28 год) во Кисела Вода, за во посебна соба ќирија до 100тина евра?
    Или ако издава некој стан со мин. една спална нека ми пише (до 200 евра).
     
  10. Morgiana

    Morgiana Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2017
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, барам стан во Карпош од 200 најсила до 250 евра. Доколку некој од вас знае или изнајмува ве молам да ме контактирате тука.. :) :)
     
  11. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    Здраво, барам стан/гарсониера (за 2ца) во Скопје, околу 100 (со сметки, по лице). Доколку некој има инфо ве молам контактирајте ме во ПМ. Или доколку знаете за некоја група на фб или слично. Фалааа :)
     
  12. mouse

    mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Итно барам мал стан/гарсоњера до 120 евра за 1 лице.
     
  13. Capricorn96

    Capricorn96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2014
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    407
    Пол:
    Женски
    Луѓе, јас имам едно прашање и не знам каде да го поставам, овде ми изгледа соодветно.
    Дали постојат уште луѓе што живеат во странство а имаат куќи во Скопје и им треба семејство да живее во нивната куќа и да ја одржува всушност, без да плаќаат кирија? Ова знам дека имаше порано во Охрид, семејства, нормални само живеат во куќата и нормално ја одржуваат како своја а притоа не плаќаат кирија ниту добиваат нешто од газдите. Всушност услуга за услуга му доаѓа. Ме интересира многу, ако знае некој нека ме контактира ве молам :)
     
  14. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Се издава стан во Кисела Вода кај Шампионче. Во нова зграда, со нов мебел. Станот е 55м2, на прв спрат со 1 спална. Погоден за млад брачен пар или студенти. Станот се наоѓа во мирна околина, во непосредна близина има маркети, градинка, училишта.
     
  15. exxtra_man

    exxtra_man Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Некој да издава соба/стан во Кавадарци?
     
  16. Jovanaaa0301

    Jovanaaa0301 Активен член

    Се зачлени на:
    13 септември 2016
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    25
    Пол:
    Женски
    Некој да издава викендица или куќа во Катланово???
     
  17. Rakkche

    Rakkche Активен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    32
    Пол:
    Женски
    Nene kontakt I cena da ne znaes?
     
  18. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Издаден е.
     
  19. angelakr.

    angelakr. Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2018
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    Nekoj da ne izdava soba vo blizina na Zheleznichka?
     
  20. EuHenIa

    EuHenIa Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 мај 2017
    Пораки:
    2.359
    Допаѓања:
    72.930
    Пол:
    Женски
    Се издава стан во Карпош 3 позади Лептокарија, 50м2, две спални соби, погоден за семејство. Комплетно реновиран и опремен. На 1 спрат.