1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изнајмување/Издавање на стан (куќа)

Дискусија во 'Дом' започната од teddygirl, 3 ноември 2011.

  1. monik55

    monik55 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2015
    Пораки:
    7.968
    Допаѓања:
    59.589
    Пол:
    Женски
    Во таков живеам и 10.000 плаќам, Кисела вода Расадник.
     
    На Waverly Raven му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mala_plava

    Mala_plava Активен член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2020
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    78
    Пол:
    Женски
    Дали некој од вас издава стан или гарсоњера во скопје или гостивар Тетово..? и доколку има која е цената
     
  3. Waverly Raven

    Waverly Raven Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2017
    Пораки:
    2.829
    Допаѓања:
    10.473
    Пол:
    Машки
    Фала ви. Ме интересираше, бидејќи цените по огласиве се страшно напумпани па дури и во Кисела Вода за нов стан, наместен, со горенаведената квадратура се издава во просек за 200е, па дури и до 220-250е, ретко да се најде нешто под 200е. :|
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.
  4. IRBBB

    IRBBB Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 октомври 2019
    Пораки:
    8.135
    Допаѓања:
    33.009
    Пол:
    Женски
    Има секакви цени и секакви услови. Некои бараат и преку 250€ за гарсоњера во стара зграда на приземје, каде има влага и мувла.

    Во станот во кој што живеам сум веќе 2 години. Тогаш кога баравме, услов ни беше локацијата и да има една спална соба. Сите што ги видовме се движеа меѓу 230-260€.
    Пробај да разговараш со агент од агенциите што се занимаваат со изнајмување/продавање, можеби ќе добиеш некои совети или насоки.
     
    На Waverly Raven му/ѝ се допаѓа ова.
  5. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Станот во Скопје, Аеродром кај што седев оди на издавање.
    Локацијата е супер, газдите екстра. Комотен е, совршен за вработена девојка која сака мир и стабилност. Ако некој го интересира, може ЛП.
     
  6. Vekiiii124

    Vekiiii124 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2021
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Baram kujka za izdavanje vo Kavadarci. Ako nekoj znae da mi predlozi. Sekoj predlog ke bide prifaten.
     
  7. Mami3

    Mami3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2020
    Пораки:
    1.669
    Допаѓања:
    2.811
    Пол:
    Женски
    Kisela voda 200evra se izdavaat, novite vo Rasadnik zavisno od periodot i kolku e namesten.
    Toa se na lice mesto se dogovara'!
     
  8. Bebi25

    Bebi25 Нов член

    Се зачлени на:
    17 мај 2021
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, барам две цимерки за во стан од 60 м2 во населба Кисела Вода, на самиот булевар Борис Трајковски. Станот располага со две спални соби, дневен престој со трпезарија, посебна кујна, тоалет, балкон и подрумски простории. Вселив од 01.06.21. Цена: 240 евра. Контакт телефон: 076233557
     
  9. kate28

    kate28 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2013
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    15
    Zdravo na site.Iznajmuvam stan vo Reonski Centar Aerodrom-Novo Lisice.Stanot e so povrsina od 48m2,kompletno namesten.Na 1 kat, od vkupno 5. Ima lift,centralno greenje.Sloboden od 1vi januari.Cena 200 eur, a za podolg vremenski period moze i 180wur.
     

    Прикачени фајлови:

  10. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Имам веќе најден стан во Аеродром над семос. Газдарицата е многу фина. Станот е целосно нов, опремен. Со две посебни спални соби, би биле две цимерки. Пишете ми ЛП ако сте заинтересирани.
     
  11. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Здраво. Барам стан/гарсоњера за сама девојка, до 100/150е со помали трошоци :)
     
    На Bibce_ му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Domitia

    Domitia Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2021
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво, барам стан или гарсониера во Битола, во близина на горното Веро.
     
  13. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Здраво, барам стан за издавње во Битола во близина на педагошки факултет. Дали некој издава или може да ми помогне да најдам?
     
  14. Domitia

    Domitia Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2021
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво, и јас во тој дел барам стан, се слушнав деновиве со повеќе луѓе. Доколку сакаш цимерка, во посебни соби, може заедно да се договориме за некој од становите што ги имам најдено. И мене прво ми беше планот сама, но високи се цените.
     
    Последна измена: 13 септември 2021
  15. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Те разбирам но јас бидејќи имам дечко две години може ќе ти смета ако останува плус има двајца браќа со девојки може ќе сакаат и тие да дојдат, а знам дека сакаат тука сме во години. Нема да ти е комотно те разбирам па затоа решив сама за да може да остануваат колку сакаат а да не пречат на никого.
     
  16. Domitia

    Domitia Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2021
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=3531372 тука се јавив ми рече околу 7-8000мкд, иако пишува кај болницата мислам ми рече дека блиску кај педагошки е. Разгледај ги и останатите на реклама5 и пазар3, имаше повеќе тука блиску, само со повисоки цени.
     
  17. neongirl07

    neongirl07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2015
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Која би била прифатлива цена за стан од 53 квадрати во Автокоманда, се ново уредено ?
     
  18. Domitia

    Domitia Активен член

    Се зачлени на:
    6 септември 2021
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Здраво дечки,

    Пред некое време почнав да седам под кирија, и се договоривме да му платам месец унапред. Јас месец унапред подразбирам на почеток на месец да му дадам пари за цел месец што ќе го седам ( значи тоа е тој месец унапред платен целосно ).
    Е сега, ми побара пари за два месеци, му кажав дека нема шанси, дека ќе биде како што зборнавме.
    Чисто ме интересира, како луѓето што издаваат станови го разбираат тоа "месец унапред"?
     
  19. Сара Лав

    Сара Лав Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2021
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    1.351
    Пол:
    Женски
    230eur
     
  20. Сара Лав

    Сара Лав Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2021
    Пораки:
    532
    Допаѓања:
    1.351
    Пол:
    Женски
    Една кирија е задржана како депозит. На крај од престој или ќе се пребие од последната кирија или ќе Ви го врати депозитот(една кирија). Најчесто сите функционираат на овој начин. Тоа значи месец унапред, односно една кирија ќе си биде депозит, затоа и првиот пат всушност плаќате 2 кирии. Незнам како сте се договориле вие, ама по ова што сте го пишале е така и најчесто така се прави при издавање. Секое добро
     
    На IRBBB му/ѝ се допаѓа ова.