1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изнајмување на венчаница

Дискусија во 'Свадба' започната од Maca_84, 2 ноември 2015.

 1. LoveHope

  LoveHope Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  3.921
  Пол:
  Женски
  @SunnyGirl2 јас во штип кога прашав,излегува изнајмувањето упола цена од таа што се продава. Два модели што гледав дали беа 12000-15000... Па одлучив да си сошијам,шиењето ме чинеше 4000ден а материјалот јас си го купив. Ако те интересира моделчето ќе ти пишам лп.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.881
  Допаѓања:
  5.427
  Материјал од каде, зашто некои се доста скапи? Ја сакам оној стил прилепен и да почнува да се пушта под задник малку не многу да е широк. Но, и тул кој че можам да го извадам да биди како додатен дел.
   
 3. LoveHope

  LoveHope Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  3.921
  Пол:
  Женски
  Од скопје купив од женски пазар. Чипка купував 1500 беше метрото,сатен од 300ден па нагоре и тулот незнам колку беше.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.632
  Допаѓања:
  303.386
  Во Мавровка има дуќани за шиење и изнајмување венчаници.
  Упола цена ги даваат, некои и поефтино, зависи колку пати е изнајмена.
  Ти ја даваат чиста-неизгазена и неиспотена (од хемиско донесена), фино се - пеглана.
  Е сеа , некои се пожолтени малку од стоење , ама има избор.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. merien5224

  merien5224 Нов член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Каде можам да изнајмам или да купам под 2000 ден бела бундичка?
   
 6. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  4.066
  Допаѓања:
  26.168
  Пол:
  Женски
  Ја најдов во еден бутик кај Градежен факултет 900 денари на попуст. Претходно цело Скопје го превртев. Тешко се наоѓа под.
   
 7. Iri.iri

  Iri.iri Нов член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Препорака за изнајмување на венчаница или некој што продава?
   
  На Sofronko му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sofronko

  Sofronko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  897
  Пол:
  Женски
  Каква венчаница бараш?
   
 9. cvetche95

  cvetche95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Iznajmuvanje vencanici Gevgelija провери на фб
   
 10. maja1511

  maja1511 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  здраво феминки би сакала да ве прашам за изнајмување на венчаница скоро на сите бутици што ги најдов на фб им пишав сеуште немам одговор,Ќе правам мини свадба со 20-30 луѓе ми треба нешто едноставно дали знае некој каде можам да најдам?
   
 11. doll.a

  doll.a Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Имам венчаница купено од Нана 12.000 мкд ја продавам за 2500 мкд.
  Број Л
  Screenshot_20210623-182724_Instagram.jpg Screenshot_20210623-182738_Instagram.jpg