1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изнајмување на облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од rossonerka, 24 јуни 2012.

  1. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Само со сестра ми менувам гардероба и со никој друг. А тоа горделивоста што викате нема никава врска со ова. Хигиенски причини на прво место и плус ништо не ми значи дали ќе носам брендирана гардероба или па да паѓам во несвест леле мора барем еднаш да облечам фустан од Диор, макар било и последно. И не сфаќам, ќе изнајмам нешто и ќе го носам еднаш за да ме видат дека носам бренд, кои реално никогаш не можам да си го дозволам и никогаш тоа нема да биде мое. :^)
    Бедно ми е, па и сто пати нека е однесено на хемиско.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  2. shopingfeminka

    shopingfeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Во последниве две години само на свадби одам и за секоја втора свадба купувам или шијам нов фустан кој реално после тоа ми стои само на закачалка, на запад што убаво сегде имаат продавници за изнајмување на фустани каде што изнајмувањето е само 20-30% од цената на фустанот, а може да се изнајмат и online, мислам дека дефинитивно и нас ни фали еден ваков бутик, вие девојки што мислите?
     
  3. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.580
    Пол:
    Женски
    Па би изнајмила, зошто да не. Ќе имам различен фустан за различна прилика наместо истите што ги имам да ги носам постојано. :D