1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изненадувања

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Angelche, 16 август 2010.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Изненадувањата се дел од нашето секојдневие. Се изненадуваме, не изненадуваат..позитивно и негативно, важно ни приредуваат изненадувања, а ние реагираме...реагираме различно на секое изненадување, остануваме со отворена уста, зачудени..без зборови, вкочанети, и слично.
  А Вие како реагирате на изненадувања?
  Сакате ли изненадувања?
  Дали некому сте приредиле изненадување?
  [​IMG]
   
 2. guardian

  guardian Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Obozavam iznenaduvanja, posebno koga nekogo ke iznenadam.Vsusnost najcesto toa e decko mi i sekogas znam da go ostavam bez zdiv :D Mu podgotvuvam nesta koi gi saka ili ednostavno nesta koi predizvikuvaat i znae da se pozali ako dolgo vreme ne sum go iznenadila.I koga sme veke kaj toa razsmisluvam sto sledno da mu podgotvam, a i isto i toj sinoka mi rece deka mi podgotvil nesto. EDVAJ CEKAAAM
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас па таков труп сум невиден!
  Обожавам изненадувања, ама пусто кога ќе ми приредат некое како да не знам да реагирам т.е. не знам како да бидам ИЗНЕНАДЕНА. Се ми се чини дека некако вештачки делувам.
  :D
   
  На moon1, swe.ety, Justice и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Не сакам изненадувања од типот - Еееееј ти спремаме изненадување! :^)
  Јас без трпение, тогаш ми се оди да им кажам, не се ни трудете, напикајте си го.... тииииит! :D
  Ама генерално ги сакам, навистина да е изненадување, да немам поим дека ме очекува, а знам и да ги приготвувам. :P

  Последното изненадување кое ме остави без здив беше песна која дечко ми, ми ја отсвире на гитара, посветена на моите очи. :$ Јас и не сум некоја клише романтичарка, ама не очекував, се погоди моментот, така убаво се наредија коцките, не можев да поверувам дека ми се случува мене, морав да станам и да проверам да не сум се подмочала од среќа!!! :rofl: Останав буквално без зборови и без здив. :$ :inlove:
   
 5. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.323
  Допаѓања:
  5.838
  Обожавам изненадувања.
  Можеби само 2/3 изненадувања сум имала до сега и тоа прекарасни од личности кои ги почитувам.
  Приредувам изненадувања,особено на брат ми. :)
   
 6. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Хаха Хипица се пронајдов во твојов пост. И јас не реагирам никако на изненадувања. Дури дечко ми еднаш и ми се налути за тоа. :$
   
 7. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Ич нејкам.... како прво ја мразам реченицата од типот Ти спремаме изненадување......само се нервирам дур не ми го дадат затоа што сум нестрплива...ко 2ро незнам како да реагирам...Ко 3 ако некој знае дека нешто многу сакам долго време ( еве пример Iphone) повеке сакам јас да дојдам за да ми го купи отколку да ми купи и да не ми се свига....сакам изненадувања како ке направам тоа и тоа знам дека сакаш.,..ама и јас да планирам со него :)
   
  На mima83 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Изненадувања...Просто ги сакам.Најмногу обожавам да бидам изненадена ама не изненадување од типот ти спремам изненадување,така не :)
  Почесто сум давала отколку што сум добивала изненадувања.По природа сум тежок романтик и обожавам да приредувам изненадувања со свеќи,цртежи,љубовна тетратка и такви работи кои се преубави.
  Последно изненадување што го добив беше пред околу 1 месец кога дечко ми беше на одмор,ми рече дека ќе спие во собата зошто сакал да се одмори додека другите биле на плажа.Убавиот тој не сакал да му звонам за да осетам дека е во автобус.Потоа ми се јави демек станал од сон да се симнам пред зграда да му ги дадам папките со музика на другар му.Јас појма немав и кога се симнав во темницата пред зграда ми скокна.Останав без здив :)
   
 9. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Леле исто :) Укочена сум цела и чудно делувам некако. Не знам зошто исто е без разлика колку ќе му се израдувам на изненадувањето :?:
   
 10. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Сакам изненадувања ако се убаво смислени. :D Сега на 21 насетувам едно такво изненадување . :)
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ептен сакам изненадувања :$ а тоа само дечко ми може да ми го направи :* и го прави постојано.
  некои романтични вечери, свеќи едно друго, па родендените мои, .... прекрасно ми е :angel:
  ептен се радувам тогаш и секогаш плачам од среќа и сум како аватарот на Спичлес што беше :lol:
  сакам кога некој пријатно ќе ме изненади.
  а јас ретко изненадувам :wasntme:

  :wasntme: it's all about me :angel:
   
 12. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Посебно обожавам да приредувам изненадувања, посебно на најблиските пријатели...некое мало поклонче што знам дека ќе и/му користи, убав гест како вчера/ручек, пикник со црвено вино и слично. А нормално дека сакам и да ме изненадуваат, а кој не!? :hai:
   
 13. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  Обоожавам изненадувања!!!Ме радуваат ситници,па и најмалите пријатни изненадувања ме радуваат...
  Сега засега почесто изненадувам јас...отколку што ме изненадуваат мене... :tmi:
   
 14. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  ГИ ОБОЖАВАМ а и многу често ги приредувам
  иако може некогаш бурно изреагирам тоа е затоа што сум изненадена и не сум ги дочекала подготвена. :P
   
 15. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  сакам да ме изненадат со поклон без причина и јас така ги изненадувам најблиските :)
   
 16. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Доживеав многу пријатно изненадување од мојот сакан на 11-април т.е. мојот роденден.
  Се договоривме да излеземе во пицерија сами двајцата.Пред да дојде по мене на закажаното место поминал во пицеријата се договорил со келнерот да ни ја укрсат масата.
  Влегувам со очите гледам каде ке седнеме и одеднаш погледот ми застанува има што да видам маса со ружа кој тој ја купил убав црвен чаршав,по чаршавот расфрлано зелено,црвени цветови и две мали свеки запалени се расплакав од радост,воодушевување и изненадување.
  Откако наздравивме со црвено вино го вади подарокот ланче и гривна сребрени и од изненадувањето останав без здив,неочекував бидејки се договоривме да не ми купува ништо,патувањето за Турција да ми биде роденденски поклон,а и да не трошиме пари.
  Најубаво изненадување ми беше ова.
   
  На delvi и Blanca им се допаѓа ова.
 17. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  почесто знам да изненадам со некое мало подароче или ситница на лугето кои ми значат :inlove: , а секако дека сакам да ме изненадат , и обично на иненадување сум :$ или :o
   
 18. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.689
  Повеќе сакам јас кога изненадувам а несакам мене да ме изненадуваат :lol: малку сум скептична :?: инаку ги изненадувам најмногу мајка ми,сестра ми и дечко ми...со некои ситници,поклончиња,а дечко ми со некои романтики,долен веш итнннн и тој кутриот се труди да ме изненадува ама знае ако не ми е погоден денот-тешко него :P уствари еднаш ми организира романтична вечера и ме викна-тогаш не живеевме заедно,јас имав утредента во 7 часот колоквиум а тој упорно ме викаше и кога видов за што ме викал се испокарав со него :tmi: после се каев нормално-ама напната бев од колоквиумската и знам дека свашта му кажав :worried: затоа што си е сигурно сигурно-јас повеќе изненадувам....инаку мајка ми исто знае да ме изненади кога ќе ми купи нешто што сум сакала ама не сум и побарала,или кога без да ми каже ќе дојде во скопјево да ме види :inlove:
   
 19. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Еех кој не сака изненадувања?! Можеби само оние без трпение. :lol:
  Ахам, ги сакам, ама оние позитивните. Често ми се случуваат несакани изненадувња, она кога никој не сакал, ама сум се изненадила и тоа баш пријатно. :D
  Оние кои ме познаваат знаат што сакам и само тие можат вистински да ме изненадат.
  Кога јас спремам изненадување понестрплива сум од тој за кого е наменето и се издавам. :lol:
  Знам да кажам „еее да видиш што ти спремаме за роденден“ и оп, готов е, се паднало во вода. Ама тоа сум јас. :D
  Инаку, често ми се случуваат и негативни изненадувња, кои иако не ги сакам морам да ги поднесувам, најчесто расплакана...
   
 20. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Знам да одглумам изненаденост па дури и ако не ми се допаѓа затоа што сепак некој се потрудил, го ценат тој нечиј труд.
  Да правам изненадувања, па и не обожувам, затоа што ми приредиле неколку пати, па не бев задоволна, не сакам некој да ми прави и мене лице (како што јас некому правам).