1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изненадувања

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Angelche, 16 август 2010.

  1. emma-chan

    emma-chan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    9
    МРАЗАМ Изненадувања!
     
  2. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    обожавам изненадувања !! :lol:
     
  3. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Обозавам изненадувања се доколку се добри и сакам даизненадувам некого но со цел да привлечам насмевка на неговото лице :)
     
  4. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Никогаш не признавам дека всушност обожавам изненадувања. Секогаш се правам дека сe' знам и дека ми е сеедно. :$ :D
     
  5. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    Изненадување-ДА, ама предходно да не ми го посочат тоа дека спремаат изненадување.
     
  6. SoNi55

    SoNi55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Сакам изненадувања,а сакам и да приредам некому.Ова второто малку повеќе ме исполнува!!!
     
  7. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Сакам изненадувања само ако е за убаво. ретко ми се случуваат но кога се случуваат многу сум хепи :D
     
  8. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Сакам изненадувања ама само кога се пријатни. :D Многу сакам кога ќе ми се случи нешто убаво, а неочекувано. Таквите работи се најслатки.
    Инаку, и јас сакам да приредувам убави изненадувања и да видам насмевка на лицата на моите најсакани. :)
     
  9. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Па изненадувања да, ама само ако се пријатни, а нормално не ако е нешто лошо...
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ниту сакам, ниту мразам изненадувања. Зависно од тоа какви се. :^)

    Не знам да реагирам на нив, и не ги приредувам.
    Како што е напишано во првиот пост, некои вкочанети, без зборови, некои плачат, други урлаат, јас? -Ништо.
    Не сакам да лажирам емоции и поради тоа што сум без израз на лицето ми е уште понепријатно. Едноставно не знам како да реагирам на нив, но да речеме дека кога ми се допаѓа приреденото, ме онерасположува очекувањето за моја реакција. |(
     
  11. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Сакаааммм изненадувања...но оние баш изненадувања за кои немам појма...а не некој ќе ми рече еј ти купив поклон ќе ти го дадам тогаш и тогаш...ма ебати таквото изненадување...
    А сакам и да приредувам... :)
     
    На biggirlsdontcry и tweety26 им се допаѓа ова.
  12. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Сум приредила многу изненадувања и сум мошне креативна во тоа. Изненадувања приредувам на луѓе кои добро ги познавам и кои знам што би им се допаднало. И секогаш се чувствувам толку убаво кога ќе им ја видам реакцијата :) Тоа што се среќни, а причината е нешто што јас сум направила, е бесценето!
    Мене најмногу изненадувања ми приредиле другарките и дечко ми. До тој степен да не можам „а“ да кажам, ваква сум - :o
    :lol:
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Justice

    Justice Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    90
    Леле и јас многу сакам изненадувања. :) А и не сум многу креативна па и јас не приредувам многу...
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Сакам да ми приредуваат изненадување, а исто толку и сакам да приредувам изненадување. Самиот чин на изненадување е воедно и знак на внимание,почит. Кога добивам изненадување, доволно ми е самото изненадување, а кога правам изненадување се трудам тие секогаш да бидат нови,поразлични од претхофните,да одговара на личноста на која и се приредува изненадување, секогаш се ставам на местото на таа личност за да подразмислам дали тоа навистина би и се допаднало.
    Лани добив три прекрасни изненадувања. Првото беше од мојот дечко за мојот роденде, тој цел ден не ми честиташе роденден, дури вечерта кога се видовме, ми подари прекрасен букет ружи и ми го честита роденденот.
    Второто изненадување беше кога се вратив од Америка. Беше мај месец ноќта стигнав околу 23:30-00:00ч, а пред зграда ме чекаа сите мои колеги-стрелци од стрелаштво заедно со тренерот, ме чекаа со букети цвеќе и подароци за да ми го честитаат постигнатиот успех во Америка, со кој обезбедив учество на Младинските олимписки игри, и Б норма за Лондон 2012.
    А последното изненадување ми беше приредно лани во 6 Август каде што наместо само татко ми да ме чека на Аеродромот кога пристигнував од Минхен, заедно со татко ми, ме чекаше и мојот прв братучед кој го немав видено долг период.

    Исто така сакам и да приредувам изненадувања.Досега имам организирано многу изненадувања
    пред 2 години, на дечко ми му купив многу убава торта за роденден со огномет.(бидејќи никогаш немал торта од причина што е на посна куќна слава роден)
    Исто така преклани на класната и организиравме изненадување (она не знаеше дека ние знаеме дека и е роденден).

    Едно од последните изненадување и го направив исто така на една наша форумџика-со помош на друга форумџика, изненадувањето беше, пред врата и оставивме ружа и прстен,со картичка во кој пишуваше љубовен текст и на крај ОМАЖИ СЕ ЗА МЕНЕ!!!!!
    Oткако дозна, мислам дека ќе не утепаше :rofl:
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. samomarija

    samomarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    45
    Обожавам изненадувања.
     
    На niina16 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. madamstefi

    madamstefi Нов член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    15
    сакам изнемадувања а сакам и да бидам изненадувана па често другарките ми прават изненадувања си правиме изненадувања
     
    На tweety26 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    сакам изненадувања,но најмногу сакам да ги приредувам...
    обожавам да го видам тој блесок од нивните очи,макар и најмал,тоа ме исполнува :D
     
  18. TheaEsposito

    TheaEsposito Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    2.462
    Многу сакам изнеданувања! И кога ме изненадуваат и кога изненадувам.
    Моите најблиски скоро секој ден ме изненадуваат со нешто, макар и да е ситница.
    А најубавото изненадување кое засекогаш ќе го памтам е кога дојде тетка ми ненајавена од Холандија.
     
  19. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Сакам изненадувања и затоа знам да приредувам мали изненадувања често, ама ретко кој мене ми враќа. :worried:
     
  20. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    Па сакам изненадувања, меѓутоа зависи какви се.. :!: (ги сакам пријатните :$) често кога ќе ме изненади некој прво му се заблогарувам за трудот :clap:, а потоа ако ми се свиѓа изненадувањето уживам во него 8) и среќна сум за тоа. ^_^ ..
    Секако прво, малце возбудена и вкочанета :tmi:, хахаха.
    Не сум нешто посебно креативна за изненадувања, но приредувам од време на време..
    (имам и добри и лоши изгледа :$) .. :*