Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изненадувања

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Angelche, 16 август 2010.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.977
  Пол:
  Женски
  Денес бев со две другарки на кафе, од кои едната е тазе трудница, и со другата другарка и приредивме едно мало изненадување за честито, да си има убава и лесна бременост.
  Подарокот беше, купив готово букетче од гриоте бонбони, а на некого со разнобојни ленти закачивме лигавче,чевлички,ракавички,чорапчиња,играчка,траскалка, и две чизмички украси едната розе едната плава 8)
  Тој момент на доделување го овековечивме со камера... :)
  Срцето ми беше исполнето кога ја видов радосна и насмеана :inlove:
  Еве како изгледаше подарокот,мал но симболичен
  (неможев од сите страни сите датали да ги дофатам, но сепак еве 2 слики како отприлика изгледаше)
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00137.jpg
   DSC00137.jpg
   Големина на фајлот:
   200,6 KB
   Прегледи:
   292
  • DSC00136.jpg
   DSC00136.jpg
   Големина на фајлот:
   231,5 KB
   Прегледи:
   291
  На anggell, Adi888 и Ordinary им се допаѓа ова.
 2. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.755
  Пол:
  Женски
  IZnenaduvajne sum priredila DA!!!...
  No za mene nekoe takvo iznenaduvajne kako sto sum posakuvala seuste nema :^)
  Iмало некои зборови ке видис-само да знаес сто те цека-леле сто сум направил за тебе итн...
  Pа сум оцекувала кој знае сто ке се направи за мене,,,и на крај од сето тоа само некои ситници и зборовитд сто с. Kазале(не дека таа ситница не сум ја ценела) само понекогас од самите тие зборови сто ке ти казат помислувас многу големи работи :!: затоа сите сто сакат да приредат изненадувајне само нека го направат тоа без никакви коментари пред тоа!..
   
 3. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Сум приредувала и сеуште приредувам, обично на дечковци, така кога сум задоволна и среќна, седнам и размислувам како да го изненадам. И секогаш гледам нешто уникатно да му подарам за роденден или некој друг повод, нешто што ми кажал дека сака а на крај памет нема да му текне дека сум запамтила.
  Е сега, мене ретко ме изненадуваат, тоа отсекогаш е така.. изгледа јас премногу се трудам. И како што вика girl-miri, добивам такви одговори, веројатно во некоја еуфорија изговорени, и после ништо од тоа. А јас цело време гатам што ли ке ме изненади.. :|
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.029
  Јас многууу сакам да приредувам изненадувања се до пред некое време |(

  И викам на сестра ми, ***** какво изненадување да му спремам на *****( дечко ми )?
  И она : “Дезл, а зошто не биде изненадувањето фактот дека нема да има изненадување овој пат! |(

  Дибек бе.
   
 5. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.031
  Сакам да изненадувам - нејќам да ме изненадуваат. Сакам унапред да си знам, зошто се плашам дека ќе се разочарам или изнервирам од изненадувањето.
   
 6. m.i.s

  m.i.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  318
  Многу сакам некој да ми приреди некое изненадување. Но за жал до сега никој не се сетил. :(
   
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.356
  Ги мразам...
   
 8. indelible

  indelible Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  81
  Обожавам изненадувања, обожавам да ми приредуваат, обожавам да ги приредувам ^_^
  Сега во поскоро време и е и на мојата најдобра другарка па планирам нејзе да и направам, а исто и на дечкото. Решив веќе што како, само уште да соберам пари и да купам тоа што ми треба. :)

  Иначе и мене за роденден ми направи најдобрата другарка.
   
 9. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  251
  Пол:
  Женски
  Последно изненадување беше за мојот роденден приредено од сите школски.
  Бидејќи не сме сложен клас и многу ми беше убаво што сме собрани сите.

  Инаку,имам другарка од друг град и сега и е роденден уште една недела,па сакам да и приредам едно мало изненадување(да и пратам подарок преку пошта).
  Прво,како да и ја дознаам адресата без таа да знае?
  Второ, ја прашав што сака најмногу и сакала козметика најмногу .. А сакам нешто што ќе и остане во сеќавање.
  Предлог ?
   
 10. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.143
  Сакам да приредувам слатки изненадувања но не сакам да ми приредуваат .
   
 11. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.855
  Допаѓања:
  92.322
  Пол:
  Женски
  Сакам да приредувам, но не сакам да ми приредуваат, зошто не знам како ќе изреагирам, малце сум терсене :lol: Што ако не ми се допаѓа? Мене ретко кој знае да ме погоди со нешто. 8)
   
 12. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  Сакам изненадувања, премногу ги сакам. И најмала ситница да е, ќе ме израдува нормално.

  Сакам и да приредувам. Огромно е задоволството кога ќе израдуваш некој со твој гест. Дури поголемо од неговото.

  jeej. :party: :party:
   
 13. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  Јас многу многу сакам. И кога нема прогода свечена знам да направам интересно за сите. Еве на пример керката е родена во лето и секогаш се случува да идеме на одмор, но срека има тоа што ниедна година на исто место не идеме, на нејзиниот ден знам да ја изненадам многу убаво.
   
 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.977
  Пол:
  Женски
  последно изненадување што сум го приредила беше со уште 2 другарки на meU по породувањето во болница и однесовме балони и плишана играчка. :hug:
   
 15. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Дааа,сакам некој да ми приреди,а и јас да приредувам.А,и многу се радувам кога ќе видам дека на тој што сум му го приредила му се допаѓа :) :$
   
 16. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  Сакам изненадувања, дека човекот искрено се потрудил за да ми се допадне. Па и да не ми се допаѓа, ќе го ценам трудот =)
   
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.977
  Пол:
  Женски
  Минатиот месец кога му бече роденден на дечко ми, преку :skype: му направив мало изненадување...
   

  Прикачени фајлови:

  • 1355826737934.jpg
   1355826737934.jpg
   Големина на фајлот:
   40,6 KB
   Прегледи:
   133
 18. Vladus

  Vladus Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  110
  Колку сакате изненадувања

  Па сакам и кога ке ме изненадат ама повеќе сакам јас да приредам изненадување :) посебно кога е за некој што многу ми значи
   
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.852
  Пол:
  Женски
  Колку сакате изненадувања

  Многу, сакам да ме изненадуваат а и јас да изненадувам.. :inlove:
   
 20. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Колку сакате изненадувања

  Многу сакам изненадувања :inlove:
  а многу ме бидува за организирање на нивв :*