1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изненадување на свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од mimi811, 27 јануари 2011.

  1. Neodlucna

    Neodlucna Популарен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    854
    Допаѓања:
    1.051
    http://mk.kolektiva.net/skopje/goooolem ... iva-e.html

    Еве само што ја видов понудата,иначе има во некои студија спага во аранњманот и фонтаната ама се на се кошта над 350 евра минимум,за белви конкретно јас прашував...
     
  2. andriana24

    andriana24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    1
    Jas iznajmuvam Chokoladna fontana i cenata e mnogu poniska.
    Pozdrav
     
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    andriana24, а која е таа цена :?:
     
  4. olence86

    olence86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    287
    Допаѓања:
    91
    Која е цената на фонтаната што си ја изнајмила??
     
  5. kristina123456

    kristina123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    фрли му ја тортата во глава сто убаво ке се изненади :)
    хахахах се шалам

    па мозес да повикас кловнови ке биде како роденден но би било оргиналоно и забавно
     
  6. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Замрела темата, пишете нешто.
    Сакам да му приредам изненадување без нудистички испади.Еротиката ни е за дома.Чоколадна фонтана не ми е изненадување, дел од храната е.
     
  7. kosmodiks

    kosmodiks Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Ќе ти речев да му испееш песна,ама потоа прочитав дека тоа е негов план.
    Можеш да направиш видео(со помош на некој друг) од сите ваши интересни слики, снимки. По хронологија. И да додадеш некоја убава песна и тоа. Право си замислив за време на вечерата да одржиш некој романтичен говор и ова да го пуштат. ^_^
     
  8. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    И мене ме интересира, која е цената за изнајмување? Можеш и лп да ми пишеш.
     
  9. candise20

    candise20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2012
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    204
    Јас знам исто за едно изненадување што и направил малдоженецот на невестата на сред свадба ја изнесол надвор и што да види кола со машна а регистрација нивниот ден на свадба ! Тоа е баш изненадување!! :D има и доста посветени песни на свадби доста танчерки ( што мене искрено како невеста нема да ми се допадне :lol: )Многу поретко се гледа да дојде некој омилен пејач на сред свадба ( секако за се се потребни пари.. |(
     
  10. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Јас смислив уште нешто како изненадување, односно поклон за годишнината. Изнајмив проектор, и сега правам компилација од слики. Кај нас е ненормалко драстична разликата, затоа што за 10 години, замислете колку сме се измениле, и баш ќе биде забавно. Додека трае приемот ќе се вртат сликите, додека дремат гостите, и пред да влеземе ќе го тргнат. Ќе биде интересно, а знам дека на моот господин многу му се допаѓа идеата! Иако нема поим дека го спремив тоа, само ми спомна еднаш дека му се допаднало од некој филм тоа. :inlove:
     
    На Bozica1980 и 1209 им се допаѓа ова.
  11. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    За мене најдобро изненадување на свадба се ТРУБАЧИ...
    Танчерки , манчерки се друго не признавам ништо....
    Нај што мразам е да викнам танчерка на свадба :puke: па коа се збере народ околе неа , луѓе што не виделе никогаш абе што да ти зборам , луѓето забораваат за кого се отишле на свадбата...
     
    На irena.1 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Еве идеја за изненадување: бев на свадба и за изнен.имаа викнато КУД кои имаа спремено три ора ( меѓу кои и тешкото- со сите тапани комплет оригинална изведба), облечени во оригинални носии и со нив играше само младоженецот, невестата беше трудна.
    Не ме сваќајте погрешно, ама и трубачи и танчерки е веч видено.
     
  13. kokino

    kokino Нов член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    8
    На нашата свадба имавме големо изненадување од страна на другарите. Ни ја донесоа онаа група со трубите ја забораив како се викаше и свадбата за тој пола саат додека свиреа беше феноменална сите играа и стари и млади.
     
  14. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Kokino mislis na Agusevi?! Ako se tie,togas si imala super iznenaduvanje na svadbata :)
     
  15. kokino

    kokino Нов член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    8
    Да агушеви. Пола саат ама сите станаа и играа. Е се тоа пола саат ги коштело 350 евра ама тоа е.
     
  16. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.766
    Пол:
    Женски
    Јас па ич не сакам такви работи, трубачи, плех, танчерки.... За кај нас мм имаше организирано за сите микс многу убав од забавна музика ама ни пропадна изненадувањето пошто не бевме нешто договорени посебно и се зезна. Иначе мене пошто ми беше роденден ме изненадија со торта сите, свекрва ми имаше направено голема торта, мајка ми и плус невестинската, дував свекички, имаше прскалки преубави, баш беше супер. Јас мислам дека пола саат плех не е нешто посебно.
     
    На Kejtovska му/ѝ се допаѓа ова.
  17. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Леле луѓе, по мене воопшто не е изненадување "изненадувањето" со трупи, танчарки, плех музики и слично, па тоа е веќе толку често присутно, дури истрошена работа. Но добро сепак секој со свој вкус.
     
    На awl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. kokino

    kokino Нов член

    Се зачлени на:
    7 јули 2014
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    8
    JAS VELAM ZA PRED 3 GODINI
     
  19. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Јас му направив изненадување на сопругот. Затоа што вечерта на нашата свадба беше финалето Лига на Шампиони, а играше неговиот омилен тим, јас купив мал пехар,затоа што очекував дека тие ќе победат. Братучедите мои го следеа целиот натпревар преку мобилен и го криеја пехарот кај нив. Штом заврши утакмицата јас со пехарот му кажав дека неговиот тим ја освоил титулата :) Во тој момент дојдоа и трубачите ( беа викнати од ресторанот ) и се’ се поклопи. Ептен му се допадна изненадувањето на мм :)
     
    На Lovely93 и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  20. DivineFM

    DivineFM Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2014
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    122
    Пол:
    Женски
    Мајка ми и татко ми кај што беа на свадба така од кумот имало поклон ама некако многу мала им се видела кутивката а кумот богаташ не виден па си помислиле колку е скромен,и оооп коа отвориле кутивката клучеви од кола :lol: