1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изненадување

Дискусија во 'Секс' започната од Victorya, 4 јули 2010.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Cкај можеш и да го изненадиш со мало поклонче што знаеш дека го сака :) Mорам ова да го споделам со вас феминки,вчера бевме на пешачене со мажот околу едно големо езеро,и на патеката имаше одозгора за велосипедисти исто така патека,и некоја девојка му имаше честитано роденден на саканиот на едно сино платно имаше напишано "Cрекен Pоденден Pој" изгледа знаела дека тој секој ден тука трча и така го изненадила :inlove: супер идеја :)
     
    На Lolo5 и figgiMK им се допаѓа ова.
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Долен веш Скајче, само да те види, доста ќе му биде :D
    МОжеш и нешто да му купиш. На пр.кутија со слатки, па да се зашеќерите малку. :)
    Или шлаг....па мачкајте се :lol:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.085
    Допаѓања:
    20.856
    Пол:
    Женски
    е ова со шлагов ми се допаѓа :lol: и мене ми даде идеа :*
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Готово имам долен црн веш :)
    Кога да му ги дадам тие чоколадцата? Бидејќи тој ќе ме пречека на автобуската.
    Кажувајте како да изведам нешто :) :?: :?:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не сум никаков експерт, ама мислам кога нема да очекува, да речеме додека е во вц ти оп троп вино во раце, чаши на маса, чоколатцата до нив и едно имај во уста демек. Облечена во долната облека. :!:
    Колку рано враќам! :D
     
    На Lolo5 и Flower.D им се допаѓа ова.
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Oд кога се спремам за вакво некое изненадување ама никако :( заедно се враќаме од работа речиси секогаш сме заедно,кога тој е на на службено за викенд некогаш,јас си одам дома и време нема...ама мора асално да се потрудам,иако не сум баш ажурна за играње ич не ме бива :$ ќе пробам прво пред огледало ако си се изнасмеам самата,нема шанса пред него,ќе смислам нешто друго....
    Инаку интересно е и кога ќе му ги врзеш рацете и очите со марама или само рацете(
    и орално да го задоволуваш)
    -или да го измачкаш со чоколадце,крем или пиење,-на некои места ]:) :inlove: е тогаш со поглед те јаде и едвај чека да го одврзеш :rofl: или пак воопшто немора да го одврзуваш биди ти главната,ова ми е испробано,ама пуста желба ми остана за стриптизот а има спомнато и тој дека сака ]:) ама ќе имам бааги работа,шо да правам кога за покрети не ме бива :sweat:
     
    На Lolo5 и lackygirl им се допаѓа ова.
  7. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Девојки да ја обновиме темава, може?

    Еве ќе побарам совет од вас:)
    Вечер сум сама дома, и планирам изненадување меѓутоа незнам баш што :$ стриптиз или нешто слично имам еднаш играно и незнам баш дали е добра идеата пак да направам....или имате нешто поинтересно да советувате?некоја секси игра или нешто слично ....ајде чекам советииииииии....фала многу позз
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    направи стрелки до спалната од влезната врата. И чекај го таму на креветот.. Нешто изненадувачки, да полуди
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. HappyGirl92

    HappyGirl92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    хехе, одлучно уште да можевме :) совршено би било :rofl: да не знае некој кај нас да не има некаде обука за стрип или нешто слично? едно време ко да наслушнав али не сум сигурна :^)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. bebufce

    bebufce Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    За викендов планирав неш вака...кај него дома првен маваме вотка за опуштање е после следи танцувањето ама он сака повеќе на рап да му играм така да не знам кои песни да ги одберам..дајте некој предлог ако имате :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. LoveAngel

    LoveAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Здраво феминки :) мене ми треба ваша помош ,
    Вака со дечко ми сме веке 2 години заедно и често му имам правено слатки изненадувања :) , но сега имаме проблем :doh: во изминативе 2 месеци бев болна , имав правено операција така да сексот малку избега :( .. фала богу сега е ок но после изминативе нервози малку се одалечивме. ( ви го пишувам ова колку да знете што е причината) .Е сега сакам да го изненадам да го разгалам малку , како што тој ме разгалуваше овој период :) и да му го завртам паметот поново :) само што за жал сум слаба со идеи ??? нешто ново , необично и секси романтично ???? добро би ми дошла помош :angel:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Направи атмосфера прво, изгаснати светла, поставени свеќи некои ароматични, ти во секси долен веш, врзи му ги очите, да не те гледа само да те чувствува, земи чоколаден прелив или шлаг и лижи го, орално задоволи го прво (секако ако веќе практикувате, ако би било првпат уште подобро) :lol: пушти секси музика, нешто со сакс :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Лоша идеја е чоколадниот прелив и слични лижајучи работи.Лепи после у пичку матер,ќе ти расипе атмосфера,а башка што е тоооолку клише.Тоа траги кога ќе остане од благото,па дал да се бришете,дал да се ...дал да водите љубов и тогаш ако се залигавите и запотите,абе мерак,палачинки може од смесата да направите.
    Боље клише варијанта ти е јагоди и вино,шампањ и ужитак за двете страни,после прај шо ќе правиш.
    У принцип мажите и не се толку комплицирани ко ние шо мислиме,па тука шлагови,кремови ехеее зарзават за една торта.Него му требаш ти у долна облека и у варијации,дал ќе правиш стриптиз или одма ќе му се фрлиш.Прости се ко грав,ама ај...женска работа.
     
    На Lolo5, Manchy, Ana.brojka и 7 други им се допаѓа ова.
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Чоколаден прелив, мед, шлаг и такви остали ствари се препорачливи само доколку сте сами дома, па да следи еден туш во паузите.
    Убаво кажува Лилит, лепи ужасно и нема потреба од такви перипетии.

    Секси долен веш - пожелно, но ако не сте при доволно финансии за нешто пофенси, одете директно на варијантата - гола на врата.
    Поубаво изненадување - здравје.
    Седнете го удобно човекот и земете да се пипкате сами, т.е. да мастурбирате некое време пред него.
    Ама немој да се занесете ептен.
    Во најнеочекуваниот момент рипнете му и силувањето нека почне.
    Убаво е тоа вибрационото прстенче на дурекс, некои 25-30 минутки ќе имате дополнителна стимулација.
    Нека ви е при рака, in the heat of the moment, извлечете го, облечете му го :lol: и продолжете.
    За крај мавнете еден туш и изедете го она што вие млада дамо сте го зготвиле претходно за вашиот љубен.

    И ете.
    Толку е.
    Простичко.
    Не ви треба свеќи, рози, латици, шлагови, срциња. :puke:
    Едно добро вино може дополнително да загрее атмосфера, без претерување нормално.
    Да не искочи - се начукавме и заспавме.
    Доволно е сосем малку, чашка или две, колку за загревање.
     
    На Lolo5, PinkPanterka, marama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
  17. eli03

    eli03 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    Можете ли да ми дадете некаков предлог?Сакам да го изненадам партнерот за пожежок секс, нешто различно и да го изненадам само да не биде стриптиз ...
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. damjansk

    damjansk Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    9
    донеси другарка за тројка....:)
    не верувам дека има нешто друго што би можело да предизвика подобро изненадување кај твојот партнер...а богами и пожежок секс
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. unwritten

    unwritten Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    12
    Девојки, и јас сакам да му направам некое изненадување на дечко ми, но да не биде тоа стриптиз туку сакам непто интересно, и романтично и смешно, некаква игра не знам... Идеја ?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Јас еднаш го прашав дечкоми дали би му се допагало да му играм стриптиз а тој вели дека немало да му праве кеиф смешно ке му било :worried:
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.