Изработки од нашите деца

Дискусија во 'Дете' започната од danichap, 7 декември 2017.

 1. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  13.572
  Пол:
  Женски
  Ја отворивме сезоната на домашни изработки.Тема халовин испирирани од градинката:) 20191002_201414.jpg
  Требаше украс да ни биде ама на крај рече мама ајде печи тифка:D
   
  На TutiFuti, Girl-Rabbit, 24.07 и 11 други им се допаѓа ова.
 2. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.417
  Допаѓања:
  6.604
  Пол:
  Женски
  Ulicata i carwash-ot so pomos od mama i tato :D
  Zivotnite gi boese jas lepev :)
  IMG_20191003_203859.jpg IMG_20191003_203821.jpg IMG_20191003_205501_091.JPG IMG_20191002_144453.jpg IMG_20191002_205541.jpg
   
  На lackygirl, azelea, TutiFuti и 27 други им се допаѓа ова.
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.135
  Допаѓања:
  234.882
  Пол:
  Женски
  мислам не било
  E654A134-DDFF-470C-AD2F-4164DCEB381B.jpeg
   
  На lackygirl, slavica999, azelea и 41 други им се допаѓа ова.
 4. An-na

  An-na Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  2.909
  Допаѓања:
  18.182
  Пол:
  Женски
  Коала на одмор :D

  20191008_165813.jpg
   
  На azelea, Adorabela, M&M и 20 други им се допаѓа ова.
 5. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  18.962
  Допаѓања:
  94.106
  На duffi, TeddyGrey и joy1 им се допаѓа ова.
 6. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  1.678
  Допаѓања:
  25.807
  Пол:
  Женски
  Маестрално!
  Знаеш каде ќе оди детево во средно нели?:)
  Немој да те прочитам да ја запишеш во било кое друго школо,гимназии, медицина и сл.
   
  На TutiFuti, M&M, mal.ecka и 3 други им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.135
  Допаѓања:
  234.882
  Пол:
  Женски
  да знаеш само која желба ја има за медицина :D:lol:
   
  На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.078
  Допаѓања:
  2.613
  Пол:
  Женски
 9. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  911
  Допаѓања:
  3.678
  Сите изработки му ги врамив во рамка и му стојат во неговата соба :)
   

  Прикачени фајлови:

  На lackygirl, azelea, TutiFuti и 25 други им се допаѓа ова.
 10. Belabelinakinder

  Belabelinakinder Популарен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2016
  Пораки:
  1.763
  Допаѓања:
  21.576
  Пол:
  Женски
 11. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  768
  Допаѓања:
  11.513
  Пол:
  Женски
  Aвионче од лего 20191004_132003~2.jpg 20191004_131914~2.jpg
   
  На lackygirl, azelea, TutiFuti и 19 други им се допаѓа ова.
 12. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.301
  Допаѓања:
  58.866
  Пол:
  Женски
  На ☁сон☁ и Love 83 им се допаѓа ова.
 13. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.167
  Допаѓања:
  13.572
  Пол:
  Женски
  Змејот е во градинката правен
  20191018_215025.jpg
  Халувин сама ги сечеше тиквите и сама ги залепи, а јас и помагав околу очите и устата
  20191018_214429.jpg 20191018_214546.jpg
  20191018_214535.jpg
   
  На lackygirl, azelea, TutiFuti и 18 други им се допаѓа ова.
 14. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  768
  Допаѓања:
  11.513
  Пол:
  Женски
  Моево има 7 ама уште од 2 г.покажа интерес и до ден денес му останаа единствена љубов од играчки :).Може саати да поминат мислам ама ќе го направи како што си го замислил.
   
  На mariz и Coco31 им се допаѓа ова.
 15. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.301
  Допаѓања:
  58.866
  Пол:
  Женски
  Супер :clap: Мојов е 4 и од 2 исто покажа интерес... :) Прави интересни работи ама не личат сеуште на ништо :D 15714725877214282952170331127049.jpg
   
  На duffi, azelea, TutiFuti и 16 други им се допаѓа ова.
 16. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  768
  Допаѓања:
  11.513
  Пол:
  Женски
  Супер е :clap: ,како и да е ,уште е малечко ,има време допрва ќе му се развива креативноста.Најбитно е што ете интерес има :)
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. An-na

  An-na Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  2.909
  Допаѓања:
  18.182
  Пол:
  Женски
  20191021_180227.jpg
   
  На duffi, azelea, Cosmi и 17 други им се допаѓа ова.
 18. M&M

  M&M Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.590
  Допаѓања:
  63.210
  Пол:
  Женски
  20191027_160556.jpg
  Перфекциониста, еден куп листови фрли додека не го погоди цртежот :)
   
  На lackygirl, Dadusicka, duffi и 16 други им се допаѓа ова.
 19. Cosmi

  Cosmi Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  1.678
  Допаѓања:
  25.807
  Пол:
  Женски
  Супер е.Браво.
  Друг пат кога ќе работи со водени,нека работи на подебела хартија,од блок,овие листови се тенки.;)
   
  На M&M му/ѝ се допаѓа ова.
 20. M&M

  M&M Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2015
  Пораки:
  2.590
  Допаѓања:
  63.210
  Пол:
  Женски
  Знам ама имаме еден тон дома и шкрткаат по нив, а и како што фрла по едно 10тина додека го погоди цртежот тамам се :) . фала за пофалбата :*
  Еве уште едно дело, искрено се чудам кога научила да црта, и од кого, ми растат пред нос не ни приметувам како :(
  20191029_204219.jpg
   
  На lackygirl, duffi, victoria и 15 други им се допаѓа ова.