1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Изрод или феномен?

Дискусија во 'Секс' започната од Sheron, 1 март 2011.

 1. Sheron

  Sheron Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  Женски спасувајте очајна е работава :( Незнам дали сум изрод или феномен. Не уживам во сексот, неможам да се напалам, не осеќам ништо. Незнам шо е проблемов очигледно е дека е домене не е до партнерот. Сум била до сега со тројца со сите е исто ;( оргазам замене е непознат термин. Шо да правам помош?
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.639
  Допаѓања:
  149.281
  изрод или феномен?

  Психолог...и сериозна сум.
  Штом не е само со еден партнер,туку со тројца...до душа имаш само 18,па може и да почекаш,но ако и по одреден број на години така е,тогаш не е едноставен проблем,навистина би барал психотерапија.
  Не би да претпоставувам,а и кој што и да ти каже тука,нема да ти помогне многу,многу.Се ќе биде од типот,опушти се,напната си...
   
 3. Mistery

  Mistery Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2010
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  1.626
  изрод или феномен?

  Прво нешто што ми дојде на памет е, а да не сакаш девојќи? :tmi:

  Убаво ти кажа Лилит...Психолог и разговарај за тоа што ти се случува...Мада јас би да прво пробаш самата себе да се истражуваш, што те така речено пали а што не, дали самата себе можеш да се доведеш до тој степен на возбуда и да стигнеш до врвно задоволство. Сепак опуштеноста е главен факотр за да уживаш во сексот. Ако неможеш, очигледно дека има некоја ментална/психичка блокада, која што може за тебе да е нејасна бидејќи на еден начин е на потсвесно ниво, но сепак е тука. Може да се јави од најразлични причини. Може да е предизвикана од некоја траума од детството, без разлика што и да е. Причините се небројки. Затоа послушај го советот на Лилит и поразговарај со психолог ;)

  Гуд лак
   
 4. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  изрод или феномен?

  Моето мислење дека можеби имаш погрешен избор на партнери, можеби толку многу и не си сакала да бидеш интимна со нив, не си била доволно опуштена, не ти одговарала атмосферата, амбиентот, има ххх причини, не мора да значи дека имаш ментален проблем. Сигурно има нешто те возбудува, секоја жена мислам дека може да си ја открие ерогената зона, нешто што ќе ја возбуди, се согласувам со Мистери да се истражуваш, не се срами - пробај да се самозадоволиш, запознај си го телото. И кога водиш љубов, опушти се, не се замарај со тоа-еве пак не доживувам оргазам. Сепак имаш 18 год., млада си. Не си единствена, еве една моја другарка доживеа оргазам со сегашниот сопруг, иако и претходно имаше односи со други партнери, кај неа проблемот беше тоа што се замараше како изгледа за време на сексот, во смисла дали одредени делови од телото добро и и изгледаат. Поздравче и relax ;)
   
  На Sheron му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  изрод или феномен?

  Прво, не си лепи самата етикети така лесно. Изрод? Феномен? Спушти ја топката малку :) и без толку големи зборови. Второ, сексот е умешност, вештина, и како таква, треба време да се совладаат некои работи. Трето, зависи многу и од партнерите. Неискусните машки мислат дека како што тие може да свршат од самата помисла на секс, дека исто е и кај женскиот род (некои никогаш нема ни да научат, ама тоа е друг проблем). Неискусните мажи исто сметаат дека неговиот оргазам е негов проблем, твојот-твој. Може и 30 партнери да смениш, не е до бројката. Прво, кај женскиот род е поизразена врската психа-оргазам. Ако си убедена дека со тебе нешто не е во ред, така и ќе биде. Опушти се. Размисли има ли нешто што те возбудува. Запознај си го телото. Најди партнер со кој се чувствуваш емотивно блиска и сигурна (е, за ова треба време, ама па затоа не треба да се брза со односи), истражувајте заедно. Не се согласувај да имаш секс ако не ти е убаво. Мислам, викаш дека воопшто не се возбудуваш, па како тогаш стигнуваш до секс? Не брзај со сексот. Прво научи се да се опуштиш во петингот, да уживаш во предиграта, па кога ќе ја совладаш таа фаза, премини на другата. И уште нешто, сите се трапави на почетокот кога стануваат сексуално активни, ама после се станува посигурен и нормално, сѐ повеќе се ужива.
   
  На paulina2, parrot и lolyta777 им се допаѓа ова.
 6. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  483
  изрод или феномен?

  и мене слично ми се случува.. јас скоро изгубив невиност, нема месец дена, само 3 пати до сега сум имала секс, ама некако уште како да ме боли, и не се чуствувам многу убаво и не сум доживеала оргазам, страв ми е да не не е нешто во ред со мене :(
   
 7. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  изрод или феномен?

  Ништо не е не-во-ред со тебе. Треба време, опуштање (психичко и физичко) и секако, пракса :$. Треба имаш доверба во партнерот со кој водиш љубов, така се е полесно.
   
  На parrot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  изрод или феномен?

  Добро напредна машала .Со 18 год а три секс партнера... ајде тоа и да не е така чудно , но за жал ниту еден не се погодил вистинскиот нешто да те научи.За двајцата не се познати годините , но за овој 36 мислам би требало да е искусен и нешто да ти покаже .Ама изгледа скржав на искуство и само на себе си мислел. Можеби четвртиот ќе биде мајсторот кој нешто повеќе ќе ти покаже .Каков изрод ... Имаш само 18 год не се брзај со текот на времето ќе научиш што сака твоето тело .
  И сексот е вештина која се учи , па ако сакаш нешто да научиш ... опушти го твоето тело и почни самата да учиш, изгледа на твоите три секс партнери не им дошло многу да ти покажат за да уживаш во истиот .Скржви
   
 9. Bubbles92

  Bubbles92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  13
  Sheron znaci istiot problem i kaj mene.. Ednostavno ne mozam da se opustam i da uzivam me nervira petingot a do sega ne sum sretnala zena koja deli takvo mislenje. Mi se gadi od oralen kako i od analen i sum mn skepticna od toj aspekt... I iskreno neam pojma dali iam doziveano orgazam pri seks poso smetam deka seta taa rabota e malku preuvelicena a isto ima mislenje deka e mit..jas sekako custvuvam ogromno zadovolstvo ama nikako ne e bilo do toj stepen da se izgubam i da ''lebdam'' kako so iam slusnato i oseto so samozadovoluvanje.. Problemot ne e kaj partnerot toj e ekstra ljubovnik bidejki toj voopsto ne e sebicen a takvi se retki sekogas gleda da mi ugodi i saka da me dopira a jas od nekoja neobjasniva pricina se custvuvam neugodno i izbegavam oralen poso dobivam nagon na povrakanje pricinuvajki mu zadovolstvo no ne mozam a da ne mislam deka toj organ kako sto e bil vo mene e bil i so mn drugi i deka alo urinira so istiot.. i najnormalno mu go kazav i toj se trudese da go skrsi ledot i stom se simne dolu jas celata sum zgrcena nemozam da prestanam da mislam deka i pokraj ogromnata higiena koja i ja posvetuva sekoja zena vaginata postojano laci sekreti i ima los miris.. I celata se stisnam i sekogas go razocaruvam .. Smetam deka e mozebi toa poradi sluckata sto mi se sluci koga za prv pat sakavme da go iskusime analniot cela nedela se pripremav i so lubrikanti i so vazelin i site mozni produkti za opustanje kako kandilca, mirizlivi stapcinja, muzika i koga dojde do toj moment se sluci taa nezgoda poradi koja nemozev da go poglednam nedela dena u oci iako toj sosema smireno izreagiea . Mozno e toa da e istata pricina poradi koja ne mozam da se opustam i da doziveam orgazam? Sepak ne sum imala problemi so vaginalniot duri i preferiram pogrubo nego obicno znaci vo nikoj slucaj ne sum sramezliva no pak ima nekoj zid sto me deli od toa zadovolstvo..
   
 10. paulina2

  paulina2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  122
  срцка немој да се нервираш и ја го имав истиот проблем....само со сегашниот дечко успеав да доживеам оргазам и тоа после две години врска....не е воопшто страшно,ако се оптоваруваш ке ти навлезе у психа и ке ти биде потешко
  за да се доживее оргазам треба максимално да си опуштена,и да имаш голема блискост со партнерот ..не само емотивна туку и сексуална
  ке се случи и тоа само биди трпелива и уживај додека имате секс
   
 11. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123

  Епа на тие години дури со тројца значи навистина си била преокупирана со сексот , а прокупациите се главна причина зошто не можеш да се опуштиш. Треба да чекаш работите спонтано да се одвиваат , да не се префорсираш , така се постигнува задоволство
   
 12. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Се треба да се одвива спонтано. Ако цело време мислиш на тоа, нормално дека нема да можеш да се опуштиш и да доживееш оргазам. Остави ги работите да течат полека, кога имаш концентрирај се на тоа што го правиш, и ќе видиш како ќе уживаш. За се треба време. Внесувајте и некои нови работи во сексот за да не ти стане монотоно. :)
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.547
  Допаѓања:
  31.563
  Пол:
  Женски
  Изрод не сум сигурно. Секогаш ми влага. :D

  Темава во канта (facepalm)
   
  На marija305 и DiCaprio им се допаѓа ова.
 14. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  917
  Допаѓања:
  7.569
  Пол:
  Женски
  Na nmogu im vlaga:!:, ama ne zbnaci deka uzivaat vo toa.
  Nitu izrod, nitu fenomen, moze ti treba vreme i razgovor so partnerot sto i kako sakas i sto te vozbuduva.
  I da temata nemora da ide vo kanta :?:. Se nadevam ke najdes resenie...
   
 15. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.288
  Допаѓања:
  20.743
  Пол:
  Женски
  Или само кратко и јасно, асексуалец.
   
  На ku4ence му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.751
  Пол:
  Женски
  Да и мене тоа ми паѓа напамет, но сепак асексуалноста мора да потекнува од некаде. Од каде се створила таа одбивност од секс? Дали е од рано детство или од тинејџерство?
  Природата ни е да се размножуваме и тоа е секундарна биолошка потреба на секое живо суштество.