1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

,,Илијада"-Хомер

Дискусија во 'Канта' започната од Majaaaaaaa, 25 март 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Majaaaaaaa

  Majaaaaaaa Нов член

  Се зачлени на:
  25 март 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво :)))
  Не знам дали има ваква тема на форумот па затоа ја направив со цел да ве прашам дали некој од вас има некој материјал во врска со стилските фигури во Илијадата?
  Во кои плочи која стилска фигура доминира и.т.н.
  Ви благодарам однапред.
  Поздрав. :D
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.