1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Илуминати

Дискусија во 'Канта' започната од ColoursOfTheRainbow, 6 јули 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.410
  Пол:
  Женски
  СЕ ИЗВИНУВАМ АКО ТЕМАТА Е ДУПЛА СТАВЕТЕ ЈА ВО КАНТА
  Другарка ми ми има споменато нешто за илуминати па се мислев дали да ја отворам темата. Па според тоа што ми го кажа таа илуминати се луѓе којшто веруваат во Сатан (Ѓаволот) :devil: Ако го подржуваш или сакаш ѓаволот и тој ќе те сака и нема да ти штети, а ако му се спротиставиш тешко тебе. :^) :?: Јас лично верувам во Господ и се додека верувам и го сакам знам дека ќе ме штити. :angel: Кога го реков тоа другарка ми ми рече како „Ииии сега ќе умреш“ и ми кажа таму да направам некој знак за илуминати „за да не сум умрела“ |( :fubar: Темата ја поставив за да видам што мислите Вие? Сатан или Господ ?
  И во спојлер ставив нешто што најдов во врска со ова ако ви се чита и да напоменам дека во текстот се зборува за луѓе кои се навистина внесени во Илуминати а не само да го подржуваат Сатан ;)
  Илуминатите се тајни и доста влијтелни и силни организации во кој членуваат нај значајните и моќни луѓе во деншницата.Еве некои од целите на илуминатите:
  1 .Создавање на светска влада.
  2. Уништување на секој национален индетитет и националната гордост.
  3. Уништување на верата со исклучок наверата што ја создале тие.
  4. Контрола на секој поединец на планетата.
  5. Легализација на дрогата и порнографијата.
  6. Депопулација на големите градови.
  7. Предизвикување на смрт на што повеќе луѓе по пат на војни, глад и болести.
  8. Слабеење на моралот на нациите и деморализирање на работничката класа со создавање масовна невработеност. Така обесхрабрените луѓе би се свртеле кон алкохолот и дрогата, младината кон рок музиката и дрогата за да се уништи семејната заедница.
  9. Создавање на серија кризи за збунување и деморализирање на луѓето.
  10. Предизвикување на тотален Политички и економски хаос.
  11. Навлегување во сите влади и нивно подчинување и дејствување во нив за да се уништи суверинитетот и националниот интегритет што тие го претставуваат.
  12. Организирање на светски терористички апарати и преговарање со терористите кога и каде да се случат и извршат терористички напади.
  13. Преземање на контрола врз образованието со намера тоа да се уништи засекогаш.


  Илуминатите се 13 најбогати и најмоќни фамилии во светот што ја контролираат целата светска економија и политика. Скоро сите моќни личности се членови на нив помеѓу кои спаѓаат: Лејди Гага, Ријана, Џеј Зи, Барак Обама, Бијонсе, Џорџ Буш и ред други.http://cdn.popara.mk/wp-content/uploads ... jpg?9707a5
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.