1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Илустрации

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Someonespecial, 21 јануари 2019.

 1. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.038
  Допаѓања:
  163.219
  Пол:
  Женски
  Имаме неколку теми за слики со пораки/изреки/цитати, но мислам дека не и ваква - за визуелни уметнички дела кои самите пренесуваат извесна порака и емоција. Односно оние кои би ги опишале со познатата: една слика - илјада зборови.
  Низ нет ги има за разни теми - значењето на книгите и читањето, на мирот наспроти војната, зачувувањето на животната средина, (не)еднаквоста, општествениот систем, семејните односи, свеста за менталните болести, итн итн.
  Па повелете, тука споделувајте илустрации кои ви оставиле силен впечаток. :)

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Eni.r, Scott Weiland, WildMk и 17 други им се допаѓа ова.
 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.932
  Допаѓања:
  41.080
  Пол:
  Женски
  IMG_20190121_220348.png IMG_20190121_220320.png IMG_20190121_220334.png IMG_20190121_220400.png IMG_20190121_220505.png IMG_20190121_220455.png
   
  На Avery, Eni.r, Scott Weiland и 21 други им се допаѓа ова.
 3. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  8.676
  Пол:
  Женски
  ilsutration 22 1 a.jpg ilsutration 22 1 b.jpg ilsutration 22 1 c.jpg ilsutration 22 1 d.jpg ilsutration 22 1 e.jpg ilsutration 22 1 f.jpg
   
  На Eni.r, Scott Weiland, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.225
  Допаѓања:
  48.257
  Пол:
  Женски
  ff9706da8524c161cf01b5fc9b2a5520--satirical-illustrations-satirical-cartoons.jpg 457cc69b39a209a5a4ce156de597db2a.jpg 80c433ac6d140e948dbda5bd8339764a.jpg fc2b6f7fe3dea48854507a1f0f2f8074.jpg Screenshot_20190122-130611~2.png
   
  На Meowz, Eni.r, Anabelle.Amorette и 9 други им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  17.445
  Допаѓања:
  165.075
  Пол:
  Женски
  ilustracii-da-se-bide-zena-e-umetnost-6.jpg
  ilustracii-da-se-bide-zena-e-umetnost-8.jpg
  koga-kje-si-go-udrite-maliot-prst-vo-mebel-i-ushte-12-raboti-koi-sigurno-ve-vadat-od-takt-02.jpg
  515-ilustracii-koi-ja-pokazhuvaat-vistinata-za-svetot-kafepauza.mk_.jpg
  9-vistiniti-ilustracii-koi-pokazhuvaat-kako-se-odnesuvame-na-socijalnite-mrezhi-kafepauza.mk_.jpg 915-ilustracii-koi-ja-pokazhuvaat-vistinata-za-svetot-kafepauza.mk_.jpg
   
  На Meowz, poenta, Scott Weiland и 6 други им се допаѓа ова.
 6. AnnabelLee

  AnnabelLee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2018
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  62a68940520a80d9b2d359a8292a8faf.jpg a12fa9b9173a25b4e41002e866e09511.jpg f0fb0413b3ab3d33e86a0f0724c46bfc.jpg
   
  На Avery, Eni.r, Scott Weiland и 7 други им се допаѓа ова.
 7. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.225
  Допаѓања:
  48.257
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20190123-114337~2.png image.png school-4187937467-1495870119717.jpg Meaning-Full-Pictures1.jpg Screenshot_20190122-130932~2.png
   
  На Meowz, lilo, Eni.r и 6 други им се допаѓа ова.
 8. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  8.676
  Пол:
  Женски
 9. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.225
  Допаѓања:
  48.257
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1558101914723.jpg FB_IMG_1558171866184.jpg FB_IMG_1558171993529.jpg FB_IMG_1558172089186.jpg FB_IMG_1554754838821.jpg
   
  На GoodGirl45 и Love 83 им се допаѓа ова.
 10. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.939
  Допаѓања:
  35.293
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.225
  Допаѓања:
  48.257
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1572695743677.jpg FB_IMG_1557812199250.jpg FB_IMG_1557138357512.jpg
   
  На Ostaveniot и GoodGirl45 им се допаѓа ова.