1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имате дечко на подолг период. Издржува ли без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од terezija27, 28 септември 2010.

 1. terezija27

  terezija27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  14
  Сакам да слушнам ваши мислења на оваа тема бидејќи мене ова ме мачи постојано....Дечкото ќе биде надвор од државава подолг период,6 месеци (веќе се 3 поминати) и нон-стоп мислам на тоа дали ќе издржи без секс толку време :@ Нели машко е,а машките као нема шанси толку време да се без секс?! Во врска сме 5 години,чиста љубов и искреност помеѓу нас.Има ли простор за паника? Мажииии,може да слушнам и ваше мислење :(
   
 2. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Јас мислам дека не може да издржи........освен во случај ако е ептен заљубен во тебе! Иначе од бројни примери, што самата ги имам видено, морам да ти кажам дека машко не може да издржи, посебно ако некоја му се плетка пред него, дури е тамо! Знаеш овде ќе ти кажам една реченица : What happens in Vegas, stays in Vegas!
  Е сега нормално, други девочиња на форумот може да не се согласуваат со ова,сепак секој си има свое мислење! И не го кажувам ова, за да те натажам или слично, далеку од тоа, ама некои работи треба реално да се гледаат! Поззззз и се надевам дека, дечкото те сака најмногу на свет! :* :* :*
   
 3. davidooo5

  davidooo5 Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Паа да ти кажам не верувам дека некој ќе издржи без секс толку долго? еве ти мое лично видување. Искрена ви е врската и сите работи ви се ок ама сексот е природна работа од која не можеш да се воздржиш толку долг период.
   
 4. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Па мене дечко ми ме чекаше 7 месеци, за да имаме и тоа нон-стоп бев покрај него, што е уште потешко. И ниту еднаш не ме изневерил. Значи може да издржи, си постои и рачна работа ;)
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.646
  Допаѓања:
  149.454
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  У странство не се рачуна...
  Не ми е јасно како ви се оптеретува со вакви работи,а згора на тоа ќе ми рече чиста,искрена љубов...а не верува во неа.
  Ех...
   
 6. davidooo5

  davidooo5 Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Абе вие девојки као да не сте свесни дека толку долг период не се издржува... Алооо... е сеа зависи од карактер....ама ако многу му значиш тогаш немаш гајле ќе си работи раката и ок же биде и таа потреба ќе си ја задоволува, ама за тоа мора да постои цврст, најцрвст карактер.Иначе женски рад не доаѓа во предвид тоа прашува скарлет.
   
  На terezija27 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. terezija27

  terezija27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  14
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???


  Јас не се сомневам во неговата љубов....работата е во тоа дали би издржал без да го извади од гаќи толкав период.Сам,8000 км далеку,забави,алкохол,жени,....зар би можела мирно да спиеш?!Алал да ти е,стварно...

  btw...Ми се допадна она-What happens in Vegas, stays in Vegas! ;) така слично и јас си се тешам-Она што не го знаеш,исто ко да не се случило...!
   
 8. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Ова ме насмеа ,јас и дечко ми често пати на шала си го велиме тоа надвор од граница не се рачуна :lol:


  Во врска со темата мислам дека се се може ако се сака,иако е тешко изводливо.сите знеме дека сексот е потреба,а кога е во криза ако најде нешто тешко дека ќе се воздржи.Но,сепак се си зависи од личноста,ако ти е премногу наклонет можеби ќе издржи,па ќе надокнадите кога ќе се врати.
   
 9. maa

  maa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  38
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Бидејќи станува збор за чиста љубов и искреност мислам дека ќе издржи тој без секс како што кажала погоре lolipop23 постои и рачно зависи до карактерот на дечко ти али во секој случај...Нема место за неревози...позз
   
 10. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Ко да претходно во животот немал такви периоди. Ти Давидо кога не си во врска, секојпат наоѓаш нешто за клец?? Ајде ти се молам, не продавај магла. Мене ми изгледа како ти цел живот апстинираш, па затоа дремиш овде на форумот со надеж дека ќе најдеш нешто ;)
   
  На Offspring и happygirl им се допаѓа ова.
 11. davidooo5

  davidooo5 Нов член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Неверојатно кој ти кажал дека не сум во врска.Јас имам искуство колку што ти ќе имаш на 50.Не се истрчувај со коментариве..Апстиненцијата е непозната работа за мене...Јас и кажувам реално,а нормално секој нека си се однесува како што него му одговара.Побара машко за мислење јас и дадов реално и конструктивно.Ако знаеш повеќе тебе нека те праша...
   
 12. terezija27

  terezija27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  14
  Дечки не сакам да се вадите...Ако имате спротивни мислења не значи дека некој е помалку во право.Ви благодарам што споделувате мислееа,многу ми значат!
   
 13. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Јас мислам дека ќе издржи,па не се години во прашање!Секако дека се работи за потреба,ама човек кога е заљубен и да сака неможе да биде биде со друг.Не се замарај за тоа ;)
   
  На AppoloN и terezija27 им се допаѓа ова.
 14. Lebedev

  Lebedev Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 септември 2010
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  39
  Се согласувам до негде со mila89...Инаку јас сум машко и во овие две ипол години колку сум со девојката не сум ја изневерил...Патував едно 5-6 пати минимум,ако не и повеќе.И тоа од 7-15 дена во странство,еве сега скоро 10 дена бев во Братислава и не ја изневерив.Не дека немав прилики...Башка нас глумците после претстава одма ни се лепат пар девојки што како демек биле воодушевени од претставата,а пред тоа нигде ги немаше тие 2-3 дена пред да играме.И тоа зборам за авиони,а не за просечни.Е сега јас имам еден критериум,а тоа е девојка.Не дека е моја ама малата е стварно лепотица.и сега ако се појави некоја што ќе ме падне на г*з тогаш не знам...Ама како ќе ја погледнам во очи после?Така да ако мислиш дека до тој степен е поштен ок,тогаш 90% се шансите да не направи нисто.Се надевам дека помогнав со примерот.Поздрав.
   
  На terezija27 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Неможеме да генерализираме дека секој што ќе отиде на пат ќе легне некоја таму. Има и такви што не легнуваат. Има и од другите. Зависи од човекот, ако ти мислиш дека го познаваш доволно во ред. А гледам дека не го познаваш и не му веруваш...Сепак тешко е да си во таква ситуација, на другарка ми дечко и патува на подолг период надвор од државава и по неа гледам дека е тешко.
   
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.069
  Допаѓања:
  87.717
  Пол:
  Женски
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Со бившиот раскинав пред 9 месеци, јас бев со друг, тој со ниту една, не дека немал шанси. Сега сме пак заедно и кога правиме муабет кој колку изджал , тој кажува дека 9 месеци не ни помислил на друга освен мене (сигурно помислил ;) ), но ете немал ништо. Ако тој сака да направи нешто и тука да е ќе направи.
   
 17. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.932
  Допаѓања:
  23.126
  Дечко ми издржа...Колку што знам јас.Мислам дека може! :)
   
 18. AppoloN

  AppoloN Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2010
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  132
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Зависи од човекот и толку..... колку му е јак карактерот и колку е искрена и силна љубовта и точка!
  Друго се е тотално неважно.......

  П.С.-Горе наведеното важи и за машки и за женски!
   
  На tallyweijl, didija и marama им се допаѓа ова.
 19. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Имате дечко на пат подолг период..изржува ли без секс???

  Као демек сите мажи на светото имаат толку редовен секс па би било чудо некој да издржи 6 месеци без секс! Оффф лелеее... па дури убедливо тврдите (некои од вас) дека тоа е крајно невозможно, дека е маж, дека без секс е исто како без вода! А ако е маж нели и тоа беше живо суштесто како и жените :^) или грешам????????? Жената издржува како нормално живо суштество,значи издржува и мажот! Или тој е маж па за него е научна фантастика животот без секс! Зошто мажите да не можат да издржат без секс а жените демек е сосема нормално да можат без тоа? зошто..затоа што место пендрак меѓу нозете жените имаат слива? И која е разликата! Едно без друго не можат за ,,таа,, работа!
  Значи сигурно ќе има кризни периоди кога сексот ќе недостасува како ,,средство за смирување и полнење на батериите,, ама па не е до толку страшно! Сепак без вода се не може...а ова дека без секс не може посилниот пол е нешто кое може да биде кажано само како оправдување ако мажот забега кај друга!
   
  На tallyweijl, Lovely93, Ilinaaa и 7 други им се допаѓа ова.
 20. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Е дооообро де, па и да има секс со некоја си таму....
  Што ти мења тоа да се преоптоваруваш и да мислиш кога никогаш нема да дознаеш и онака...
  Плус гледај вака на работите, ако сега не се изнаживее кога? Замисли стапите во брак и ниедна освен тебе не видел и сеа му се јавува некоја таква потреба... подобро ли ќе биде тогаш?
  Затоа УЖИВАЈ! Напраил напраил, тоа останува таму ;) уживај и ти додека е тој таму, а не он да не му ја мисли на ништо таму а ти тука секој ден се преокупираш...