1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имате дечко на подолг период. Издржува ли без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од terezija27, 28 септември 2010.

  1. mozaik

    mozaik Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4

    Здраво!Според моето искуство,би ти рекла дека нема паника.И јас сум во 5 годишна врска која е на далечина и се гледаме после секој 4,5 месец.Ако е навистина вљубен во тебе,а бидејќи е долга врска во прашање тоа е сигурно така,ќе те чека.И сексот ќе ви биде само подобар и подобар!
     
    На terezija27 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    ааааа mims не така! Немој бе толку спокојство да шириш на толку осетлива тема! :lol: Толкава опуштеност не верувам дека ќе е на арно во една врска! просто ми е невероватно! Ако не изживеал подобро нека си створи услови за да изживее! Мислам на статус: слободен,па тогаш никој не му бара ни верност, ни љубов, ни разбирање, ни секс, ни ништо! нека прави како сака! Ама се додека е во врска со личност што очигледно се грижи за него и нивната врска, тој има ,,обврска,, да остане верен,! И мислам ај да не изиграваме много современи пошто ич не сме кога станува збор за искрна љубов! Секој нормален човек би очеквал верност доколку станува збор за нормална врска! Ако пак станува збор за врска каде нема некоја иднина, врска која модерно ја нарекуваме отворена врска, слободна врска или како сакате,е тогаш нека се мафта колку сака и тој и таа! јас така гледам на работите кога станува збор за врска,и верноста е еден од условите за да има спокој и љубов во врската!
     
    На Lovely93 и UniqueCreature им се допаѓа ова.
  3. UniqueCreature

    UniqueCreature Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    44
    Немој да се секираш Мина, не верувам дека дечкото ќе направи било што со што ќе те изгуби, ваква искрена личност како тебе ретко на денешницава се наоѓа, па ако е свесен што има не би рекла дека нема да издржи, а ако не е таков не те заслужува. Многу го почитувам твојов став за врските (мислам на претходново мислење), поздрав :*
    Оф топик: Да се поправам, не можам да редактирам, сум ги измешала работиве малку зашто не ги прочитав сите претходните постови, terezija била таа што прашува, не mina. Битно тоа што мислам си го кажав :)
     
  4. Bluebell

    Bluebell Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    11
    И јас мислам дека нема потреба за паника, 5 години не се малку време. Ако те сака ќе издржи и нема да те изневери.
    Јас имам врска од 1 ипол година, дечко ми е од друг град но доаѓа секоја недела, уште не сме имале односи. Премногу сум мала за секс и тој го цени моето мислење и не ми се противи. :$
     
  5. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647

    драга терезија27 сега ќе се оптоваруваш со тоа дали ќе има секс со друга, или дали ке те изневери?На 5 годишна врска-сериозна и искрена не верувам дека ќе оди со друга, Сепак ти најдобро го знаеш каков е -дали лета на секоја што ќе ја види и или не. И сепак мислам дека се зависи и до годините. Ако има 20-23 години и мисли дека се што лета се јаде, тогаш :x . Но не мисли на тоа едноставно, работите ќе си течат како што било пишано.поздрав
     
  6. dreamgirl

    dreamgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    од кај можеш да бидеш 100% сигурна дека никогаш не те изневерил??? :^) тоа никогас со сигурност не можеш да го знаеш...
    Инаку на еден филм "Roadtrip" имаше добра реплика...Не е варање ако:
    -Си надвор од твојата временска зона не се рачуна :D се што е надвор,не се важи! :D
    -Ако спиеш со 2 девојки истовремене,не се важи исто бидејки меѓусебно се поништуваат! :D :D
    -Ако твоето куче ти ги лиже јацата и тоа не се важи бидејќи е твоето куче!! :puke: :tmi:

    Ххахахахахах уште се смеам на филмов :rofl: :rofl:
     
  7. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    ^^ Да сигурна сум, џабе ти е обидот да предизвикаш сомнеж ;) Таков филм можеби ја опишува твојата љубов, со мојата нема допирни точки :)
     
    На mina, Victorya и baguf4e им се допаѓа ова.
  8. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Прво би требало да му веруваш на дечко ти. Како што ти се прашуваш дали тој таму ќе издржи без секс, така и тој се прашува за тебе. Ако не си верувате еден на друг, тогаш ќе раскините.
    Јас мислам дека се зависи од карактерот, а не од далечината.
    Тој ако сака да е со друга и да е покрај тебе, пак ќе те изневери. Ако ти е верен и цел харем најубави жени да му нудат секс, ќе одбие. Но, ако реши да направи нешто, тогаш и да го врзиш покрај тебе, и очите да му ги затвориш, телесно ќе биде покрај тебе, а со мислите покрај друга. Затоа, наважно е да му веруваш. Не се преоптоварувај со овие работи, бидејќи доволно е само едно црвче сомнеж, за да ја растуреш врската што сте ја граделе со години.
     
    На tallyweijl, Lovely93, julie77 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071

    Секако, се согласувам со тебе, но мојата поента беше да не се замара за џабе, затоа што ако тој не и каже нема никогаш да дознае, довербата е основен дел во врската но искрено можеш ли на некому да му веруваш 100%, јас искрено и на самата себе не си верувам 100%.
    Верноста е клучна за врската, и јас сум за тоа дека ако сака да си се изнаживее да си биде сам без девојка, но реално машките не се такви, сакаат да имаат девојка со која ќе делат се и ќе ја сакаат и девојка која ќе ги сака и ќе им дава се, а од друга страна да си имаат и за забава, за жал многу машки се такви. Па уште ако е во странство сам... да не праиме муабет. Сега јас не реков дека девојката не треба воопшто да му верува дека нема да направи ништо, но не треба и да му верува комплетно, сепак ако толку сака да си разреши сомнежи ќе треба дирекно да го праша, но тоа може и да ја уништи. Затоа реков јас, не се замарај, не прашувај, со тек на време ќе и помине и тоа, и онака таму останало.
    Друго... баш напротив мислам дека колку е подолга врската толку се поголеми и шансите да направи нешто со друга девојка, за да избега од монотонијата, и од проста причина што долго време е само со една особа. За нејзиниот дечко неможам да зборувам бидејќи не го познавам и за било кој друг дечко, сепак ако те сака и почитува може да издржи без секс и цела година :) сепак постои ручно :)
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Да бидам искрена, мислам дека ако мојот дечко замине толку време надвор од државава, ќе ме изневери!
    Машките не можат без секс! Никакво д****е нема да му помогне!
    Машките се расипани суштества, не гледаат подалеку од својот полов орган!
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Нема да издржи.

    Ретки се тие што нема да помислат или нема да имаат секс со некоја друга.

    Лично јас, имав дечко кој отиде во USA на 5 месеци и ми се заколна дека немал секс со никоја, ама сакал.
    Мојот најдобар другар беше со него и ми потврди дека навистина не спиел со друга, но што дека... Важно сакал!!! :(
    И помислувал. Исто ко да имал, ако не и полошо. Во главата милион пати си го свртел филмот дека се секса со некоја, таму осамен.

    Факт е дека тоа е во природата на сите луѓе.
    Порано или подоцна сите барем помислуваат на неверство. Машките поготово.
    Далечината е само уште еден катализатор за овој процес.
     
  12. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    замисли си тој таму си го дркал мислејќи на некоја друга :puke: :puke: :puke: :puke:
    затоа ми е одвратно кога ќе помислам дека дечко ми се самозадоволува!
    И јас бев странство па не ни запознав некој друг а не да помислам на неверство!
     
  13. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Па можеби кога дрка мисли на тебе.
    Друго, зар тебе никогаш не ти се има случено додека имаш секс со дечко ти да фантазираш за друг маж??
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Според мене темата нема никаква смисла бидејќи се е релативно, неможеме ние овде да предвидиме дали дечко ти ќе те изневери или не, и дали ти ќе го изневериш него.

    Тоа може да се случи за миг- не треба никакво планирање, едноставно може да дојде таков момент и кај него и кај тебе без разлика што мислиме ние и каква прогноза даваме.

    Секој е засебна индивидуа која различно реагира во такви ситуации- некој ќе подлегне на искушението, а некој не.
    Од тебе зависи дали ќе се измачуваш со тоа.

    Јас сум против изневерувањето, ама да сум на твое место не би се оптеретувала со ова, ако те изневерил ќе го познаеш- верувај ми, нема веќе да те гледа исто.


    А тоа за маструбирањето не ви држи вода да се грозите што мисли на друга- тоа е сосем интимен момент со самиот себе и секој има право да си фантазира што сака и со кого сака :!:
     
    На Lovely93, mims-89, Phyramide и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Ова што јас го кажав е за тоа што кажа Трендафилка дека дечко и сакал да легне со друга, но не легнал, па додека се задоволувал мислел дека има секс со таа другата!
    И искрено, мене многу ми е одвратно да знам дека дечко ми со самозадоволува! А знам дека е така!
    Па тогаш си мислам дека не е задоволен од мене...
    Али тоа е друга приказна...
     
  16. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Фантазирањето за време на мастурбација нема врска со неверство. Сакате да кажете дека никогаш не сте помислиле како имате секс со некој друг? Глумец, пејач, познаник? Пффф, сигурно.
    Секој има право на што сака и кого сака да мисли додека мастурбира. Пример јас обожавам да фантазирам како имам групен секс, со двајца мажи, али не значи дека и во живо би го направила тоа. Ама да мислам имам право колку сакам! И не правете се многу светици некои, ко детски муабети да читам |(
    Знам па еден случај, девојката му се лутеше на дечкото што воопшто мастурбирал!!! Мислам, господе боже не знам шо им е на таквите. Тоа е нормална природна појава. Пример, разделени сте на подолго време, и сакате да кажете дека ќе му се лутите што мастурбира? :^)
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    А кога гледа порничи на кого мисли додека се самозадоволува? :D
    Апсурдно стварно и се согласувам со коментарот над мене.
    Исто така и дечко ако сака да те извара и да легне со друга тоа ќе го направи и тука, не му треба странство за тоа, а ти може и воопшто да не бидеш свесна за тоа.
    И Сесилија убаво кажа, само за џабе оптоварување.
    Ајт.
     
    На Victorya му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Хм, кој може да ви гарантира денес нешто се прашувам. Јас сама за себеси некогаш не можам да гарантирам, не па за некој друг!
    Ако дечкото е далеку единствено фајде е да не му ја мислите многу што прави, како прави, со кого прави, и дали ве изневерува! Или си верувате еден на друг, или не!
    Да не се повторувам - некои девојки веќе кажаа - ако сака, он и со комшиката ќе те вара на 2 метри од тебе, а ти нема да му можеш ама баш ништо.
    Така да мој совет до девојката која го постави проблемов, пушти си го мозочето на пасење и ич не му ја мисли дали он можел или не без секс да издржи. Мисли дека може да издржи и радувај му се што за неколку месеци веќе ќе ти се врати ;)
    А со ова мастурбирањево, не ми е јасно како толку се замарате со тоа. Сонцето свети, водата е мокра, тревата е зелена, мажите мастурбираат. Точка. Останатото го кажа Lacrimosa, со која во целост се согласувам :)
     
    На Caramelle, julie77 и mims-89 им се допаѓа ова.
  19. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.593
    Не знам како муабетот се сврте во овој правец со мастурбирањето, јас во мојот случај опишував нешто сосем друго.
    Да го наречам емоционално неверство. Не знам јас мастурбирал или не, важно додека бил во странство подолго време посакувал да има секс со една определена особа со која се дружеле. Ама од почит кон мене, не направил ништо, а сакал. Сакал и тоа многу.

    За мене тоа е исто како и да спиеле. Ако не и полошо. Сексот е барем животински, нагонски чин, мозокот и мислите кога ќе се активираат околу нешто такво е веќе опасно.

    Крајниот збор ми е дека без секс не се издржува. Во случајот наречен дечко ми е во странство - еден ќе попушти прв. И не избрзувајте со осуди, никогаш не знаете дали тоа можеби ќе сте вие.
    А случајот мастурбирам / е и на кого ли помислувам / е, никому не треба да му е гајле.
    Тоа си е интимен чин , само за себе. ;)
     
  20. dreamgirl

    dreamgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Не сакав да предизвикам никаков сомнеж,само ти кажувам никогаш немој слепо да веруваш до крај!! :| А во врска со филмот,само цитирав како машките размислуваат што е изневерување за нив,немаше никаква врска со мојата љубов... :^) Ах,девојче....