1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Имате дечко на подолг период. Издржува ли без секс?

Дискусија во 'Секс' започната од terezija27, 28 септември 2010.

  1. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Луге, што направивте како да е сексот нешто без што неможе да се живее. Секако дека може да се издржи и без секс и без мастурбација, и сексот не е гаранција за верност. Се лажат оние кои мислат дека ќе имаат секој ден секс и дечкото нема да ги изневери. Напроти, можете да му здосадите и да побара нешто ново. Затоа и сексот како и се во животот треа да биде во умерени дози и да се запази квалитетот а не кантитетот. Сексо е во главата а не во физичката потреба од него, ако е некој оптоварен со сексот нормално дека ќе легне со било кој/а. Најмногу ме нервира кога ќе слушнам, па машко е он неможе да издржи, е од таа реченица коса ми се крева.
     
    На hermosa, Adorabela, PaLaVa и 3 други им се допаѓа ова.
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.301
    Пол:
    Женски
    Tака е Cтрумка :) .A и не мора да значи дека партнерот е крив ако биде изневеруван,сеедно дали е машко или женско.Cекој со кого сака секс ,има различни луѓе со различни потреби.
    Cамо да надополнам ,нема гаранција за верност ни во брак макар и први да си бидат партнерите.Tоа е тоа
     
  3. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    јас да
    а тој... и не сум баш сигурна дека издржува но ете како што вика тој-издржува(л)
    ;)
     
  4. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Лелеее па мене ми побеле косата од вакви моралиски,еве јас ти тврдам дека без секс ке се самоубијам,и не туку продавај демагогија,сексот е потреба без разлика машко или женско све е тоа природна работа,а против природа не се може,а ти издржуваш без секс а?Не ми глуми молимте.
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со тебе потполно, истото го мислам и јас, да не те повторувам но се што напиша според мене е точно!
    но сепак секој различно си мисли, има разлика од човек до човек,
    Секој си има свој начин на мислење,според мене какви се мислите таков е животот ;)
     
  6. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Значи ми се лоши од вакви предрасуди! Маж, жена, за мене е исто. Разликата што се јавува од еден до друг човек е исклучиво КАРАКТЕРОТ и нема ни двајца луѓе на планетава со ист карактер или мислење. Феминката ако не си го познава доволно дечкото, ние уште помалку (ич) го познаваме за да знаеме колку тој паѓа во искушенија, колку ја сака, дали е авантурист или емотивен тип и слично.... Тие фактори го држат во рака одговорот на нејзиното прашање, а не тоа што е МАЖ. Не можеме слепо од неколку примери да тврдиме дека мажите не можат без секс само затоа што се мажи и крај, се знаеме. Имало и ќе има секакви примери. Женски нема што се цело време во потрага по нешто ново, што си се мераклики, што не знаат да сакаат? Има и тоа има на секој чекор денес, за жал. Сите жени се врзувале, а мажите не гледале подалеку од половиот орган, како да не. Каде со ова размислување не знам..... :x

    Има милион примери каде што врски се распаѓале токму поради жените, а мажите биле слепо вљубените кои попуштале во име на љубовта. И да, точно е дека на повеќето жени им годи внимание и флерт, а за подалеку е под знак прашање во зависност од карактерот. Но, не можеме од примери да гарантираме за никој, како што кажав.

    Сексот е потреба, не дека нема да почувствува потреба или да се самозадоволува, ама ако ја сака мислам дека и додека го прави тоа ќе мисли токму на неа, но не е важно, друго ми е муабетот. И жените се задоволуваат и тоа некои почесто и од мажите, а што е тоа сеуште табу тема бидејќи ние сме нели најневините суштества, тоа е веќе друг муабет. ;)

    Девојчето згрешило што поставило тука прашање чиј одговор самата треба да го знае, а не непознати виртуелно да ѝ ставаат сомнеж во главата. Ако некој сака некого (било машко или женско) секако дека ќе издржи. Божем сите мажи се женкари без емоции па легнуваат редовно и кога не се во врска, нели?

    Далечината може и да ја зајакне врската ако се има доверба и верност нормално, па ќе се зажелат еден за друг и кога ќе се видат повторно ќе биде неверојатен момент полн со љубов и страст. Вистинската љубов нема граници и не вреди да се уништува за било каква моментална потреба, стрпливоста дупло се враќа. И да, партнер со кој имаш љубов и се познавате еден со друг повеќе од себеси, ќе го познаеш и по погледот ако те изневерил, дури и да не ти признае. Јас знам врски што успеале на далечина од пола година, по само неколку недели врска. Но нема да коментирам бидејќи не го газам своето мислење дека се е релативно.

    И за крај, се извинувам за долгиот пост, ама ме револтираат такви размислувања и сега ми е полесно. 8)
     
    На ku4ence, glosipgirl, tallyweijl и 2 други им се допаѓа ова.
  7. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Интимната поврзаност со партнерот не е најбитна за да опстои подолга врска.Сексот е природна потреба на двата пола.Треба многу повеќе нешта да ве поврзат за да може и интимно да издржите еден без друг доколку така налагаат некои животни околности.Јас и партнерот сме оддалечени по 3 месеци,јас овде,а тој е на работа во друга држава.Не велам дека е лесно да се издржи.Обострано сме се труделе врската да опстои и да имаме подобар живот.А за да постигнете нешто повеќе треба и да се жртвувате.Единствено што не одржува на далечина е љубовта.
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  8. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Муабетот ми е да не се оди во крајности тоа многу ме нервира како ова јас да го разберем Луге, што направивте како да е сексот нешто без што неможе да се живее. Секако дека може да се издржи и без секс и без мастурбација,инаку секако дека сексот не е најбитен во една врска тука се и другите работи,емоциите,разбирањето,комуникација и довербата.
    Пс Не верувам дека може некој без секс да издржи,никој во тоа нема да ме убеди.
    Ако сега се лажеме самите себе,и да се преставиме во поинакво светло тоа е веќе другата работа,но прашање кој ке ни верува во тоа,мислам смешна работа е.
     
    На jasbi и cavalli им се допаѓа ова.
  9. Incule

    Incule Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    296
    Пол:
    Женски
    Да издржувам,можам
     
  10. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Доколку не сме заедно одреден период, тој по работа на страна, јас исто можам да издржам без секс, пошто си го сакам. Има и друѓи начини да се надокнади тоа, маструбација...
    Реално без секс, не се издржува, но доколку го сакаш некој и чекаш ке издржиш.
    Сепак една врска опстанува барем 50% од сексуалниот живот. Џабе ти е се кога во сексот не е ништо како што треба.
     
  11. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки
    Можам многу лесно да издржам и без секс и без мастурбација, најмногу што сум издржал без двете е една година.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Independent Girl

    Independent Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2018
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    1.189
    Пол:
    Женски
    Истото ќе го кажев. (y)
     
    На LoneWolfGuy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Ај без секс сфаќам, а без мастурбација една година?
     
    На candy.cane, LoneWolfGuy и Dadusicka им се допаѓа ова.
  14. Joanna_

    Joanna_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Досега неколку пати сме биле оддалечени на подолг период и знаеме како е. Јас издржувам иако не е тоа тоа, тој си дрка, ја немам навика за мастурбација. :rofl:
     
  15. any_xx

    any_xx Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2016
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Јас пример од искуство сум била разочарана, и сфатив дека не треба да се има и тешко може да се има загарантирана доверба во луѓето, а зависи и од карактерот најмногу до кој степен надоле може да оди. Така да лично немам стопостотна доверба во партнерот да речеме имам 99% (а он секогаш ми кажува дека ми верува стопостотно и знам дека е тоа така, чувствувам бидејќи знае дека сум прибрана,искрена,воспитана линост и карактерот не ми дозволува да помислам на такви работи па камоли да ги направам.) така да заради тој еден процент па сигурно си е сигурно, он оди в лето у странство а имам шанса и ја, он ми понуди да идам со него, рече дека многу ме сакал и го знам тоа и ако не сум сакала да одам ќе издржел без мене без секс без се бидејќи сум вредела бла бла, но, НЕ реков јас, и јас доаѓам, одиме заедно, ќе работиме заедно во исто место па чиста работа! Ни да се сомневам ни да се нервирам :D

    Претпоставувам сеа можда ќе речете па ете може он ако сака тебе да те изневери ако сака може и тука во твојот град, дури и во моментот кога ќе се разделите од едно обично изегување, он АКО САКА може да го направи тоа на било кој начин, и ДА, ќе речам точно е тоа, но ќе се дознае кога тогаш не може вечно да се крие а кога си во странство СИ ПОСЛОБОДЕН, имаш слобода, знаеш дека нема да те видат, фатат и слично па можда ќе падне во искушение и ќе направи беља, а јас, лично не сум од оние што би претпреле такво нешто како WHAT HAPPENS IN VEGAS STAYS IN VEGAS, не фала. Така не. Психата ќе ме убие.
    Таков сомнеж би ме изедил жива, маку љубоморна личност сум, сакам стабилност, мразам лаги, неверства и ред др раб. Така да, дури си тргам маки и си губам здравје мислејќи дали он праи нешто со некоја вака барем заедно ќе бидеме и тоа е тоа. И не би поднела искрено пола година да сум одделена од личноста кој ми значи се. Така да за љубов се би направила, и за спас заради себе да не се нервирам ќе најдам што е можно подобро решение за мене лично па и компромис со дечкото. Двете страни задоволени и психички океј.
     
    На Ice&Fire му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Adorabela

    Adorabela Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2019
    Пораки:
    1.014
    Допаѓања:
    2.069
    Пол:
    Женски
    Se nadevam deka Da, kako sto mozham jas mozhe i toj:?:
     
    На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.