1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Именување на предмети со лични имиња

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од rossonerka, 13 декември 2011.

  1. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Имам еден другар, стокецот го вика Стојадин :lol:
    Се расипа Стојадин, го носам на автомеханичар.
    -Кој :?: ?
     
  2. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Лелел темава за мене! :lol:
    Откако јас и цимерката си се сместивме во станот ск, си крстивме многу предмети :wasntme:

    Радиото - Раде
    Светилката - Светле
    Бојлерот - Боро
    Фрижидерот - Јасон (Јаson Mraz - I'm yours (се мисли на храната))
    Шпоретот - Огнен


    :lol:

    (си имаме и замислено пријателче: Дуре :l:)
     
    На ines.h и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  3. dancing.queen

    dancing.queen Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2010
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.087
    Имавме кола рено и ја викавме Пепелашка, потоа другата ја викав јас ракетка, оваа сега нема име мора да се смисли некое. :lol:
    Лустерот ни е Перо Вентилаторо. :rofl: И една играчка мајмун омилена од мала се вика Чита.
    Друго не ми текнува.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Ништо си немам крстено :?: :?: Ама добри идеи ми дадовте :lol: :lol:
     
  5. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Сите играчки до една ми се крстени . И сите ги помнам по име , како сум го добила и кога .
    Имам си акал :lol:
    Од страна на обични предмети кои по правило не служат како играчки ( а не дека не би можело :lol: ) ,компјутеров ми е крстен ,дури и презиме има - Фјодор ( по Достоевски ,атер за интелигенцијата ) Закоченко ( јбг на сето згора нон стоп кочеше до скоро ) .

    Имав едно тајмерче за варење јајца ( во вид на крава беше ,од Витаминка ) , него си го викав Свекрва.
    За жал ,Свекрвата веќе не е меѓу нас . :( :lol:

    Перничето мое малечко и смачкано ми се вика Пецко (интересен изговор ми има тоа Пецко ,затоа :D )


    Знам дека имам крстено уште нешто ,ама ќе го оставам за друг пат ,сега не ми иде ... :headbang:
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Компјутерот ми е ПеЦе, а глувчето Мице. И си чувам една посебна бела трзалица која си има име, ама не ви кажувам како се вика. :lol:
     
  7. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Мене интересно ми е така да си ставаш имиња на предмети (па и кога ќе спомнеш сите се чудат за кој зборуваш,а ти си се смешкаш 8) ),но досега тоа не сум го правела,се надевам дека ќе почнам.
     
  8. smiley-94

    smiley-94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    321
    аааа тука се вбројува и Љупка моја...иначе Љупка ми е моторот додуша ретко така си ја викам ама уште на почето реков дека така ќе се вида.(Да не мојди до забуна Љупка е женски род а мотор машки ама гледано од марката на моторот ќе да е женско :rofl: )
    и да лани во школо со другарките на дигитроните им дадовме имиња и мојто беше Томче :D
     
  9. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    ааа ја компјутерот трајче си го викам,трајко или трале :D :D ,коа ке и кажувам на другарками нешо за компјутерот и викам трале мој што не има видено,и она кој е матој ? :D коа и кажав кој е се изнасмеа :rofl:
     
  10. Sara2

    Sara2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    Јас имам мачка
    женски род
    која се вика Пабло :D Понекугаш кога јас го викам баба ми помислува дека со некој зборувам :D
     
  11. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Не им давам имиња на предметите, некако глупаво ми е. Всушност, кога ќе размислам подобро, интернетот си го викам „глуп“ кога ме нервира :^)
     
  12. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    ^
    хаха и јас исто:)
     
  13. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Како мала имав дадено име на три кукли.Две женски имав-Вики и Мара. :D Машкото Пецко го викав.Штета што немам појма каде се овие кукли се,иако се потсетив на убави моменти со нив вака што ги спомнав.
    Сега немам дадено име на некој предмет,можеби и да имам но не се сеќавам.Но,не звучи лошо. :)
     
  14. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Имам кукла-бебе и таа се вика Анче.
    Барбиките секогаш различно ги крштевав, во зависност од играта.
    Други предмети немам крстен ниту имам намера да крстам. Глупаво ми е некако...
     
  15. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Па и немам обичај да ги именувам предметите.

    Е да, единствено кадата од што си ја сакам си ја викам Димелза :wasntme: И секогаш викам кога ќе и влезам на Димелза 5 дена не изегувам од неа, а другите појма немаат што се дешава :D
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  16. smooch

    smooch Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2011
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    3.887
    Пол:
    Женски
    Ааааааааа...преубава идеја...хахха, баш ми се свиѓа.Имам пробано само за мечиња и кукли, ама од сега и за се друго баш е јако.хахах. :)
     
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Леле како малечка сите кукли и мечиња ми беа крстени, не знам како ли сум ги памтела имињата на сите.

    А сега... компјутеров си го викам Мишко :D
    А на мобилниот му се обраќам со срце мое затоа што кутриот од мене многу си има пропатено.
     
  18. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Само куклите ми имаат имиња. Омиленото мече ми се вика Теди. Друго ми се вика Ваце зошто ми е од дечко ми. Имам едно кутре се вика Кире, бидејќи го купив од Охрид а исто тогаш бендисав еден DJ таму, се викаше Кире :lol: Уште едно кутре, Бела, затоа што е бело :D имав исто и една кукла, ама како вистинско бебе беше, се викаше Пецко- Пеце, ама сега е забегана некаде кај помалите братучетки. Итн.

    Инаку предметите не ги крстам, барем не со убави имиња :D Само кога ме нервира компјутерот, кога ми кочи или кога ми е слаб нетот си ги викам "марш бе педер" или "г*мно едно" ... :rofl:
     
  19. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Како помала секоја барбика си имаше свое име. :D А сега само интернетов си има свое име си го викам желче :D
     
  20. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Тупчо, Глупчо и Батко ми се најомилените плишанковци. Пеце е пецето :D , мислам се подразбира :emo: :D Друго, не ми текнува :^) :)