1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Име за домашни миленичиња

Дискусија во 'Дом' започната од snake, 5 април 2010.

 1. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  121
  Име за женско маче

  ајде девојки помогнете ми да изберам име за моето ново маче.дајате предлози за женско име за маче.
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.801
 3. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.848
  Пол:
  Женски
  :lol: :lol: И моето е некрстено, една недела има бебето :lol:
  Еве ... предлог... Мими
   
 4. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  576
  доли :D мене многу ми се допаѓа
   
 5. Dreamer

  Dreamer Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  40
  Рина :D .И јас имам едно такво дома..
   
 6. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  49
 7. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  Марко ако е машко а ако е женско Теа :D
   
  На LittleMonster8 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zorica-k

  zorica-k Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Mia :D
   
  На Mia-K му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  Пуф,Луси,Доли-(и мене ми се свиѓа) :D ,Мина,Бела,Бони.... :D
   
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.156
  Допаѓања:
  133.629
  Мене сите ми се Мара...како и да ги крстам,на крај завршуваат со Мара,машко,женско сеедно! :lol:
   
  На MaggieTatum му/ѝ се допаѓа ова.
 11. biseraaa

  biseraaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  МОНА :) или пак ЛИЗА :) :D
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.801
 13. srnicka24

  srnicka24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  44
 14. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.430
  М И Л И :lol:
   
 15. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Кити :D :D :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Имав еднаш маче,додуша и не беше ништо посебно само мала крзнена топка што пиеше по 6 литри млеко на ден и се влечеше од тука до таму ... Како и да е за името сакав да кажам...Се викаше Гертруда :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lady-T

  Lady-T Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  Сноубел,Рашела,Еми :*
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.555
  Матилда ;)
   
 19. macamaca185

  macamaca185 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  jas sum vo princip golem obaozavatel na malecki cudovista:)milenicinja i pa preku 30 macinaj i nesto pomalce kucinja i sekogas im davav covecki iminja..ne sakam da predlozam nekooe ednostavno izberi kakao da se raboti z anovodojden clen na familija.poz:)
   
 20. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.832
  Пол:
  Женски
  и јас сакав тоа да го кажам :clap:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.